Solidna dawka RJnO

Dobiegła końca letnia kanikuła więc czas przyszykować sprzęt do zbliżających się zawodów w rowerowej jeździe na orientację, a trzeba przyznać, że w ciągu miesiąca dawka będzie naprawdę solidna. Już w najbliższy weekend (8-9 września) w Malcanowie odbędzie się dziesiąta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO. Aura sprzyja, więc powodzi tym razem nie należy się spodziewać i uczestnicy poznają ten fajny teren z zupełnie innej strony niż w zeszłym roku. Tak więc na kąpiel należy przygotować się dopiero w domu po zawodach. W planie sobotni klasyk oraz niedzielny sprint i średni, trasy są już gotowe, a zgłoszenia i komunikat dostępne już od dawna.

Kolejny weekend (15-16 września) to organizowane przez Stowarzyszenie 360° zawody Mazovia Cup. W programie w sobotę w Kobyłce sztafety dwuzmianowe (Mistrzostwa Polski) oraz dystans średni. Na sztafety można skleić fajne zespoły rodzinne, bowiem dopuszczalny będzie start rodziców z dziećmi. W niedzielę zawody przeniosą się na Krym, gdzie odbędzie się dystans długi, także w randze Mistrzostw Polski. Wiz i biletów lotniczych załatwiać nie trzeba, bo Krym to oczyszczalnia ścieków w Wołominie, czyli całkiem niedaleko z Warszawy. Będzie okazja zwiedzić ten, inaczej niedostępny, nowoczesny obiekt. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę organizatora, gdzie są wszystkie potrzebne informacje oraz zapisy.

Następny weekend (22-23 września) to kolejna (jedenasta) runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO, która zawita do Komorowa. Zawody organizuje tam jak zwykle Adam Wojciechowski, który jest także autorem wykorzystywanych na nich map. Komunikat ukaże się już niebawem.

Z kolei amatorów rowerowych maratonów na orientację zapraszamy 29 września do Mokobodów koło Siedlec, gdzie Stowarzyszenie 360° organizuje Jesienne 360°. W programie trasy piesze i rowerowe na orientację na dystansach wszelkich. Jeśli kogoś rozpiera energia to może spróbować swoich sił w corocznym rajdzie Lenie w Terenie, który jest organizowany razem z Jesiennymi w Mokobodach.

Warto wspomnieć, że będzie to jednocześnie przedostatnia runda Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Teren niezbyt uczęszczany, więc chyba warto przyjechać i zobaczyć co oferuje rowerzystom Ziemia Siedlecka. Informacje i zapisy dostępne są na stronie zawodów, czyli tutaj. Tyle w sobotę, a w niedzielę (30 września) przenosimy się do Legionowa na dwunastą rundę Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO, która będzie składała się ze sprintu oraz średniego. Więcej szczegółów wkrótce.

Na deser trzynasta (przedostatnia w tym sezonie) runda Pucharu Warszawy i Mazowsza i jednocześnie trzecia (ostatnia) runda Grand Prix Dzielnicy Wawer M. St. Warszawy, która odbędzie się 6-7 października w Międzylesiu. Centrum zawodów tam, gdzie w ubiegłym, więc będzie można sprawdzić pamięć zawodników. Komunikat techniczny ukaże się w stosownym czasie, ale warto wspomnieć, że godziny startów nie będą kolidowały z rozgrywanym w ten sam weekend przez UNTS Pucharem Warszawy, więc stachanowcy będą mogli się wykazać.

No i niezły kogel-mogel wyszedł, a na koniec jeszcze dodam, że dysponuję nową dostawą mapników firmy Orifix i kilkoma nowościami. Pojawił się blat formatu 30x35 cm, czyli całkiem spory stół oraz mocowania mapników na szerokie kierownice - tego też jeszcze nie było. W Malcanowie będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą i dokonać stosownych zakupów. Jeśli chodzi o blaty 30x35 to zostały jeszcze tylko 4 sztuki, więc warto się pośpieszyć, bo na pewno w tym roku, a pewnie także do końca sierpnia przyszłego, nie będę miał ich więcej.