Maj 2022

Czwarta runda Pucharu RJnO już w ten weekend

Tylko do godziny 22:00 w czwartek można zgłaszać się na czwartą rundę Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO w Magdalence i Strzeniówce. Pogoda na weekend na chwilę obecną zapowiada się wyśmienicie.

Trasy zostały zweryfikowane w terenie, co poskutkowało zaktualizowaniem komunikatu technicznego w zakresie parametrów tras. Warto podkreślić, że charakter tras oraz terenu jest dosyć różny pomiędzy sobotą a niedzielą, na tyle na ile podwarszawskie lasy pozwalają. Tak jak było już podawane w celu uatrakcyjnienia rywalizacji oraz wprowadzenia dodatkowego ćwiczenia na szybkie odnajdywanie się w na mapie wybrane trasy będą przekazane na kilku arkuszach A-4.

EskapebolInO, 5 czerwca, Emów

Zapraszamy Was na Eskapebolino do Emowa koło Otwocka. Będzie las, wyzwanie, ognisko i kiełbaski.

KIEDY: niedziela, 5. czerwca 2022 r.

GDZIE: Emów

CO: EskapebolInO, czyli wyśmienita zabawa na jednej z 6 dostępnych tras!

Kategorie startowe:

  • TF - trasa familijna dla rodzin z dziećmi
  • TP - trasa dla początkujących - 1 etap
  • TT - trasa turystyczna dla niezaawansowanych - 2 etapy
  • TU - trasa dla średniozaawansowanych - 2 etapy
  • TZ - trasa dla zaawansowanych - 1 etap, ale za to długi
  • TKaj - trasa kajakowa na Świdrze

Zaproszenie na piątą rundę i litewskie wspominki

Są już pierwsze zgłoszenia na IV rundę do Magdalenki i Sękocina, w tym i moje, dlatego otwieram też zgłoszenia na V rundę, aby można było za jednym logowaniem dokonać zapisu na obie rundy.

Niestety nie będzie zawodów w Zielonce ze względu na odbywające się tam ćwiczenia wojska. Pierwszy dzień to mapa Legionowo Przystanek start i meta wiata przy trasach MTB. Niedziela Choszczówka, ale start i meta w zupełnie nowym miejscu - na parkingu leśnym pod linią wysokiego napięcia przy singiel tracku ul. Leśna. Czyli od razu mamy fajne górki z obu stron startu i mety. W załączniku komunikat techniczny.

Street-O #41

Uff. Wyniki gotowe dla trasy Street-O i TO.

Trasa z okazji Tygodnia InO punktowana za 3. Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na następne edycje.

Zapraszam na kolejną odsłonę Street-O w dniu 17.05.2022 na Natolin. Uczestnicy mojej poprzedniej edycji na pewno nie będą zawiedzeni. Punkty będą oczywiście złośliwe, podchwytliwe i na spostrzegawczość wink Tym razem z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia InO zapraszam również na trasę turystyczną. Zaplanowane jest tak, by każdy chętny mógł wziąć udział w obu trasach.

Szybki Mózg powraca

Zapraszamy na jubileuszową 10. edycję naszego kultowego cyklu! Przygotowaliśmy dla Was trzy biegi na przełomie maja i czerwca.

 

  • 31 maja (wtorek): Mistrzostwa Ursynowa w BnO - Braci Wagów
  • 8 czerwca (środa): Jezioro Gocławskie
  • 22 czerwca (środa): Praga Północ (nowa mapa!)

Mistrzostwa Mazowsza Góra Kalwaria 29 maja 2022

UKS OSiR Góra Kalwaria serdecznie zaprasza do udziału w Mistrzostwach Mazowsza w biegu średniodystansowym!

Zawody odbędą się 29 maja 2022 r. (niedziela) w Górze Kalwarii na nowej mapie Góra Kalwaria Walewice. Podczas zawodów zostanie rozegrany Memoriał Władysława Machowskiego. Trenera, działacza, a przede wszystkim mentora i opiekuna młodych ludzi.

Żółwik w Żółwinie

Stowarzysze serdecznie zapraszają w najbliższą niedzielę 22 maja do aktywnego spędzenia czasu w mapą w nieokrytym dotychczas terenie - do Żółwina nieopodal Podkowy Leśnej. W ofercie trasy turystyczne: piesze (na trzech poziomach zaawansowania) oraz rowerowa! A wszystko to na zwieńczenie VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych InO.

Pośladki wawerskie już w środę, 25 maja!

Orientuj się razem z Oddziałem PTTK im. M. E. Andriollego w Otwocku!

25 maja 2022 r. w Miedzeszynie amatorzy ruchu na świeżym powietrzu będą mieli okazję sprawdzić się w marszach na orientację. Imprezę pod hasłem Pośladki Wawerskie organizuje oddział PTTK im. M. E. Andriollego w Otwocku, a miejsce startu to róg ulic Garncarskiej i Macierzanki. Wydarzenie będzie elementem szerszego projektu, jakim jest Festiwal Świdermajer. Ci, którzy uczestniczą w imprezach na orientację od lat, na pewno się nie zawiodą, a ci, którzy zaczynają dopiero swą przygodę z mapą, będą mogli rozwinąć skrzydła pod okiem doświadczonych instruktorów. Warto spróbować!

Strony