Grudzień 2012

Wyniki z Falenicy

Są już wstępne wyniki sobotnich zawodów w Falenicy. Na razie tylko biegu górskiego, ale wkrótce pojawią się także Duathlonu oraz BnO. W tym roku organizatorzy cyklu Zimowego Biegu Górskiego podjęli odważną decyzję, żeby skorzystać do dostępnego na naszej stronie modułu rankingowego i właśnie tam można sobie pooglądać wyniki pierwszego etapu. Jak tylko wyniki się uprawomocnią zostaną wygenerowane klasyfikacje OPEN oraz w kategoriach wiekowych dla wszystkich tras.

Knock-out sprint

Dzisiaj odbył się kolejny etap organizowanego przez warszawską Gwardię cyklu zawodów w biegu na orientację pod nazwa "Po parku z mapą". Tym razem za park służyły tereny klubu sportowego Warszawianka na Mokotowie, a formuła była podobna do tej piątkowej, czyli w kolejnych rundach biegało coraz mniej zawodników. Do ostatniego, czwartego dla panów i trzeciego dla pań, biegu startowało po trzech najlepszych. Składy finałów podobne jak w piątek , a zwycięzcy nawet ci sami, czyli Małgorzata Wicha i Piotr Łobodziński, więc niespodzianek nie było.

Ostra jazda bez trzymanki

Dzisiaj w Falenicy odbył się pierwszy etap Zimowych Biegów Górskich organizowanych przez sojusz Uczniowskich Klubów Sportowych (Biegaczka z Bemowa i Falenicy z Wawra). Jeśli kolejne rundy będą wyglądały podobnie jak dzisiejsza to biegi te zostaną zakwalifikowane w naszym kalendarzu jako imprezy ekstremalne:) Przynajmniej dla tych, którzy przyjadą biegać po falenickiej wydmie bez butów z kolcami. Jeszcze przez startem ilość niezłamanych rąk zawodników zmniejszyła się o 1, a w czasie biegu na wyślizganych ścieżkach trasy biegowej nie było wcale lepiej. Sporo osób wyglądało na trasie jak zaawansowani biesiadnicy podczas tańców sylwestrowych, a wielu zaliczyło bardzo bliskie spotkanie z Matką Glebą, i to często niejedno.

Sprint turniejowy

Wczoraj w okolicach Fortu Augustówka na warszawskich Siekierkach odbyły się organizowane przez Gwardię zawody w biegu na orientację o wiele znaczącej nazwie Po parku z mapą. Najwytrwalsi mogli wystartować nawet cztery razy co wynikało z opracowanego przez organizatora systemu eliminacji. Zaczęło się od biegu kwalifikacyjnego, który ustalił pary (startujące w tej samej minucie) na kolejny bieg. Zwycięzca kwalifikacji biegał z ostatnim, drugi z przedostatnim itd. Drugi bieg był jednocześnie kwalifikacją do trzeciego z tym, że do kolejnej rundy przechodził wyłącznie lepszy zawodnik z każdej pary. W biegu ostatnim (finałowym) ze startu masowego ścigała się najlepsza szóstka.

Nowe logo i nowy ranking...

...tylko śniegu jak na lekarstwo, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja wkrótce się zmieni. To znaczy, że logo i ranking zostaną, ale znacząco zwiększy się ilość śniegu w podwarszawskich lasach i będzie można zorganizować kolejne etapy cyklu Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. Ale po kolei.

Zaczniemy od logo autorstwa Czarka Kamińskiego, które zastąpiło starą ikonkę w wiadomościach dotyczących rzeczonego cyklu. Za logo serdecznie dziękujemy, nie wiem co myślą inni, ale dla mnie bałwanek jest bombowy.

Regularna impreza

Mazowiecki Klub Górski "Matragona" przy Oddziale PTTK "Mazowsze" zaprasza na coroczny Zimowy Rajd Pieszy. Tej zimy impreza odbędzie się w dniu 12 stycznia w Karczewie koło Otwocka. Zespoły do 5 osób mają za zadanie przejść wyznaczoną na otrzymanej mapie trasę utrzymując cały czas stałe tempo 5 km na godzinę. Trochę przypomina to zawody opisane przez Stephena Kinga w książce Wielki marsz, tylko tutaj nikt nie strzela (chyba?) do uczestników, którzy nie są w stanie sprostać postawionemu przed nimi zadaniu. Po prostu dostają punkty karne.

Duathlon - komunikat techniczny

Organizator, a jednocześnie uczestnik III edycji Duathlonu Biegowego w Falenica, czyli Andrzej Krochmal, przysłał komunikat techniczny zbliżających się wielkimi krokami zawodów. Już niedługo zostaną zamknięte zgłoszenia na te zawody oraz towarzyszące im zawody w biegu na orientację, więc warto się pośpieszyć z podjęciem decyzji, żeby organizator zdążył wykreślić mapy z trasami biegu na orientację. Przypominamy, że zapisy przyjmowane są tutaj i zajmuję tylko chwilkę. W przypadku problemów z otwarciem konta na naszym portalu można napisać list z wymówkami na nasz adres kontaktowy.

Narciarskie MP - regulamin

Pojawił się zapowiadany już wcześniej regulamin przyszłorocznych Mistrzostw Polski w Narciarskim Biegu na Orientację. Zawody planowane są na 1-3 lutego 2013 na Podlasiu w Szudziałowie-Poczopku. Mamy nadzieję, że przed godziną "0" sypnie wystarczające dużo śniegu, żeby narty nie przeszkadzały zawodnikom w pokonywaniu trasy, jak to czasem wcześniej bywało. Jest to jedyna ogólnopolska impreza narciarska w tym roku, więc oprócz Mistrzostw Polski zostanie rozegrany także Puchar Najmłodszych. W programie są cztery starty: średni, sprint, sztafety 2-zmianowe oraz klasyk, więc na nudę nie można będzie narzekać.

Po parku z mapą

Patrząc na pączkujące na koniec roku imprezy w naszym kalendarzu trudno uwierzyć, że w kraju panuje kryzys. Raczej klęska urodzaju. Ostatnio objawiły się kolejne zawody na orientację, tym razem głównie biegowe, organizowane przez warszawską Gwardię w okresie międzyświątecznym na Siekierkach. Tak przystało na porządne weekendowe zawody potrwają one... trzy dni (od 28 do 30 grudnia), a jak ktoś będzie w dobrej formie to sobie machnie w sumie z dziesięć startów. Głównie sprintów, ale tyle dłuższych rekreacji i tak mało kto dał by radę.

Polowanie na łosia

Okres świąteczny, kiedy wszyscy siedzą w domu i opychają się ciastem postanowił wykorzystać Klub InO Stowarzysze i zorganizować polowanie na świątecznego łosia. Kłusownictwo z nagonką, do udziału w którym Klub zaprasza wszystkich chętnych, odbędzie się w środę 26 grudnia na północno-wschodnich rubieżach stolicy, czyli na granicy Rembertowa i Zielonki. Na razie nie wiadomo, czy określenie łoś dotyczy miejscowej zwierzyny, czy też zaproszonych do udziału w zawodach uczestników. Trzeba przyjechać i przekonać się osobiście na miejscu. Będzie trasa dla początkujących oraz zaawansowanych, więc znajdzie się coś dla każdego... łosia:)

Strony