luty 2023

Leśne ABC

Prężnie działający klub OK!Sport Warszawa zaprasza 12 marca 2023 do Celestynowa, gdzie będzie można pobiegać sobie na orientację wokół rezerwatu "Bocianowskie Bagno". Do wyboru trzy trasy, więc każdy chętny znajdzie coś dla siebie.

ORIENT EXPRESS #6 - wiosenne otwarcie sezonu

Szósta odsłona ORIENT EXPRESS-u czyli szybkiego treningu BnO z pomiarem czasu (SI) zaplanowana została 18 marca w Nowej Dębie. 

Tym razem w wersji miejskiej będziemy biegać na zaktualizowanej mapie centrum Nowej Dęby, która została wykorzystana po raz pierwszy podczas Mistrzostw Podkarpacia w BnO 2016.

Tradycyjnie przygotowane zostaną 3 trasy:

Decydujące starcie w nowym terenie

Piąta runda odbędzie w nowym terenie. Trasy już są gotowe od trzech tygodni i czekają na Was. Na mapie będą zaznaczone miejsce w których można przekraczać ulicę Walcowniczą i Techniczną. Te miejsca, to przejścia dla pieszych, gdzie należy zachować uwagę i nie wbiegać na pasy bez uprzedniego upewnienia się, że jest to bezpieczne. Zgłoszenia będą działać do 2 marca do godziny 23:30.

Kusaki 2023

Karnawał wielkimi krokami zbliża się do końca, a tym samym zapraszamy na Kusaki. W tym roku wyjątkowo odbędzie się tylko jedna część. Spotykamy się w ostatkowy wtorek 21 lutego w Parku Bródnowskim. Do wyboru dwie trasy piesze (TP lub TZ). Na mecie oczywiście będzie na was czekał ostatkowy poczęstunek. Więcej informacji w regulaminie poniżej w załączniku, a zapisać się można tutaj.

20.02. Jutrzejszy start będzie zlokalizowany pod daszkiem nieopodal Ogródka Jordanowskiego w Parku Bródnowskim (mapa Google).

22.02. Wyniki, mapy i lampionówka w załączniku.

Runda IV bez śniegu

Tym razem bez pokrywy śnieżnej, natomiast przy dość silnym wietrze odbyła się kolejna runda FalInO. Tradycyjnie już w okresie zimowych ferii frekwencja była o 45% mniejsza. Za to mój błąd /zamiast 20 PK na mapie było ich 19/ spowodował, że sporo osób starało się znaleźć na mapie brakujący punkt numer 9 i tylko, kto zerknął na opisy mógł zobaczyć, że nie ma tam PK 9. Za błąd przepraszam, ale było kilka osób, które tego nie zauważyły.

Poszlaki Stoczeckie

PTTK Otwock oraz władze miasta Stoczek Łukowski serdecznie zapraszają na kolejne POSZLAKI! Impreza w randze Pucharu Polski i Pucharu Polski Młodzieży w marszach na orientację odbędzie się w dniach 17-19 marca tego roku w Stoczku Łukowskim. Organizatorzy przygotowali etapy zarówno dla początkujących, jak i bardzo zaawansowanych zawodników, a startować będzie można we wszystkich kategoriach wiekowych. Dla chętnych, oprócz marszów, przygotujemy również bieg na orientację, pyszny obiad oraz słodki poczęstunek. Nocleg w weekend zapewniamy w warunkach turystycznych w stoczeckiej szkole (przyda się śpiwór oraz karimata). Na uczestników czekają również dyplomy i niespodzianki.

Będzie nowy teren, ale podczas V rundy

W połowie zimowej kanikuły wypada 4. runda FalInO, która zostanie rozegrana jednak na mapie, gdzie już biegaliście. Mniejsza ilość zgłoszonych osób, bowiem środek zimowej kanikuły, stąd taka decyzja, aby dać szansę startu na nowym terenie większej ilości uczestnikom. Parametry tras jednak bez zmian, a w załączniku nowy Komunikat Techniczny. Mam nadzieję, że wszyscy z tej decyzji będą zadowoleni. 

XXVII Zima na Pradze z XVIII Biegiem Wedla

W imieniu organizatorów zapraszamy na 3 trasy biegowe na orientację oraz 2 trasy spaceru z mapą po parku Skaryszewskim i Kamionku. 19 lutego 2023 r. w niedzielę biegacze spotykają się na przystani nad J. Kamionkowskim, a zwolennicy spaceru na końcu Al. Wedla i ul. Międzynarodowej. Jednocześnie rusza trasa (TRInO - TTur) "Śladami Bitwy pod Olszynką Grochowską w 1831 r." z Olszynki Grochowskiej na Kamionek. Każdy kto ukończy jedną z tras może liczyć na voucher, na kubek gorącej czekolady w pobliskiej pijalni czekolady lub coś słodkiego. Można też skorzystać z dodatkowych atrakcji w centrum zawodów XVIII Biegu Wedla (np. pomiar tkanki tłuszczowej), które można znaleźć na stronie www.biegwedla.pl lub na stronie organizatora www.trepklub.waw.pl.

78. OrtInO

Po ponad dwóch miesiącach przerwy zapraszam na turystyczne zmagania z ortofotomapą.

Spotykamy się we wtorek 7 lutego na Ksawerowie (Mokotów). Do wyboru jak zawsze trzy trasy do wyboru, a na mecie coś słodkiego :)

5.02. Start będzie zlokalizowany na Skwerze Miry Zimińskiej (tuż przy południowo-zachodnim wyjściu ze stacji metra Wierzbno).

Słoneczna zimowa aura

Mamy już półmetek tegorocznego cyklu FalInO. Dzisiaj odbyła się najdłuższa runda, ale trudy pokonywania trasy rekompensowała piękna słoneczna zimowa pogoda. Wrażenia z pokonania trasy były bardzo dobre, ale, niestety, po raz pierwszy w tym roku kila osób nie ukończyło trasy OpenM.

Strony