Podsumowanie czwartego etapu

Wyniki czwartej rundy FalInO są już dostępne do analizy na stronie cyklu. Był to przedostatni etap zaliczany do klasyfikacji generalnej i można już rozpocząć przygotowania do decydującego starcia, które odbędzie się za dwa tygodnie. Jedni muszą bronić swoich pozycji, inni zaś będą atakować medalowe pozycje i wskoczyć na podium podczas marcowego zakończenia tegorocznej edycji FalInO.

Podbiegów (i płotów) nigdy mało

Około 50 entuzjastów biegania z mapą w lesie uczestniczyło w drugim zimowym treningu organizowanym w lesie między Celestynowem, Karczewem i Otwockiem przez warszawski OK!Sport. Lekki wpływ na niższą od mazowieckiej mediany frekwencję (brak młodzieży w wieku szkolnym wraz z opiekunami) miał termin w samym środku ferii zimowych.

Orient 2019 z podsumowaniami

Już w najbliższą niedzielę zostanie rozegrana XLII edycja Rajdu na Orientację "ORIENT 2019". Będzie można zmierzyć się w rywalizacji w mno na dwóch etapach TZ,TU i TP oraz 4 trasach bno tym razem w formule klasycznej. Miejsce startu znajduje się na granicy Michalina i Józefowa w miejscu, gdzie odbywał się Gambit 2018 (dla wtajemniczonych).

BePeKi na Służewiu

Ferie, nie ferie, orientacja musi być! Zapraszamy w najbliższy czwartek na Stowarzyszony Trening na BePeKach z wykorzystaniem aplikacji GPS Orienteering Run.

Szczegóły
Miejsce zbiórki: główne wejście do CH Land przy Metrze Służew
Wydawanie map: godz. 18:40-19:00
Długość: 22 PK, 4,6 km (klasyk); dostępne również wersje scorelauf i open (przynajmniej 1 PK)
Zgłoszenia: tutaj do czwartku (7.02.) godz. 10:00

Turecki zaciąg

No i udało się. Po bardzo szybkiej decyzji Radka Jaroszka, że jest gotów, aby wystartować w Mistrzostwach Europy w Narciarskim Biegu na Orientację w Turcji, udało się doprowadzić jego wyjazd do skutku. Decyzja zapadła dosłownie w ostatniej chwili. W ostatnią środę (30 stycznia) od razu napisałem maila do tureckich organizatorów, a już następnego dnia przyszła odpowiedź, że są bardzo zadowoleni i chętnie dopiszą Radka do list startowych. Pozostało tylko szybko kupić bilet i ruszyć w drogę.

Teraz już tylko z górki

W przyszłym tygodniu kończy się zimowa kanikuła i mam nadzieję, że wiele osób skorzysta z możliwości startu w czwartej rundzie tegorocznych rozgrywek FalInO w warszawskiej Falenicy, która odbędzie się w najbliższą sobotę (9. lutego) Jak zawsze dla chętnych przygotowanych będzie pięć tras, czyli spory wybór. Minęliśmy już półmetek i teraz do końca pozostały trzy starty w tym tylko dwa zaliczane do końcowej klasyfikacji.

Wyniki i bitwa

Mapkę, kartę startową oraz wyniki wczorajszych zmagań na Starówce można oglądać tutaj. Serdecznie wszystkim dziękuję za udział i polecam się na przyszłość:-)

PS. Przecież wiadomo, że w każdym porządnym domu wisi przynajmniej reprodukcja bitwy. Tej Bitwy. (Wskazówka dla nieobecnych - pytanie na mapie)

Start i zdjęcia z rekonesansu

Trasa jest już przygotowana. Start i meta będą zlokalizowane na dole ruchomych schodów przy trasie W-Z. Będę czekała przy wejściu (w środku). Gdybyśmy zostali wyproszeni to przeniosę się przed wejście (też na dole), czyli jakieś 10 m dalej.

Nie będzie picia, ale będą wafelki! Wpisowe wynosi 4 PLN. Wezmę folie na mapy (takie zwykłe koszulki). Jeśli ktoś woli ładniejsze, proszę wziąć ze sobą.

Na zachętę do wzięcia udziału zapraszam do obejrzenia zdjęć z rekonesansu. Do zobaczenia!

Piękna sobota

Śmiało można powiedzieć, że rywalizacja w dniu dzisiejszym przebiegała ponownie w przepięknej zimowej scenerii. Biały puch dokładnie przykrył wszystkie elementy, które mogły by wpływać na gorsze samopoczucie. Co prawda grubość pokrywy śnieżnej dla zawodników pokonujących dzisiaj trasy na nartach mogła wydawać się dość skąpa, ale wszyscy dali radę. Mam nadzieję, że uda się jeszcze przeprowadzić w tym sezonie kolejne etapy narciarskie. Na razie mamy ich cztery oraz 44 uczestników.

Jeśli chodzi o kolejne etapy to cały czas liczę na Stowarzyszy, których plany organizacji zawodów narciarskich w Wesołej pokrzyżował ostatnio deficyt śniegu. Za tydzień będzie natomiast szansa pobiegania na nartach podczas zawodów ZiMnO organizowanych przez Szymona na Młocinach i jak śnieg się utrzyma, to może jeszcze coś zaproponuje po sąsiedzku tego samego dnia.

Marzenia optymisty

Zawody się odbędą - więcej informacji na ten temat w komentarzu.

Po analizie prognoz pogody można wnioskować, że do końca tygodnia temperatura w okolicach Warszawy utrzyma się poniżej zera stopni Celsjusza. Co prawda zapowiadane są opady śniegu w piątek i to przez cały dzień, ale mamy dopiero wtorek i przewidywania te obarczone są jednak sporym ryzykiem. Niemniej jednak trzeba być nastawionym optymistycznie nastawionym i dlatego przygotowałem komunikat techniczny planowanej na najbliższą sobotę (26 stycznia) drugiej rundy Pucharu.

Strony

Ostatnie komentarze

TematKiedyKtoCo
Orient 2019 z podsumowaniami13/02 20:09akrochMapy z trasami oraz wyniki
Podbiegów (i płotów) nigdy10/02 08:08Tadziu32167to taka forma żartu w
Podbiegów (i płotów) nigdy08/02 20:43janTadziu sporo pisałeś Swoich
BePeKi na Służewiu07/02 21:35Barbara Sz.Wyniki i mapa dostępne
Teraz już tylko z górki07/02 14:25janTrzy rundy dotychczas
Turecki zaciąg07/02 12:58janJest już relacja Radka z
Orient 2019 z podsumowaniami06/02 12:17lesiorA - 2,9 km,   7
Turecki zaciąg06/02 07:28Tadziu32167spora, racja
Orient 2019 z podsumowaniami06/02 01:24Marcin50zapisy są na 4 trasy, ale w
Turecki zaciąg05/02 20:32janAle to były Mistrzostwa
Turecki zaciąg05/02 08:31Tadziu32167W 2010 roku w narciarskich
Najsłodszy bieg z mapą03/02 17:51lesiorCzy jest planowana publikacja
Najsłodszy bieg z mapą01/02 14:47akrochStart tras BnO od godz. 11,00
D jak Dąbrówka01/02 08:47Tadziu32167anonsowany termin zgłoszeń
Start i zdjęcia z30/01 20:44karolaMam kilka wolnych mapek dla
Subscribe to Front page feed