Czerwiec 2013

Koniec Radości

Przez cały weekend trwały zmagania zawodników uczestniczących w szóstej rundzie Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Ładna pogoda każdego ranka spowodowała, że na na start zlokalizowany w warszawskiej Radości wylęgła całkiem spora liczba okolicznych rowerzystów-orientalistów, która miała okazję podczas sobotniego sprintu i średniaka oraz dzisiejszego klasyka dokładnie zapoznać się z pokręconą siecią dróg pobliskiego, mocno zurbanizowanego lasu. No cóż, ławo nie było, tym bardziej że sporo dróg na trasie było troszkę zabagnionych.

Sobotnia KICHA

Wczoraj na warszawskim Bemowie można było przez cały dzień walczyć o zaszczytny tytuł KICHA, czyli Kosmatego InOka Członka Honorowego Aktywu. Na tytuł zasłużyli uczestnicy organizowanych przez Klub InO Stowarzysze marszy na orientację, którzy wzięli udział we wszystkich sześciu etapach głównego nurtu imprezy. Trzeba przyznać, że walka nie była łatwa, bowiem skutecznie utrudniały je biliony trylionów komarów, dla których podmokłe bemowskie lasy są wymarzoną wylęgarnią. Mimo to tytuł uzyskała prawie połowa z uczestników zawodów, co oznacza, że duch w naszym skażonym konsumpcjonizmem narodzie jeszcze się tli.

Partia z Limanowej

Już po raz jedenasty odbędzie się Limanowa Cup, czyli zawody w biegu na orientację organizowane przez UKS Patria z pobliskiego Młynnego. W tym roku zawody odbędą się w dniach 26-28 lipca i będzie to klasyczna "czeska" trzydniówka, czyli ze startem w piątek wieczorem oraz dodatkowymi rozrywkami w sobotni wieczór w postaci downhillu, czyli biegu na orientację, gdzie prawie cały czas będzie z górki, chyba że ktoś się je... pomyli.

Końca nie widać

Jednym ze stałych punktów programu prowadzonego swego czasu przez Szymona Majewskiego był quiz "Końca nie widać" w którym zaproszeni goście zgadywali jak skończy się zaprezentowany fragment filmiku. Show Szymona Majewskiego już nie istnieje, ale za to życie cały czas jest przesiąknięte jego duchem, a czasem to nawet twórczo rozwijane. Jednym z przykładów są Ekstremalne Zawody Na Orientację Grassor, które odbyły się w dniach 22-23 czerwca na Pomorzu Zachodnim w okolicy miejscowości Łubowo.

Bemowo, czyli Anin

Siódma runda Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, która odbędzie się w dniach 6-7 lipca, została przeniesiona z Bemowa do Anina. W pobliżu znajduje się Centrum Obliczeniowe Mistrzostw (COM), więc wyniki zawodów powinny pojawić się jeszcze szybciej, niż zwykle, może nawet przed zawodami (oferty można przysyłać na adres kontaktowy:) W programie dwa starty: w sobotę dystans klasyczny z centrum zawodów w najlepszej szkole podstawowej w Polsce (róg ulic Kajki i IV Poprzecznej), a w niedzielę scorelauf w pobliżu parkingu przy drodze krajowej nr 2 (w kierunku do Warszawy).

Kardioimpreza

Wszystkich orientalistów, którzy nie zdecydują na spotkanie z Jurą (chodzi oczywiście o rozgrywany w tym samym terminie Puchar Wawelu) Klub InO Stowarzysze zaprasza na sobotę (13 lipca) na jedenastą edycję Wakacyjnego Serca z Lampionem. W programie trasy piesze (marsze na orientację) oraz rowerowa, a wszystko w popularnym miejscu wszelakiej rekreacji z mapą, czyli w Lesie Sobieskiego z bazą przy wiatach koło Leśniczówki (schemat dojścia można znaleźć w załączonym regulaminie, dostępnym także na stronie Stowarzyszy).

Warszawa, czyli szum i wrzawa

Wczorajszy dzień, czyli 26 czerwca i przypadającą nań okrągłą, 61. rocznicę powołania Jumdżaagijna Cedenbala na premiera Mongolii, można było uczcić na Ursynowie uczestnictwem w kolejnej edycji marszy na orientację OrtInO. Z ambasady Mongolii nie przyjechał nikt, chociaż specjalnie dla nich przesuwano termin zawodów, ale i tak było fajnie, o czym można przekonać się oglądając mapy z trasami przygotowanymi przez aktyw Klubu InO Stowarzysze. Jak zwykle podstawą do nawigacji był twór mapobodobny przygotowany na podstawie ortofotomapy, czyli zdjęcia lotniczego.

Powrót do przeszłości

Kolejna edycja Grand Prix Silesia odbędzie w dniach 19-21 lipca w miejscowości Bohdanovice, czyli w miejscu, gdzie startowałem tam po raz pierwszy w roku pańskim 2002. Będzie to czteroetapowa trzydniówka w biegu na orientację, wzbogacona dodatkowo dwoma etapami orientacji precyzyjnej, więc nudzić się nie będzie kiedy.

Darmoszka dla lokalesów

Najbliższy weekend to formalnie początek wakacji, ale na zasłużony odpoczynek od Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientacje, zwanego przez złośliwych tasiemcem, przyjdzie jeszcze trochę poczekać, bowiem dwa kolejne weekendy będą stały pod znakiem szóstej i siódmej rundy tychże. Regulamin zawodów planowanych na 6-7 lipca pojawi się na dniach, możemy za to już się cieszyć komunikatem technicznym zawodów w warszawskiej Radości, które odbędą się już za chwilę, czyli 29-30 czerwca.

Strony