Szczegóły Nawojowa Góra plus lista zgłoszonych

Trasy już zaprojektowane powinno dać się jeździć w większości na rowerze. Niestety trochę dróg jest użytkowana przez miejscowe stadniny i ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Udało się jednak zweryfikować mapę i zaznaczyć odpowiednimi symbolami te drogi. Termin zgłoszeń tylko do jutra do 23:59. Warto się pospieszyć, bowiem po tym terminie zapadną ostateczne decyzje o połączeniu kategorii wiekowych. Tu największy problem w kategoriach weterańskich. Ja znajduje tylko jedno wyjście z tej sytuacji. Zawodnicy z kategorii silniejszych czyli na przykład K/M40 nie będą łączeni z zawodnikami z kategorii starszych czyli K/M 45. Natomiast zawodnicy z kategorii starszych mogą się przerejestrować do kategorii silniejszej czyli na przykład z K/M 50 do K/M 45,40, aby móc oficjalnie rywalizować o medale Mistrzostw Polski. Zawodnicy z kategorii K/M 40 mogą się tylko przerejstrować w tym wypadku tylko do kategorii K/M 21.

Trudno jest znaleźć złoty środek w tym zakresie, ale myślę, że takie rozwiązanie ma jedyne sensowne zastosowanie, aby nikt nie był pokrzywdzony. Szczegóły dotyczące tras w Biuletynie numer 3 czekamy jeszcze na zgłoszenie zawodników z klubu organizatora mam nadzieję, że przybędzie jeszcze trochę zawodników i kilka problemów z łączeniem kategorii zostanie rozwiązanych w ten sposób.

Komentarze

I jeszcze jedno w

I jeszcze jedno w zgłoszeniach należało podać numer licencji proszę to do jutra uzupełnic dotyczy następujących zawodników:

Sawomir Łabuziński
Rafał Benesz
Klemens Czok
Andrzej Grabowicz
Justyna Małek
Piotr Małek
Ilona Śliwczyńska
Piotr Niessner
Monika Marcinkiewicz-Kajzer
Marcel Kajzer
Grzegorz Henryk Marcinkiewicz

 Szanujmy Swoją pracę i róbmy wszystko tak jak jest podane w Biuletynach. Warto już teraz wydrukować i wypełnić załaczniku które są obowiązkowe w celu odebrania pakietów startowych.

Teraz uprzedzę wątpliwości

Teraz uprzedzę wątpliwości dotyczące łączenia kategorii wiekowych - dlaczego kategorii silniejszej nie połączę z kategorią słabszą. K 21 zgłoszone trzy zawodniczki czyli, aby rozdać medale w tej kategorii musiałbym połączyć ją z kategorią K20 chyba jasna sytuacja dlaczego tego nie zrobię na obecną chwilę kategoria K21 startuje po za konkursem. Kategoria K40 i M40 zgłoszonych po 1 uczestniku też nie dołączę ich do kategorii wyższych z tego samego powodu mają oni jednak możliwość zgłoszenia się w kategoriach silniejszych czyli K21 lub M21 i tu w tej sytuacji mamy uratowaną sytuację w kwestii rozdania medali w kategorii K21. Podobna sytuacja jest w kategorii M50 na razie jeden zgłoszony zawodnik a w kategorii M 55 jest wymagana ilość zawodników zgłoszonych w celu rozdania medali Mistrzostw Polski. Czyli zawodnik z kategorii M50 ma jedyną możliwość zgłoszenia się w kategorii M 45 w celu walczenia o medale Mistrzostw Polski ta sama sytuacja w kategorii K 50 - jedna zgłoszona zawodniczka i aby walczyć o medale Mistrzostw powinna się przepisać do kategorii K 45. Nie sądzę, aby nastąpiła jakaś rewolucja w zgłoszonych osobach w tych kategoriach wiekowych - pamiętać musimy, że decyduje ilość osób faktycznie startujących w danej kategorii wiekowej, a nie ilość osób zgłoszonych do udziału w zawodach.  Mam nadzieję na wyrozumiałość co do podjętych decyzji i oczekuje na wykonanie odpowiednich decyzji z Waszej strony w zakresie, aby rywalizować o medale Mistrzostw Polski i punkty w klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Polski.  Jednak nie wszystkim na tym może zależeć dlatego nie przymusu zmiany kategorii wiekowej jednak należy się liczyć z faktem braku otrzymania medali za Mistrzostwa Polski . Zgłoszenia zamykamy jutro o 23:59 dlatego jeśli ktoś wyślę mi decyzję mailem w dniu 29.07.2020 do godziny 17:00 wówczas dokonam zmiany jego kategorii wiekowej.  

