Kwiecień 2012

MWiM w RJnO (IV runda) - zgłoszenia otwarte

Osoby uzależnione od startów w warszawskich rowerowych zawodach na orientację czeka teraz ciężka próba. Następna, czwarta runda Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację odbędzie się dopiero za półtora miesiąca, a tak dokładniej to 16-17 czerwca w Radości. Okres ten można jednak pożytecznie wykorzystać na przygotowania do kolejnego startu w prestiżowych zawodach trenując na dostępnych na stronie cyklu mapach, czy nawet startując w zawodach ogólnopolskich (szczegóły w kalendarzu).

Rowerowe Bemowo

Kwiat warszawskiego dobrze zorientowanego kolarstwa przeniósł się dzisiaj na Bemowo gdzie odbyły się dwa etapy Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Takie Wash & Go z tym, że najpierw było Go po poligonie, a dopiero potem Wash w bemowskich bagnach.

Matnia 2012

Rozgrywane co roku Mistrzostwa Polski w Indywidualnych Marszach na Orientację o dużo znaczącej nazwie Matnia można uznać za najważniejsze cykliczne zawody turystyczne. Zwycięstwo w nich zapewnia wieczną chwałę oraz kolejny duży i brzydki dzbanek do kolekcji. Z wieczną chwałą trochę przesadziłem, ale brzydki puchar jest pewny jak... w dzisiejszych czasach kolejnych kryzysów finansowych słowa "jak w banku" nie do końca pasują, ale już "wysokie podatki" jak najbardziej.

Mistrzostwa w Pyrlandii

Początek czerwca najlepsi i nie tylko najlepsi krajowi orientaliści spędzą w Poznaniu i okolicach biorąc udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację. Pierwszy bieg zostanie rozegrany późnym popołudniem w piątek 1 czerwca i będzie to sprint na kolejnym wydaniu mapy Malta. Na weekend zawody przeniosą się do Puszczy Zielonki gdzie w sobotę zostanie rozegrany bieg na dystansie średnim, a w niedzielę każdy klub, który zbierze do kupy trzy osoby w tej samem kategorii, będzie miał okazję powalczyć o medale w sztafetach.

Kierat 2012

Już prawie trzysta osób zapisało się na tegoroczny IX Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT, który odbędzie się w dniach 25-27 maja w Limanowej i okolicach. Impreza jest zaliczana do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację, ale brak w nazwie zawodów słów "na orientację" nie jest przypadkiem. Kierat coraz bardziej przypomina 100-kilometrową pieszą wycieczkę górską, a nie imprezę na osób poszukujących wyzwania nawigacyjnego.

Litwa wzywa

Organizatorzy Mistrzostw Europy w Rogainingu, które rozegrane zostaną na Litwie w dniach 5-6 maja, opublikowali kolejny biuletyn z bardziej szczegółowymi informacjami na temat zawodów. Dla przypomnienia rogaining to taki długi, bo 24-godzinny, bieg na orientację dla zespołów 2-5 osobowych z potwierdzaniem punktów kontrolnych w dowolnej kolejności. Zupełnie jak grzybobranie - kto zbierze najwięcej i najfajniejsze grzyby ten wygrywa. W przypadku rogainingu grzybom odpowiadają punkty kontrolne, a fajność znalezionego lampionu określa się na mapie w skali od 2 do 10 punktów.

Pierwsza pora roku

Wielkimi krokami zbliża się sobotnie ściganko na rowerach. Przed południem mini-maraton MTB bez map, czyli pierwsza część Czwórboju wawerskiego występującego także poz nazwą Cztery pory roku. Można się jeszcze zgłaszać zarówno mailem, jak i on-line, a lista startowa jest dostępnej tutaj.

Regulamin całego cyklu składającego się, jak sugeruje nazwa, z czterech imprez można znaleźć tutaj. Regulamin maratonu MTB został uzupełniony o szczegółowy program:

09:00-10:30 – Rejestracja uczestników, wydawanie numerów startowych
10:45 – Start na trasie 2,5 km dziewczęta i chłopcy do lat 9 nas dystansie 2,5 km
11:15 – Start na trasie 6 km dziewczęta i chłopcy do lat 12, na dystansie 5 km
11:45 – Start wszystkich pozostałych grup wiekowych na dystansie 10 i 15 km
13:30 – Uroczyste zakończenie maratonu

Wiosna, czyli dwa w jednym

W sobotę we Wleniu odbyła się trzecia runda Pucharu Polski w Marszach na Orientację. Nie wiem jak było na miejscu, ale załączony protokół jest ładny i kolorowy, więc pewnie było fajnie. Wiosna 2012 nie była imprezą, gdzie o klasyfikacji decyduje jeden etap lub jedna duża wtopa. Od początku do końca zawodów zespoły musiały zaciekle walczyć o ułamki punktów przeliczeniowych. Niektórzy tak lubią, inni mniej - kwestia gustu.

Rajd Miejski 360º Gliwice - przedostatnie wezwanie

O rajdzie pisaliśmy już wcześniej, ale pamięć często szwankuje, więc warto przypomnieć. Zawody odbędą się w szeroko rozumianych Gliwicach w dniach 12-13 maja. Na liście startowej jest już przeszło pół setki dwuosobowych ekip, a dzisiaj pojawi się pewnie jeszcze kilka dodatkowych. A dlaczego? Ano dlatego, że właśnie dzisiaj mija termin zgłoszeń z tańszym wpisowym, czyli za marne 50 PLN od zespołu. Potem nadal będzie tanio (75 PLN), ale zawsze można trochę bilonu zaoszczędzić na napoje energetyczne.

Strony