Runda uratowana

Siódma runda tegorocznego Wszechpucharu (z łatwym do zapamiętania skrótem PWiMwRJnO), a zarazem II runda GP dzielnicy Wawer przeszły już do historii. A niewiele brakowało aby ta runda nie została rozegrana w ogóle (lub przynajmniej w terminie) z powodu niedyspozycji głównego kierownika imprezy Janka Cegiełki. A niedyspozycja wynikała ze spotkania trzeciego stopnia z ufoludkami drzewami podczas wizytacji w lesie w środku tygodnia. Z pewnych źródeł - starcie wygrane (bo jest przytomny i mówi do rzeczy), ale na wszelki wypadek pozostał w szpitalu na dłużej. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

10 x SOLO 2019

W najbliższą niedzielę 16.06.2019 r. w Marysinie Wawerskim będzie okazja pospacerować z mapą na trasach 10 x SOLO 2019 i przy okazji zaliczyć trochę punktów w klasyfikacji LII Konkursu o Tytuł Mistrza Warszawy i Mazowsza w marszach na orientację w kat. TZ, TU i TP. Jak zwykle solo tzn. indywidualnie na trasie TZ. Nie ma się czego obawiać, a najlepiej samemu spróbować. Może to dobra wprawka na start w tegorocznej MATNI?

Sprinterska niedziela z BKS Wataha - szczegóły WOM

Szanowni Zawodnicy!

Z przyjemnością publikujemy komunikat  techniczny na niedzielny sprint w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Mamy nadzieję, że tak jak organizatorzy, nie możecie się już doczekać ścigania na Warszawskich Młocinach.

W załączniku znajdziecie również listy startowe - udało się dobić prawie do 200 osób (198). Ponieważ mamy większość kategorii z jednym, dwoma a nawet trzema wakatami, spóźnialskich zapraszamy do zgłoszeń również na miejscu lub mailowo (w miarę dostępnych map).

Dwa w jednym

Na koniec pierwszego półrocza rywalizacji czas na jej podwojenie, bowiem podczas siódmej Rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, będziemy jednocześnie walczyć o bezcenne zdobycze punktowe w drugiej rundzie Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy. Niestety, będzie to ostatnia okazja do wspólnego spotkania się przed rozpoczynającą się letnią kanikułą. Następne rundy odbędą się bowiem dopiero wraz z rozpoczeciem nowego roku szkolnego.

W międzynarodowej obsadzie

Dobiegła końca szósta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację w której po raz pierwszy w historii pucharowych zmagań uczestniczył zawodnik z Hiszpanii. Był bardzo zadowolony z tras i map i zapowiedział swój przyjazd na kolejną rundę.

W porównaniu z ubiegłym rokiem stan wody w bagienkach znacznie się podniósł, dzięki czemu większość uczestników miało okazję skorzystać z borowinowych okładów na swoje zmęczone nogi i wcale nie trzeba po to jechać do sanatorium. Pojawiły się też komary, ale biorąc pod uwagę miejsce rozgrywania zawodów, które wokół jest otoczone bagnami to i tak nie było jeszcze tak źle. Komary w pewnym stopniu powodują, że uczestnicy znacznie szybciej pokonują trasę, bowiem każdy postój w terenie powoduje, że narażamy się na złośliwe ukąszenie owada. Był też sporo pajęczyn w lesie, ale to już mniej uciążliwe niż komary.

Słoneczny Lasek

Jak na dobrego gospodarza przystało sołtys wsi Lasek, Pan Marek Kupniewski, nie tylko udostępnił nam wspaniałe miejsce na centrum zawodów, ale też sam wraz z rodziną wystartował na trasie zielonej pokonując ją w znakomitej formie. Składamy gratulacje i dajemy za przykład godny do naśladowania dla innych gospodarzy terenów w których rozgrywamy nasze zawody Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację.

WOM w sprinterskim BnO - 9 VI 2019 - biuletyn

BKS Wataha Warszawa serdecznie zaprasza na bieg sprinterski w ramach Mistrzostw Warszawy w BnO. Odbędzie się on już w niedzielę, 9 czerwca na warszawskich Młocinach. Zapewniamy dobrą zabawę z mapą i ciekawe trasy w nowym terenie sprinterskim na Bielanach, niewykorzystywanym wcześniej w zawodach orientacji sportowej.

Biuletyn zawodów dostępny w załączniku poniżej - zachęcamy do zapisów przez stronę orienteering.waw.pl - formularz zgłoszeń jest już dostępny.

Strony

Ostatnie komentarze

TematKiedyKtoCo
Runda uratowana19/06 20:08janWielkie dzięki za
Runda uratowana18/06 23:45moreleWitam, jako że stała sie
Runda uratowana18/06 15:55awNiedziela to już większe
Runda uratowana18/06 15:27awMój ślad z soboty z trasy
Runda uratowana18/06 12:56DKECzerwony sprint
Runda uratowana18/06 11:17DKEPanie Janku, zdrowia i zgody
Runda uratowana17/06 10:29HubertussMPonieważ nie śmiem zaracać
Mistrzostwa Mazowsza w BnO14/06 22:12akrochListy startowe są dostepne
10 x SOLO 201913/06 00:01akrochUWAGA! Musimy sledzić
W międzynarodowej obsadzie05/06 10:43DKEPo sprincie wybrałem trasę
W międzynarodowej obsadzie05/06 09:56DKECo do sprintu to zgadzam się
Słoneczny Lasek05/06 08:21DKENa początek był przejazd
W międzynarodowej obsadzie04/06 16:20awWydawałoby się, że pechowa
Słoneczny Lasek04/06 15:43awŚlad z trasy czerwonej z
Stowarzyszone Niepoślipki01/06 21:16Tomasz ŁaskiWszystko jest w
Subscribe to Front page feed