Maj 2023

Kolejne dwie rundy przed nami

Livelox z poprzedniej rundy jest już dostępny, więc można ją uznać za zakończoną. Zatem czas na informacje o kolejnych dwóch rundach, które zaplanowane są na przyszły tydzień (8-11 czerwca). Oferta skierowana jest do osób, które nie lubią stać w korkach dojazdowo-powrotnych na długi weekend rozpoczynający się Bożym Ciałem na. V runda PWiM odbędzie się w Choszczówce. W czwartek pojeździmy sprint i dystans średni, a w piątek klasyk i ponownie można spodziewać się długich i ciekawych przelotów miedzy punktami. Komunikat można znaleźć w załączniku, a zapisy są już otwarte od kilku dni.

Kolejna runda GPDW i PWiM za nami

Pogoda nadal była idealna oraz frekwencja dwa razy większa od wczorajszego etapu. Zabrakło map i dziękuje za start na trasie czerwonej na dystansie średnim dwóm przemiłym paniom. Dodatkowo w dniu dzisiejszym odbywał się sprawdzian zawodników kadry narodowej na trasie MTB Strava, dzięki czemu mieliśmy bardzo mocną stawkę zawodników na trasie czarnej oraz czerwonej. Rywalizację popsuło trochę zniknięcie lampionu na trasie czerwonej i czarnej i tu moja wina, że zaryzykowałem ustawienie punktu przy przyczepie campingowej w lesie i akurat wrócił do niej właściciel i zawinął lampion - kilka osób startujących na początku jeszcze go mogło potwierdzić.

Idealne pogoda do jazdy na rowerze

Warunki atmosferyczne były dzisiaj idealne do pokonywania kolejnych odcinków trasy, które wyznaczały punkty kontrolne naniesione na mapach. Trasa czarna i czerwona mogła jeździć na dwóch zdecydowanie różnych terenach dzięki połączeniu dwóch map w jedną. Niestety teren wokół hipodromu coraz bardziej pustynnieje i jest jeśli chodzi o południową część mapy bardzo wymagający i raczej niezbyt przyjemny do jazdy na rowerze. Za to północna część mapy jest bardzo szybka i urozmaicona liczną siecią dróg.Teren na mapie Las Sobieskiego należy do jednych z szybszych w Warszawie. Dzięki temu wyszło chyba bardzo dobre połączenie choć mapa dawno już nie była aktualizowana i jest na niej sporo zmian. Wyniki i mapy już na swoim miejscu i wszyscy dotarli na metę.

Relatively flat?

W dniach 17-21 maja w Słowenii odbyły się Mistrzostwa Świata Masters w MTBO.

Kategorie wiekowe zaczynały się od K/M35 a kończyły na M85. Ciekawostką jest fakt wzięcia udziału w Mistrzostwach reprezentanta Włoch, który liczył aż 90 wiosen, a na zawodach uchodził za Masters Celebrytę.

Najciekawsza runda za nami

To była najbardziej wymagająca pod względem nawigacji i sumy przewyższeń do pokonania runda PWiM. W dniu dzisiejszym naprawdę było dużo podjazdów, a sieć dróg w terenie powodowała spore problemy w nawigacji. Można powiedzieć teren marzenie dla RJnO. Ci co nie pojawili się mają czego żałować, bowiem nieczęsto mamy możliwość startu w tak wymagającym terenie, a myślę, że mapa w 95% oddawało sytuacje jaka była w terenie, co też niezbyt często ma miejsce.

Sobotni klasyk

Przy pięknej pogodzie i kwitnących sosnach, które były powodem osadu na pozostawionych samochodach dobiegła prawie do końca rywalizacja klasyka. Jeszcze czekam na wyniki osób, które zbyt późno pojawiły się na starcie i prawdopodobnie kończą pokonywanie trasy. Wyniki i mapy na swoim stałym miejscu, a na jutrzejszy dzień już ustawione punkty i dwa dystanse do pokonania. Będzie sporo górek i singiel traków i tu jeszcze raz prośba do uczestników, aby jak się zgubią i będą starać zlokalizować swoje położenie - to proszę stanąć obok drogi, aby inni mogli nią przejechać. Dlatego też lampiony ustawione zostały poza drogami, ale są dobrze widoczne. Pawełki już spakowane do bagażnika.

Światowy Dzień Hamburgera - korekta informacji

Czas na publikację kolejnego komunikatu. W dniach 27-28 maja odbędzie się II runda Grand Prix Dzielnicy Wawer i jednocześnie IV runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. W sobotę rywalizacja na dystansie klasycznym i znowu będą długie trasy i mapy w formacie A3, tym razem tylko dla trasy czarnej i czerwonej. W niedzielę dystans sprinterski i średni w Międzylesiu. Leśnicy postarali się o zmiany na mapie i wycięli spory fragment lasu, ale przy okazji poprawili jakość kilku dróg, aby można było wywieźć, to co ścięli. 

IX InOIzabelin w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych InO

W najbliższą sobotę 20 maja będzie można wystartować w kolejnej, już IX edycji Rodzinnych Marszy na Orientację w Izabelinie. Tym razem tematem wiodącym imprezy będzie hasło: "I Ty możesz zostać listonoszem". Na uczestników czekać będą 2 trasy - łatwiejsza TP oraz trudniejsza TO. Start jest bezpłatny. Zapisy do piątku, do godziny 12.00.

III Runda PWiM w RJnO

Najwyższy czas na informacje dotyczącej III rundy PWiM w RJnO w dniach 20-21.05.2023. Zgłoszenia już od dawna otwarte, podobnie jak na IV rundę, ale zapewne sporo osób czeka na szczegóły. Udało mi się sporo zaktualizować i dzięki mapie Piotra z Gambitu ułatwiło mi pracę w terenie. Są nowe drogi, kilka zniknęło w lesie przybyło domów. Trasy w sobotę naprawdę długie start od 12:00 w SP 124 w Falenicy. Niedziela Wiązowna sprint i średni start od 10:30 przy ruinach karczmy Żywieckiej. Zgłoszenia do czwartku 18.05.2023 do 23:00.

Strony