Marzec 2022

Puchar BKS Wataha w Orientacji Precyzyjnej - 9 IV 2022

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 9 IV 2022 r na pierwsze Mistrzostwa Mazowsza w orientacji precyzyjnej w konkurencji pre-O. Na zawodników będzie czekała trasa pre-O oraz zadanie czasowe. Zapraszamy wszystkich - zarówno niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych zawodników! Klasyfikacji prowadzona będzie w kategorii PARA (niepełnosprawni) oraz OPEN, w dwóch grupach wiekowych (junior i open). Zawody odbędą się w kompleksie leśnym w Białobrzegach nad Jeziorem Zapadliska na nowej mapie w sprinterskiej specyfikacji ISSprOM 2019 (wjazd od strony Beniaminowa).

Druga runda Pucharu

Już niespełna tydzień do kolejnej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, więc czas na podanie szczegółów tras godzin startu i zamknięcia pracy biura - tu nowość. Tak będę musiał właśnie zamknąć pracę startu i mety w godzinach podanych w komunikacie. Prosty powód muszę zdjąć lampiony i ustawić na następny dzień, a w niedzielę już tylko zdjąć, dlatego bardzo proszę o przybycie na czas do centrum zawodów.

ZAW-OR 2022 Komunikaty

Jeszcze tylko do piątku do godz. 14 można się zgłosić na imprezę. Jednak już teraz pragniemy przedstawić parametry przygotowanych tras. Poniżej dostępny jest Komunikat techniczny z trasami BnO. PAMIĘTAJMY, że z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu. Zegarki przyspieszamy o 1 godz. (śpimy krócej). Na Dąbrowiecką Górę można dojechać i zaparkować na parkingu leśnym. Mapa dojazdu oraz inne informacje dostępne na stronie organizatora www.trepklub.waw.pl Tam też znajduje się mapa (do pobrania) tzw. Dojściówka/Dojazdówka z PK do potwierdzenia lub w załączniku poniżej.

Puchar Koziołka

W dniach 26-27.03.2022 LZOS organizuje po raz czternasty Puchar Koziołka.

Tym razem proponujemy dwa biegi w dwa dni:

26.03.2022 (sobota) godz. 12:00 – bieg klasyczny w PARCHATCE

27.03.2022 (niedziela) godz. 10:30 - bieg średniodystansowy w PUŁAWACH

Przepiękny teren zawodów spełni oczekiwania najbardziej wymagających biegaczy BnO.

V Sosnowe Klimaty

Zapraszamy wszystkich orientalistów do udziału w imprezie na orientację V Sosnowe Klimaty, która odbędzie się 3 kwietnia 2022 r. w Celestynowie Radzinie. Poza dwoma etapami w kategoriach TD, TP, TU i TZ przygotowane zostały 3 trasy biegowe (3, 5 i 8 km) oraz trasy dojściowa i zejściowa.

Podczas imprezy swoją premierę będzie miała nowa mapa do biegu na orientację Celestynów Radzin (1:10000, aktualność marzec 2022). Trasy TU i TZ zaliczane są do TMWiM.

Piękny początek wiosny

Co prawda dopiero po 16 w dniu dzisiejszym rozpoczął się kalendarzowy początek wiosny, ale uczestnicy pucharu w dniu dzisiejszym mogli się cieszyć wspaniałą pogodą. Dwa dystanse do pokonania sprint i średni, a wyniki naprawdę wskazują na dobre przygotowanie do sezonu co bardzo mnie jako trenera kadry cieszy. Była spora konkurencja na trasach czerwonej, czarnej i niebieskiej nieraz sekundy decydowały o kolejności zajętych miejsc. Mam nadzieję, że podobał się teren dzisiejszych zawodów pomimo dość sporej ilości leżących drzew na ścieżkach. Nie było Andrzeja, ale kilka zdjęć wykonał Bartek Malinowski. Kolejna runda za dwa tygodnie w Celestynowie. Zgłoszenia już otwarte, a szczegóły za tydzień.

Dwa koła ruszyły

Kolejny cykl GPDW i PWiM w RJnO wystartował w pełnym słońca lekko mroźnym dniu w Warszawskiej Falenicy. Trasy tak jak pisałem wcześniej nie były długie i dzięki temu mam nadzieję wszyscy uczestnicy dotarli w świetnej formie na metę. Wyniki i mapy już są od paru godzin w stosownej zakładce. Co do wyników, to jeszcze nie zostały odczytane dane trzech osób z karty startowej i dopiero jutro zostaną one uzupełnione. Były pierwsze defekty rowerów, czyli wszystko tak jak powinno być podczas ostrej rywalizacji. Dziękuje za zdjęcia Andrzejowi i mam nadzieję, że w dniu jutrzejszym mi się uda zrobić kilka fotek.

Sezon 2020 i 2022 zakończony

Puchary, medale i dyplomy w 76% rozdane, bowiem tyle osób było na zakończeniu zaległego cyklu 2020 i tegorocznego 2022. Żurek zjadłem ze smakiem i dzięki temu mogłem sprawnie funkcjonować przez cały dzień. Dzisiejszy etap obsługiwali młodzi zawodnicy UKS Falenica i dali radę na medal. Stawiali też punkty w terenie i zdejmowali oraz wydrukowali mapy. Mam nadzieje, że wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z tej nowej formuły rozgrywania FalInO. Scorelaufu zbyt często nie ma na zawodach w BnO, a jest, to świetny trening przed sezonem. Dziękuje wszystkim za udział i ciepłą atmosferę podczas całego tegorocznego cyklu.

Strony