Zaproszenie na piątą rundę i litewskie wspominki

Są już pierwsze zgłoszenia na IV rundę do Magdalenki i Sękocina, w tym i moje, dlatego otwieram też zgłoszenia na V rundę, aby można było za jednym logowaniem dokonać zapisu na obie rundy.

Niestety nie będzie zawodów w Zielonce ze względu na odbywające się tam ćwiczenia wojska. Pierwszy dzień to mapa Legionowo Przystanek start i meta wiata przy trasach MTB. Niedziela Choszczówka, ale start i meta w zupełnie nowym miejscu - na parkingu leśnym pod linią wysokiego napięcia przy singiel tracku ul. Leśna. Czyli od razu mamy fajne górki z obu stron startu i mety. W załączniku komunikat techniczny.

Pawełki tym razem w sobotę - bo jest wiata. Tradycyjnie zapraszam wszystkich do kolejnego startu a w szczególności zawodników kadry narodowej w RJnO.

W ubiegłym tygodniu reprezentacja z Polski startowała w Mistrzostwach Europy na Litwie. Zawody zorganizowane perfekcyjnie pod każdym względem. Niestety, jeśli chodzi o osiągnięte wyniki, to nie mamy czym się pochwalić. Sprint to trzy defekty roweru i jedna dyskwalifikacja, klasyk już o wiele lepiej, ale bez żadnego błysku, na koniec sztafeta MIX. W ostatniej chwili dostałem maila od Litwina z zaproszeniem jednej zawodniczki z Polski na koszt organizatora. Czasu było mało i Ania Kamińska nie mogła pojechać, na szczęście Aleksandra Szaturska chętnie zgodziła się na wyjazd i w ten sposób mieliśmy sztafetę MIX.

Mam nadzieję, że zawodnicy z kadry będą startować w większości rund PWiM w RJnO, bo bez tego niestety nie da się osiągnąć dobrych wyników. Zawodnik powinien mieć w ciągu roku minimum około 50 startów z mapa, aby nabrać pewności siebie i szybko wybierać warianty i je realizować. Polecam analizę przejazdów zawodników z Mistrzostw Europy na Litwie znajdziecie je na: https://emtboc2022.lt/ w dziale races są poszczególne dystanse.

ZałącznikWielkość
PDF icon PWiM_RJnO_2022_Runda_5_Komunikat.pdf888.6 KB

Komentarze

Jedna poprawka co do rundy IV

Jedna poprawka co do rundy IV. Runda będzie w Magdalence i Strzeniówce jak było ogłaszane przed rozpoczęciem Pucharu.. Sękocin pojawił się jak błąd redakcyjny przy tworzeniu komunikatu startowego i tytułu newsa. Koordynaty GPS startu od początku komunikatu wskazują poprawne miejsce bazy.

Na początku przyszłego tygodnia podam zaktualizowane parametry tras. Wizja w terenie ukazała spore prace leśne związane z wycinkami, ale pomogło to jeszcze bardziej uatrakcyjnić trasy.