Ja widzę inne rozwiązanie.

Ja widzę inne rozwiązanie. Przez wiele lat w RJnO były kategorie co 10 lat, czyli M40, M50, M60. Nagle pojawiły się kategorie pośrednie, na wzór biegowych, które obsadę mają chyba tylko na Mistrzostwach Świata Weteranów i robi się sztucznie szopkę, że M40 nie może jeździć z M45, albo odwrotnie M45 z M40 - przecież to ta sama grupa wiekowa 40-49 lat i analogicznie M55 z M50. Dwa lata temu nie było z tym problemu, a teraz jest problem? I nagle nie może być M40/45 i M50/55? 

W innym miejscu zadałem

W innym miejscu zadałem pytanie odnośnie przelewu - kogo należy wpisać jako adresata przelewu? Chyba, że nie bawimy się w przelewy tylko opłata na miejscu.

odpisałem w poprzednim newsie

odpisałem w poprzednim newsie z B2 czytaj dokładnie kończę dyskusję w tych tematach.

Był problem i to bardzo duży

Był problem i to bardzo duży rok temu i nie mam zamiaru wysłuchiwać tego typu opinii więcej dlatego podjąłem taką a nie inną decyzję. Walczcie z autorami przepisów a nie z Sędzią Głównym nic na to nie poradzę, choć podzielam w 100 % Twoje zdanie i podział w Polsce kategorii weteranów co 5 lat w RJnO to zbyt duży krok na przód na tym wstecznym etapie rozwoju RJnO od co najmniej 6 lat już i to robimy co raz większe kroki do tyłu - taka jest moja opinia w tej sprawie. Więcej póki co nie będę się rozpisywać w tych zagadnieniach. W każdym bądź razie na stronie PZOS zero wzmianki, że właśnie pierwsze Mistrzostwa Polski z kalendarza CTZ w orientacji sportowej ruszają i to właśnie w RJnO. Zmowa milczenia - dodatkowo nadal na stronie PZOS widnieje, że w tym terminie są rozgrywane zawody na zupełnie innych dystansach. Bo według informacji z oficjalnej strony orientacji sportowej w Polsce  mamy sprint i sztafety a następnie jest info, że sobota to klasyk a niedziela średni i sztafety - czyli kompletny galimatias. Były monity w tym temacie, ale bez reakcji jak widać. Dodatkowo główny redaktor piszący na stronie newsy raczej słowem nie napisze o tym wydarzeniu bo nadal nie za bardzo się orientuję o co w tym  wszystkim chodzi i dlaczego tyle różnych dyscyplin mamy w jednej dziedzinie sportu.

Kategorienw weteranach co 5

Kategorienw weteranach co 5 lat to rzeczywiście jest nieporozumienie

Ale dlaczego nie ma trasy dla dziewczyn K20? Ich jest 6 w zgłoszeniach, więc chyba zgodnie z przepisami, powinna być ta kategoria? Ja wiem że rowery rowerami i nikt tu cudów ze strony sportowej czy organizacyjnej się nie spodziewa, ale czy nie powinno być kategorii K20 skoro jest zgłoszonych 6 zawodniczek?

Kategoria K20 oczywiście jest

Kategoria K20 oczywiście jest, ale jak widać zapomniałem ją  wpisać do B-3 z parametrami tras ma takie same długości jak M17 w oba dni po powrocie wieczorem z  zajęć z dzieciakami w lesie uzupełnię i wrzucę poprawiony B-3. Dzięki za zwrócenie uwagi. 

