Jedenasta runda na powitanie jesieni

Sękocin i Otrębusy dołączą do miejscowości, które goszczą zawody Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Już za niecałe dwa tygodnie (22-23 września) będzie można zmierzyć się z wciąż niedocenianymi lasami na południowy-zachód od stolicy.

W sobotę zapraszamy do Sękocina na zawody w formie scorelaufu. W bazie postaramy się rozpalić ognisko, aby ogrzać się na gościnnej polanie, będącej kiedyś starą szkółką leśną. Mamy nadzieję, że jednak nie będzie tak zimno i ognisko służyć będzie głównie w celach konsumpcyjnych (prowiant własny). Przypominamy, że podczas scorelaufu kolejność potwierdzania punktów kontrolnych wyznacza zawodnik. Tym razem trasa będzie stosunkowo długa, aczkolwiek niezbyt skomplikowana w planowaniu kolejności mimo że w terenie planowane jest ustawienie aż 33 lampionów.

Małą rozgrzewkę będą mieli zawodnicy przybywający na zawody samochodem. Najbliższy parking znajduje się niedaleko od startu, jednak żeby trafić do bazy trzeba skorzystać z zamieszczonego w komunikacie technicznym fragmentu mapy dojazdowej.

Po dłuższym ściganiu w sobotę, czeka nas szybka niedziela. Widzimy się na polanie Zosin w Otrębusach. Tutaj również postaramy się o ognisko. Będzie można wystartować w dwóch dystansach, czyli sprincie i średnim. Trasy nie za długie, teren szybki, ale wymagający nawigacyjnie. Osoby, które startowały w poprzednich latach w Komorowie wiedzą o czym piszemy - bardzo duża ilość ścieżek.

Komunikat techniczny jest dostępny poniżej oraz na stronie cyklu, a zapisy przyjmowane są jak zwykle w naszym systemie zgłoszeniowym. Zapraszamy!

ZałącznikWielkość
PDF icon PWiM_RJnO_2018_Runda_11_Komunikat.pdf1.11 MB

Komentarze

Punkty na sobotę już

Punkty na sobotę już zaczynają wisieć w terenie. Zapowiada się całkiem przyjemna pogoda, słonecznie i bez deszczu tylko trochę chłodno.

Dla osób, który były na moich rundach w poprzednich latach będzie w oba dni w większości nowy teren do zmagań. Tylko uczestnicy najdłuższych tras zahaczą o znajome obszary.

Przypominam, że w sobotę raczej nie będzie możliwości podjechania autem pod sam start (szlaban na drodze leśnej). W komunikacie technicznym opisany jest dogodny parking leśny z którego można w ramach rozgrzewki dojechać na start.

Zapisy do piątku do godziny 12:00.

błąd w komunikacje

w komunikacie wspólrzędne GPS na sobotę i niedzielę są identyczne. Te niedzielne są błędne.