Orient 2012

W końcu pojawił się długo oczekiwany regulamin XXXV Rajdu na Orientację Orient 2012. Kierownik zawodów, czyli Andrzej Krochmal, jest ostatnio dość zarobiony (w grudniu Duathlon w Falenicy, a styczniu także Bieg Wedla wraz z zawodami BnO w Parku Skaryszewskim), ale znalazł w końcu trochę czasu, żeby dopiąć organizacyjnie także Orient, jedną z najstarszych warszawskich imprez. W ofercie biegi i marsze na orientację. Szczegóły w załącznikach.

Zawody odbędą się w Aninie, a centrum będzie się mieścić w LO przy ul. Alpejskiej. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. W końcu Anin to wylęgarnia świetnych orientalistów. Siebie mam na myśli, swojej siostry i swojego brata nawet nie wspominając.

Zapisy on-line są możliwe w systemie zgłoszeniowym, czyli tutaj.

Komentarze

ORIENT

Informacja dla uczestników. Okazało sie, że szkoła LO 26 jest niedostępna z powodu remontu. A zatem spotykamy sie pod szkołą i tu też jest miejsce do parkowania samochodów (pod lasem nie ma miejsca, tam gdzie jest start).
Do zobaczenia

Klarowność objaśnienia zasad biegu (komunikat techniczny)

Przyznam, że w sumie fajna impreza, ale dla moim skromnym zdaniem był zgrzyt informacyjny. Ja zasady trasy D w BnO zrozumiałem następująco: Bieg zaczyna się scorelaufem, po odnalezieniu w dowolnej kolejności punktów kontrolnych od 1 do 9 należy odnaleźć już w narzuconej kolejności (czyli jak w klasyku) punkty od 10 do 15. Tak też zrobiłem swoją trasę. Trochę mnie zdziwiło, że spotykałem na trasie zawodników, którzy liniową część trasy pokonywali w przeciwnym kierunku, tzn. od PK 15 do PK 10. Na mecie, ku mojemu wielkiemu zdumieniu, okazało się, że jest to dozwolone. Poza tym punkty ze scorelaufu (1-9) można było zaliczać zarówno przed, jak i po odcinku liniowym (czyli tym w wymuszonej kolejności), taka możliwość też jakoś do mnie nie dotarła. Organizator biegu powoływał się na komunikat techniczny i wyjaśnienia przed biegiem. Komunikat techniczny został nam na wydruku przed startem pokazany, ja tam nie znalazłem wyraźnego zapisu, że odcinek o wymuszonej kolejności zaliczania punktów można zrobić zarówno w kolejności 10-11-12-13-14-15, jak i 15-14-13-12-11-10. Próbuję teraz na spokojnie zapoznać się z tym komunikatem technicznym, ale nie mogę go w necie znaleźć. Z tego co się zorientowałem, przynajmniej kilku uczestników BnO, trasy B Orientu 2010 zrozumiało zasady tak jak ja i trzymało się kolejności 10-15 oraz wyruszyło na trasę liniową dopiero po zaliczeniu wszystkich punktów scorelaufu. Oczywiście przebiegli znacznie dłuższy dystans, niż ci, którzy włączyli część liniową w środek scorelaufu i wybrali dogodną dla siebie kolejność zaliczania punktów odcinka liniowego.
Ciekaw jestem, kto jeszcze zrozumiał zasady jak ja? Podobno moja interpretacja to wynik mojego braku doświadczenia orientalistycznego, ja stawiam raczej na nie dość klarowne objaśnienie zasad.

Komunikatu technicznego nie

Komunikatu technicznego nie czytałem, ale zawsze jest tak, że kolejność potwierdzania jest obowiązkowa tylko dla punktów połączonych kreską. Wszystkie pozostałe można potwierdzać dowolnie. Punkty 10-15 trzeba by było zaliczyć na końcu, jeśli PK 15 byłby połączony z metą, a nie był.
Doświadczenie procentuje, więc w przyszłym roku nie będziesz miał już pewnie takich wątpliwości :)

Organizator w iście

Organizator w iście stachanowskim tempie opracował wstępne wyniki tras biegowych Orienta z prośbą o kontakt w sprawie niejasności lub uzupełnienia danych. Wyniki dostepne w postaci załącznika powyżej pod regulaminem zawodów.

Tak w ogóle to Andrzej

Tak w ogóle to Andrzej wykonuje wspaniałą robotę, bo ostatnio praktycznie co tydzień organizuje jakąś imprezę. Wyniki Orientu kspresowo gotowe już następnego dnia. Andrzej, dzięki :-). I za doping na Chomiczówce też (Andrzej biegł na 5 km).