TnCZ - Szkółka Skierdy

Drodzy biegacze,

Kolejna Trasa na Czasy Zarazy czeka już na Was świeżo rozstawiona!

Dzięki owocnej współpracy dwóch klubów proponujemy Wam bieganie niedaleko ustawionej już wcześniej trasy na mapie Rajszew. Tym razem przenosimy się na drugą stronę szosy, na mapkę Szkółka Skierdy. Jako że mapka 10-letnia, powstały na niej pewne ogrodzenia czy wycinki, nie powinno Wam to jednak sprawić problemów z dotarciem do wszystkich punktów.

Trasy na Czasy... Lasy Serockie w foto-zagadce

Tym razem Stowarzysze proponują Wam wycieczkę do Lasów Serockich i foto-zabawę.

Trasa wiedzie głównie szerokimi duktami i ścieżkami – jest dobra dla rowerzystów, a biegacze mogą na przelotach rozwinąć zawrotne prędkości :)
Trasa do pobrania w załączniku.

Są dwa proponowane miejsca startu (oba to legalne miejsca postojowe):

  • przy PK 6: 52°30’24.6″N 20°57’24.1″E
  • przy PK 10: 52°30’15.5″N 20°58’32.0″E

Solówka w Białołęce

Pragniemy poinformować, że trasy są już dostępne po wysłaniu zamówienia na adres imprezy@trepklub.waw.pl  Szczegółowe informacje zamieszczone są w komunikacie technicznym wraz z dekalogiem pn. "Zasady dobrego zachowania się podczas startu SOLO". Radzimy zapoznać się z tym materiałem i ewentualnie podjąć decyzję o udziale, pamiętając o ogólnych zasadach panujących w tych czasach.

TnCZ - Jezioro Zapadliska - Ultralong na 120 PK!

Zgodnie z obietnicą - kolejna mapa czeka na Was obstawiona bogato punktami w lesie. Mowa o mapie Jezioro Zapadliska, autorstwa Pana Jurka Parzewskiego, która była wykorzystywana podczas GP Mazowsza 2014 a także mniejszych imprez jak ZAW-OR czy Puchar Bielan

Jest to moim zdaniem najlepsza mapa leśna i najlepszy teren w bliskich okolicach Warszawy - dlatego też przygotowałem dla napieratorów coś wyjątkowego :)

Trasy na Czasy... Popowo retro

Czasy jakie mamy każdy widzi. Wobec tego i Stowarzysze dołączają z trasą w orientalistycznym podziemiu ;)

Na początek proponujemy Wam trening na mapie trochę retro (w tym roku obchodzi oczko) w Popowie nieopodal Serocka (podkładowa tu). Jak to z takimi mapami bywa trochę się zmieniło w terenie, głównie pod względem przebieżności i ścieżek, ale większość się zgadza :) W lesie rozwieszonych dziś zostało 25 zafoliowanych znaczników z numerami (bez odblasków i wstążek).

InO online

Jeśli macie wieczorem trochę czasu, to pomorski Morenka Team organizuje drugi etap "InO on-line - OtomInO" 

W trakcie trwania wydarzenia (jutro, 20:30-21:00) należy obejrzeć serię zdjęć ze spaceru z mapą, na których umieszczone są lampiony. Odpowiedzi przesyła się przez formularz. Nie jest wcale takie banalne :)

Etap pierwszy można obejrzeć na YouTube: 
https://www.youtube.com/watch?v=V4fkacIRgB4

Drugi etap ma swoje wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/508929620057543

Zwracam uwagę chętnych do zabawy na prośbę przygotowujących, aby wdzięczność za włożoną pracę wyrażać wsparciem finansowym wybranej przez nich inicjatywy charytatywnej!

Kwarantanna rowerowa do końca maja

Wczoraj Międzynarodowa Federacja Orientacji Sportowej (IOF) podjęła bardzo dobrą decyzję i odwołała wszelkie zawody w kalendarzu IOF do końca maja na całym świecie. W związku z tym nie pozostaje mi nic więcej jak odwołać wszystkie zaplanowane zawody w ramach Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer w Rowerowej Jeździe na Orientację w tym samym przedziale czasowym.

Sytuacja jest, jak sami widzicie, bardzo dynamiczna i nie za bardzo jest pewne, że od czerwca będziemy mogli wznowić rozgrywki na trasach RJnO, dlatego póki co nie publikuje nowych terminów imprez, które nie zostaną rozegrane i pozostaję przy optymistycznej wersji kalendarza przeprowadzenia pozostałych zaplanowanych imprez. Nowy kalendarz zostanie opublikowany zapewne nie wcześniej niż w połowie maja. Pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać i przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez media póki jeszcze funkcjonują.

Trasy na czasy zarazy - Rajszew

Drodzy Orientaliści,

W tej niecodziennej sytuacji powstała inicjatywa na Fejsbuku - "Trasy na czasy zarazy", gdzie kluby i pasjonaci orientacji sportowej wrzucają informacje o rozstawionych trasach na różnych mapach.

PUKS Młode Orły we współpracy z BKS Wataha zapraszają na pobieganie po lesie na rozstawionych trasach w Rajszewie. Oczywiście zalecamy przybycie indywidualne zgodnie z rządowymi zaleceniami!

ZAW-OR na SOLO, czyli trasa na czasy zarazy

Ze względu na panujące okoliczności nasz Rajd na Orientację "ZAW-OR 2020" został odwołany, ale organizatorzy z HKT "TREP" PTTK udostępnią trasę dla wszystkich turystów i biegaczy do indywidualnego pokonania w miejscu wcześniej planowanym, czyli w Warszawie Białołęce-Michałówku, ze startem na niewielkim leśnym parkingu przy ul. Wałuszewskiej. Trasa będzie dostępna od soboty 21 marca po udostępnieniu mapy z trasą przez organizatora.

Strony

Ostatnie komentarze

TematKiedyKtoCo
TnCZ - Jezioro Zapadliska -24/03 21:23LisGdyby innym chciało się w
TnCZ - Jezioro Zapadliska -19/03 20:58KarolBiegałem na wyżej
TnCZ - Jezioro Zapadliska -19/03 07:31Tadziu32167Muszę wystąpić w
Bieg odwołany15/03 21:51akrochKilka fotek na fb zzk
COVID-19: Apel15/03 21:18janProponuje wstrzymać się od
COVID-19: Apel14/03 15:23Tadziu32167Janowscy na prezydenta! Albo
Narciarskie Mistrzostwa14/03 04:12Tomasz.NitschTo już tak trochę będąc
Wielkanoc odwołana...13/03 17:39lesiorCiekawe czy ta prawdziwa
III Sosnowe Klimaty13/03 16:00Andrzej KaimUWAGA! Z przykrością muszę
Bieg odwołany13/03 15:47KoczkodanBardzo dobre rozwiązanie, do
Bieg odwołany13/03 11:07MałgorzataTak. Prosze o indywidualny
Finał ZBG (zmiany)13/03 10:57TommyI już po temacie. ZBG
Finał ZBG (zmiany)13/03 10:50ragozdDopóki nie będą zamknięte
Bieg odwołany13/03 10:47dahlinCzy będzie możliwość
Finał ZBG (zmiany)13/03 10:41lesiorPuknij sie w glowe
Subscribe to Front page feed