Listopad 2022

Barbórka w Mikołajki

Jak co roku Barbara serdecznie zaprasza na imieninową trasę na orientację. Spotykamy się we wtorkowy wieczór 6 grudnia. Tradycyjnie już areną zmagań będzie Mokotów, w tym roku odwiedzimy okolice tzw. Mordoru :)
Więcej informacji dostępnych jest w regulaminie na stronie Stowarzyszy, a zapisywać się można tutaj.

Piąty ORIENT EXPRESS wjeżdża do lasu

Na piątą odsłonę ORIENT EXPRESS-u czyli szybkiego treningu BnO z pomiarem czasu (SI) zapraszam 27 listopada do Nowej Wsi koło Kolbuszowej. 

Tym razem w leśnej odsłonie będziemy korzystać ze świeżej mapy Zielonego Punktu Kontrolnego BIAŁKÓWKA.

Tradycyjnie przygotowane zostaną 3 trasy:

  • AMATOR – [3,5 km; 8 PK] - łatwa (krótka) dla początkujących (także rodziców z dziećmi od lat 10),
  • WYGA - [4,4 km; 12 PK] - średniej długości i trudności, polecana dla osób, które już miały styczność z biegiem na orientację,
  • EKSPERT - [5,2 km; 17 PK] - najdłuższa, wymagająca skupienia i szybkich decyzji (dla zaawansowanych).

Mikołaj przyjedzie na plaże

Dobre wieści! Mikołaj o nas nie zapomniał i tym razem drogą wodną dotrze 4 grudnia na Plażę Romantyczną nad Wisłą, aby wręczyć prezenty. Tym razem talonem będzie karta startowa, na której należy potwierdzić minimum 5 punktów kontrolnych, aby wziąć udział w losowaniu nagród. Udział w imprezie jest tradycyjnie bezpłatny, a na uczestników czekać będzie ciepły posiłek i ognisko.

Plac Grzybowski i jego tajemnice

W najbliższą sobotę, 26 listopada zapraszam na kolejną zabawę z mapą i Dreptusiem. Tym razem będziemy poznawać Plac Grzybowski i jego najbliższe okolice. Ponieważ ten rejon miasta był silnie związany z zamieszkującą go przed wojną ludnością żydowską, część punktów kontrolnych będzie nawiązywać do tego okresu. Już tradycyjnie, obok pytań potwierdzających pobyt na PK, będą zdjęcia do dopasowania. Po niezbędne informacje zapraszam do Regulaminu, a zapisać można się tutaj. Start – Plac Grzybowski, czynny od 10.00 do 11.00, ilość map ograniczona.

VIII Puchar Bielan

Zapraszamy serdecznie na VIII edycję Pucharu Bielan, który odbędzie się w niedzielę, 27 XI 2022 r w Lasku Bielańskim. Na uczestników czekać będą 4 trasy i nowa sprinterska mapa Lasku Bielańskiego. Zgłoszenia otwarte przez FORMULARZ

Więcej szczegółów znajdziecie w załączonym biuletynie zawodów

ZAPRASZAMY!

Podkurek 2022 - podsumowanie

Dziękujemy wszystkim licznie (ok. 250) przybyłym za udział na wszystkich trasach naszej imprezy. Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas w poszukiwaniu własnej trasy na rozstawionych PK. Wstępne wyniki są do wglądu w załączniku. Większość zawodników w pogoni za upływającym czasem w walce z limitem nie podjęła trudu odszukania cennego bonusu leżącego w odległości ok 60 m od mety. Tym bardziej należą się gratulacje dla tych, którzy go potwierdzili.

Świętuj Niepodległość z Dreptusiem

W najbliższy piątek, 11 listopada zapraszam na już XXII spacer z mapą i Dreptusiem. Tym razem będziemy zwiedzać okolice placu Wilsona. Jako, że to Dzień Niepodległości na trasie nie zabraknie akcentów związanych z tą starszą, jak i tą stosunkowo niedawną historią Polski. Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie w Regulaminie, a zapisać można się tutaj.

START: Park Stefana Żeromskiego, przy fontannie

Sezon RJnO 2022 zakończony

Udało się prawie bez deszczu zakończyć aktywną odsłonę tegorocznego sezonu w RJnO. 61 osób wzięło dziś udział na rowerze bądź pieszo w scorelaufie czasowym z lim item czasu 117 minut i 35 PK na mapie. 52 osoby dały radę dotrzeć na metę przed upływem limitu czasu, 9 wolało cieszyć oczy urokami jesieni ponad przewidziany limit. Dwie osoby w limicie czasu potwierdziły 35 PK - czyli trasa była właściwie zaprojektowana, co dla mnie jest bardzo ważne bowiem nie jest, to łatwa sprawa. Większość osób spędziła w terenie ponad 100 minut, to też bardzo dobry wskaźnik. Wyniki można znaleźć w załączniku poniżej. Dziękuje wszystkim zawodnikom za czynny udział.

Strony