Czwarta runda Pucharu RJnO już w ten weekend

Tylko do godziny 22:00 w czwartek można zgłaszać się na czwartą rundę Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO w Magdalence i Strzeniówce. Pogoda na weekend na chwilę obecną zapowiada się wyśmienicie.

Trasy zostały zweryfikowane w terenie, co poskutkowało zaktualizowaniem komunikatu technicznego w zakresie parametrów tras. Warto podkreślić, że charakter tras oraz terenu jest dosyć różny pomiędzy sobotą a niedzielą, na tyle na ile podwarszawskie lasy pozwalają. Tak jak było już podawane w celu uatrakcyjnienia rywalizacji oraz wprowadzenia dodatkowego ćwiczenia na szybkie odnajdywanie się w na mapie wybrane trasy będą przekazane na kilku arkuszach A-4.

Teren w sobotę charakteryzuje się ciekawym układem drożni z dosyć dużym udziałem terenu zabudowanego. Sporym utrudnieniem na trasie mogą być wydmy oraz odcinek specjalny zlokalizowany na terenie tzw. Górek Piaskowych. Trasa czarna otrzymuje na starcie 3 mapy odpowiadające dwóm pętlom oraz odcinkowi specjalnemu, trasa czerwona i niebieska to 2 mapy - jedna pętla i OS, trasa zielona - jedna mapa. Pomiędzy trasą czarną a czerwoną jest tylko około 5 km różnicy w długości, ale dodatkowo trasa czarna posiadać będzie około dwa razy więcej przewyższeń (oczywiście tak dużych na jakie warunki mazowieckie pozwalają).

Teren w niedziele z kolei jest bardzo szybki, jednak w ostatnich dniach warunki jezdne uległy pogorszeniu z racji prowadzonych wycinek prześwietlających. Na szczęście drożnia została w pełni zachowana, natomiast jej jakość może miejscowo być gorsza niż podana na mapie. Ciekawostką na dystansie średnim będzie ilość map dla tras czarnej i czerwonej i różna skala obu części (1:10 000 i 1:7 500).

W komunikacie technicznym umieszczono również informację o parkingach w oba dni. Do zobaczenia!