Grudzień 2018

Inauguracja sezonu i powtórka z historii

Trochę to trwało i jeszcze potrwa, ale Szef szefów wybył do Białegostoku podobno po to, żeby z Duchem Puszczy stawiać nowe zielone punkty kontrolne. Niedobrze, że wyjechał właśnie teraz, bo zostawił huk pracy związanej z wpisywaniem wyników i zapisywaniem niezapisanych zawodników. A tych było dzisiaj zatrzęsienie. Mimo okresu świątecznego, tylko na trasach biegowych, wystarowało ponad 100 zawodników.

Noworocznie i Bąbelkowo

W Nowy Rok zapraszamy na tradycyjne marsze i biegi na orientację w ramach XVII NBInO. Startujemy w Zielonce Bankowej (wjazd od ul Żołnierskiej w ul. Bankową) od godziny 11.00. Do dyspozycji trasy TP/TZ oraz BnO w dwóch wariantach krótszym (ok. 4 km) i dłuższym (ok 8 km)

W kategorii TZ do zdobycia cenne trofeum – Puchar Przechodni i zaszczyt organizacji kolejnej edycji imprezy za rok. Liczymy na dużą frekwencję szczególnie w tej kategorii! (jak zabraknie odważnych TZ-ów puchar wygra zwycięzca najlicznejszej kategorii;-)

Poświąteczne spalanie kalorii

W związku z przeniesieniem terminu organizacji OrtInO i zwolnieniem się piątkowego wieczoru, oraz faktem, że nie każdy może sobie pozwolić na czwartkowe bieganie w samo południe zapraszamy serdecznie na rozruszanie się z podbiegami po Parku Rydza-Śmigłego, bez lampionów, za to ze smartfonami. Zasady zabawy tradycyjnie dostępne tutaj.

Grubas przyniósł prezent

Święty Mikołaj odwiedził ostatnio nie tylko grzeczne dzieci, ale także nasz laicki portal. Po jego wyjściu znaleźliśmy na serwerze nową wersję softu do obsługi kalendarza zawodów i innych interesujących nas wydarzeń rodzaju wszelkiego. Teraz mamy zatem nowy stary kalendarz dostępny jako Stara wersja oraz zupełnie nowy występujący pod nazwą Nowa wersja. Zachęcamy do testowanie, szczególnie tego nowego nowego, bowiem umożliwia on bardziej dopasowaną do naszych oczekiwań selekcję interesujących nas zawodów.

Gotowi na zimę

Ostatnio śniegu szczyptę popadało, trochę mało i na dodatek zapowiadają odwilż, ale trzeba być czujnym. Jak tylko warunki pozwolą ruszamy z kolejnym sezonem Pucharu Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. Ostatnimi laty lekko nie było, w terenie sprawdzały się przede wszystkim tzw. "szutrówki", ale wciąż mamy nadzieję, że globalne ocieplenie to tylko plotki i na Mazowszu zagości wreszcie prawdziwa zima. Czyli taka ze śniegiem, z mrozem to już może jednak bez przesady :) 

Marsze pod choinkę

Stowarzysze serdecznie zapraszają na przedświąteczne zawody na orientację. W tym roku spotykamy się w Radości już w najbliższą sobotę. Do wyboru wyjątkowe choinkowe trasy marszowe na trzech poziomach zaawansowana (TU i TZ zaliczane do Konkursu o Tytuł Mistrza Warszawy i Mazowsza w MnO). Dodatkowo zachęcamy do udziału w trasie Street-O z limitem 60 minut, w której można wystartować przed, po (lub zamiast) trasach marszowych. Start Street-O najpóźniej o godz. 12:50.

Regulamin i informacje dostępne na stronie Klubu, a zapisy tutaj.

Puchar Bielan - wyniki z Rynii

Dzięki zachęcającej dla wytrawnych orientalistów pogodzie (ochładzający deszczyk) również i niedzielne Zimowe Zawody Treningowo-Kontrolne rozgrywane pod szyldem Pucharu Bielan cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród mazowieckich biegaczy. W niedzielny poranek nad Jeziorem Zapadliska stawiło się 62 zawodników. Pełne wyniki wraz z międzyczasami są już dostępne w załącznikach, a poniżej lista najlepszych na poszczególnych trasach.

Ekspert:
Wojciech Dudek (PUKS) - 43:19
Katarzyna Ślusarczyk (OK! Sport) - 56:54

Chojrak:
Jerzy Parzewski (AZS WAT) - 48:23
Anna Górnicka - Antonowicz (Józefosław) - 57:41

Wkręcony:
Oliwia Zielińska (PUKS) - 42:49
Tadeusz Wołejszo (AZS WAT) - 51:46

Amator:
Filip Pankiewicz (BKS Wataha) - 25:32
Julia Dolińska (BKS Wataha) - 28:05

Przygotowania do Uniwersjady

W przyszłym roku po raz pierwszy podczas Zimowej Uniwersjady zostaną oficjalnie rozegrane zawody w narciarskim biegu na orientację. Kolejna dobra nowina jest taka, że wystartuje w nich reprezentant Polski w osobie Radka Jaroszka. Na razie nie udało się jeszcze znaleźć żadnej studentki biegającej na nartach i znającej się na orientacji, ale poszukiwania trwają. Pozwoliłoby to na wystawienie w tej prestiżowej imprezie także naszej reprezentacyjnej sztafety mieszanej.

Puchar Bielan - wyniki z Choszczówki

Drodzy Orientaliści! 

Dziękujemy za liczne przybycie na Zimowe Zawody Treninowo - Kontrolne, czyli wyjazdowy Puchar Bielan 2018! Dziś w sumie po pięknym lesie na Choszczówce biegało z mapą niemal 80 zawodników w tym: 16 w Amatorach, 26 we Wkręconych, 24 w Chojrakach i 13 w Ekspertach.

Na poszczególnych trasach najszybsi okazali się:

Ekspert:
Adam Szmulkowski (PUKS) - 74:17
Katarzyna Ślusarczyk (OK! Sport) - 80:39

Chojrak:
Tadeusz Piłkowski (OK! Sport) - 54:09
Magda Szmulkowska (PUKS) - 70:28

Wkręcony:
Bartłomiej Maciejewski (BKS Wataha) - 39:25
Oliwia Zielińska (PUKS) - 54:53

Amator:
Filip Pankiewicz (BKS Wataha) - 24:21
Julia Dolińska (BKS Wataha) - 32:08

Ruszamy z FalInO

Przyszłoroczny cykl Zimowych Biegów Górskich rusza jeszcze w tym roku, a dokładniej w ostatnią sobotę miesiąca (29 grudnia). Tradycyjnie startujemy jednocześnie z FalInO, czyli zawodami na orientację wokół falenickiej wydmy. Regulamin całego cyklu jest już od dłuższego czasu dostępny tutaj i warto się z nim zapoznać, choć rewolucji nie będzie. Najważniejsza zmiana to jedne zawody więcej w stosunku do poprzedniego sezonu.

Strony