Wrzesień 2018

Udany Przystanek

Śmiało można powiedzieć, że rozegrana dzisiaj w Legionowie na mapie Przystanek dwunasta runda tegorocznego Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację była bardzo przyjemna i na pewno startujący zapamiętają ją z dobrej strony. Pogoda byłą wyśmienita, trasy ciekawe, a teren fajny. Sporo osób po raz pierwszy trasę pokonało samodzielnie z czego bardzo się cieszę. Jak widać nie jest to taki wielki problem, za to satysfakcja na mecie ogromna.

Regulamin zimowy

Pragnę uprzejmie wszystkich zainteresowanych poinformować, że jest już gotowa pierwsza (i może nawet tak zostanie) wersja regulaminu Zimowych Biegów Górskich, które startują w Falenicy 29 grudnia br. Terminy biegów są już znane od kilku dni, teraz przyszedł czas na zapoznanie się z terminami i procedurą rejestracji. Zapraszam zatem do zapoznania się z załączonym regulaminem. Tam wszystko jest, a jak nie ma to proszę spamować szefową. Dane kontaktowe można znaleźć w regulaminie w sekcji "Kontakt z organizatorami".

Operacja Liść Dębu - zaproszenie

W ramach Jesiennej InO.Manii organizatorzy "Operacji Liść Dębu" zapraszają do Nowej Dęby, gdzie 13 października po raz pierwszy rozegrana zostanie piesza i rowerowa impreza na orientację w formule scorelaufu. Na terenie Puszczy Sandomierskiej swoje umiejętności nawigacyjne będą mogli sprawdzić także harcerze, dla których będą to jednocześnie Mistrzostwa Chorągwi Podkarpackiej ZHP w InO. Przy okazji uzupełniania kart startowych na punktach kontrolnych będzie można oprócz adrenaliny poczuć także ducha historii za sprawą obiektów pamiętających II wojnę światową.

Lenie, Jesienne - kogo tam jeszcze brakuje?

Hej! Jest tam kto? Piękne Panie, Dostojni Panowie - za chwilę odbędzie się znakomita impreza rajdowa (oraz solowa), na której naprawdę nie powinno Was zabraknąć. A jakoś na liście startowej tłoku nie ma... Jest jeszcze kilka dni, żeby to przeoczenie skorygować. Lenie w Terenie to jest syty wyścig w pięknej okolicy; zaś posiłek na mecie w postaci kultowej zupy bije wszystkie, znane mi, zawody na głowę. Wierzcie, czy nie - ale najlepiej sprawdzić samemu...

Pierwszy dzień jesieni w Otrębusach

Terenem dzisiejszych zmagań na dystansach sprinterskim i średnim był las w okolicach miejscowości Otrębusy znanej między innymi z siedziby zespołu Mazowsze. Matecznik mogli podziwiać tylko zawodnicy startujący na trasie czarnej, ale to nie znaczy, że wszyscy pozostali mogli się nudzić. Wręcz przeciwnie, gęsta sieć równoległych ścieżek sprawiła wielu problemy.

Intensywny scorelauf

Dzisiaj w Sękocinie odbył się pierwszy dzień jedenastej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO. Był to zarazem pierwszy scorelauf w sezonie 2018, drugi i ostani odbędzie się na kończącym sezon weekendzie. Zjawiło się prawie 50 zawodników, którzy zaczynali swoje zmagania na gościnnej polanie znajdującej się w miejscu starej szkółki leśnej. Opuszczone na co dzień Lasy Sękocińskie gościły dziś również konkurencyjną imprezę biegową leśników. Na szczęście nie doszło do konfliktu biegaczy i rowerzystów, i wszystkie punkty kontrolne bezpiecznie przetrwały do końca dnia.

Program górski

Na stronie Zimowych Biegów Górskich w Falenicy jest już dostępny wstępny harmonogram zbliżającej się, szesnastej już edycji tego kultowego cyklu. Plan jest taki, żeby wystartować jeszcze w tym roku, czyli 29 grudnia, a oficjalnie zakończyć deptanie falenickiej wydmy w dniu 16 marca roku przyszłego. Tym razem zapowiada się powrót do formuły oryginalnej, co oznacza 6 biegów, z tego 5 klasyfikacyjnych oraz jeden finałowy na koniec, po którym nastąpi uroczyste wręczenie trofeów zawodnikom, którzy na nie zasłużyli. 

Żubrowym szlakiem - 22.09.2018 r.

W sobotę, 22 września amatorów ruchu na świeżym powietrzu serdecznie zapraszamy do udziału w marszu na orientację ŻUBROWYM SZLAKIEM – wyjątkowej grze terenowej zorganizowanej w ramach projektu „Puszcza i ludzie” realizowanym przez Powiat Hajnowski ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wykonawcą zamówienia jest PTTK Łucznik. Zachęcamy do udziału wszystkich – bez względu na wiek albo kondycję fizyczną. Ci, którzy nie mają doświadczenia w tego rodzaju imprezach, będą mogli skorzystać ze wskazówek doświadczonych instruktorów PTTK. Warto spróbować!

Jedenasta runda na powitanie jesieni

Sękocin i Otrębusy dołączą do miejscowości, które goszczą zawody Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Już za niecałe dwa tygodnie (22-23 września) będzie można zmierzyć się z wciąż niedocenianymi lasami na południowy-zachód od stolicy.

W sobotę zapraszamy do Sękocina na zawody w formie scorelaufu. W bazie postaramy się rozpalić ognisko, aby ogrzać się na gościnnej polanie, będącej kiedyś starą szkółką leśną. Mamy nadzieję, że jednak nie będzie tak zimno i ognisko służyć będzie głównie w celach konsumpcyjnych (prowiant własny). Przypominamy, że podczas scorelaufu kolejność potwierdzania punktów kontrolnych wyznacza zawodnik. Tym razem trasa będzie stosunkowo długa, aczkolwiek niezbyt skomplikowana w planowaniu kolejności mimo że w terenie planowane jest ustawienie aż 33 lampionów.

Dycha za nami

Tym razem uczestnikom dziesiątej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację rozgrywanej w Dniu Marzyciela udało się zobaczyć zupełne inne oblicze terenu w okolicach Malcanowa niż w roku ubiegłym. Co prawda wczoraj trochę popadało, ale opady były zupełnie nieporównywalne do zeszłorocznych i teren zawodów był naprawdę suchy i nie trzeba było brodzić po kolana w wodzie jak w roku ubiegłym.

Strony