III Runda PWiM w RJnO

Najwyższy czas na informacje dotyczącej III rundy PWiM w RJnO w dniach 20-21.05.2023. Zgłoszenia już od dawna otwarte, podobnie jak na IV rundę, ale zapewne sporo osób czeka na szczegóły. Udało mi się sporo zaktualizować i dzięki mapie Piotra z Gambitu ułatwiło mi pracę w terenie. Są nowe drogi, kilka zniknęło w lesie przybyło domów. Trasy w sobotę naprawdę długie start od 12:00 w SP 124 w Falenicy. Niedziela Wiązowna sprint i średni start od 10:30 przy ruinach karczmy Żywieckiej. Zgłoszenia do czwartku 18.05.2023 do 23:00.

Wzrosła opłata dla osób nie zgłoszonych na zawody, jeśli będą jeszcze wolne mapy do 30 złotych. Szczegóły w załączonym Komunikacie Technicznym. W sobotę trasy niebieska, czerwona i czarna format mapy A 3, a trasa zielona skala mapy 1:10 000. Trasy na dystansie klasycznym o podobnej długości jak było w kwietniu w Aninie, a trasa czarna dłuższa o 3-4 km. Pawełki w niedzielę.

ZałącznikWielkość
PDF icon PWiM_RJnO_2023_Runda_3_Komunikat.pdf270.28 KB

Komentarze

Wszystkie lampioniki na oba

Wszystkie lampioniki na oba dni zawodów już wiszą spokojnie w terenie. W niedzielę jest bardzo dużo singiel traków po których jeździ sporo osób, dlatego lampiony są powieszone trochę z boku, aby podczas potwierdzania punktu nie blokować przejazdu. Niestety leśnicy nadal prowadzą dosyć intensywna wycinkę lasu i powstało kilka nowych dróg przejechanych przez sprzęt do ścinki i zwózki drewna - postaram się je nanieść na już wydrukowane mapy na niedzielne zawody - na szczęście nie ma tego aż tak dużo. Myślę, że będą, to najbardziej wymagające starty dla uczestników tegorocznych zmagań i Ci co się zgłosili na pewno nie będą tego żałować i na długo zapamiętają ciekawe i wymagające trasy jakie przygotowałem na oba dni zawodów. Jest sporo przewyższeń i sieć singiel traków wokół Góry Sobotów naprawdę jest imponująca. Warto przyjechać wcześniej  w niedzielę, bowiem parking przy ruinach Karczmy Żywieckiej jest nie za duży i warto umiejętnie parkować auta, aby zmieściło się ich jak najwięcej. Od 11:40 przybywa aut, bowiem sporo osób przyjeżdża pojeździć po singiel trakach, więc dobrze jest przyjechać wcześniej, czyli na 10:20, aby wystartować spokojnie na oba dystanse i nie mieć tłoku na trasie. Od 12:00 jest już znacznie więcej innych osób korzystających z tras i prośba o uwagę i ostrożność. Jest kilka drzew powalanych nad drogą pod którymi najmłodsi bez problemu, ale starsi muszą zejść z roweru. Te drzewa nie są zaznaczone na mapie jako przeszkoda.