OK dzięki

OK dzięki

Ja nie mam nic przeciwko

Ja nie mam nic przeciwko kategoriom weterańskim co 5 lat tylko brakuje u nas zawodników aby je wypełnić. Dlaczego nie może być połączenia M40 i M45 w jedną M40 oraz M50 i M55 w jedną M50, tak jak było dotychczas, czyli łączymy zgodnie z pierwszą cyfrą? Tak było np. w Polanicy Zdrój, gdzie pojawiły się kategorie co 5 lat ze względu na World Master Series, ale my i tak otrzymywaliśmy medale tylko w kategoriach M40 i M50, a nie M40, M45, M50 i M55. Przez cały mój "pobyt" w M45 zawsze startowałem w M40 i nagle będąc w M50 mam się przepisać do M45 aby startować na dłuższych trasach w trudnym terenie? To nie jest logiczne. Dlaczego nie można przyjąć kategorii podanych w biuletynie, czyli M40/45 i M50/55?

Nie "siedzę" w RJnO, ale

Nie "siedzę" w RJnO, ale chyba faktycznie przy tej liczebności zawodników, kategrie co 5 lat to bezsens. Patrzę na to z zewnątrz, więc bezstronnie mówię że chyba formuła jaką znałem, tzn kategorie weteranów co 10 lat, była sensowna. A jeśli np zgłosiłaby się tak jak moja Mama - kobieta w K60 to i tak nie ma szansy na medal?

Poprawiony B 3 w załączniku.

Poprawiony B 3 w załączniku. Co do połączenia kategorii M50 z M 55 może niech się wypowiedzą zawodnicy zgłoszeni w M 55 jest ich na razie 3. Kategoria M 40 jest obroniona mamy 4 uczestników jeszcze nie wiadomo jak z licencjami czy wszyscy je mają wykupione w PZOS. Będę to weryfikował w dniu jutrzejszym. K 40 nadal jedna zawodniczka - K 21 jest limit na papierze spełniony zobaczymy ile osób dojedzie na start. Podobnie w M 55 stykowa sytuacja wystarczy, że jeden zawodnik nie dotrze i  po medalach. Czekam na opinie innych weteranek i weteranów. 

 

Jan , już nie kombinujmy

Jan , już nie kombinujmy

Zawsze było M50 dla 70-61 w Peselach. I niech tak zostanie ..

I jest nas 4.

To Ja wiem, ale rok temu

To Ja wiem, ale rok temu podczas zakończenia był szum, że pokrzywdziłem taka właśnie decyzją weterana i Ja nie mam zamiaru wysłuchiwać więcej takich głosów jest mi to nie potrzebne - jak zgodzą się pozostali to ok, na razie to 1/3.

Prosiłem o uzupełnienie numerów licencji - dzięki tym to co zrobili, ale to jest ułamek. Dodatkowo to bałagan w nazewnictwie klubów tylko 65% lub aż zgłaszających podało pełną i właściwą nazwę klubu - nie ma klubu Nasz Bike Team zarejestrowanego w PZOS i nie ma możliwości, aby taki klub funkcjonował w oficjalnych wynikach - urzędnik po prostu by nie dopuścił osób podających niewłaściwą nazwę klubu jaka jest podana w rejestrach PZOS do startu. To tak jak byś podał błędny numer pesel lub kod PIN do karty. Mądrzy są wszyscy, ale zasad przestrzega tylko połowa. Porządku, to prędko się nie nauczymy. 

Umieśiłem listę osób

Umieśiłem listę osób zgłoszonych kategoriami i z właściwymi nazwami klubów jakie obowiązują. Nie ma co się dziwić, że później organizator czegoś nie zrobił skoro musi ciągle zajmować się innymi sprawami, których nie zrobili kierownicy klubów dokonując zgłoszeń. Czarno na białym widać, gdzie nadal występują braki - tylko Tereska Bugaj zadzwoniła i Grzesiek Marcinkiewicz przeprosił za braki oraz Rafał uzupełnił dane - pozostali cisza pomimo wysłania do zainteresowanych informacji mailowej - kamień w wodę.

Zamknięte zostały zgłoszenia

Zamknięte zostały zgłoszenia i zweryfikowane ze stroną PZOS. Załączyłem dwa pliki zgłoszenia klubami i kategoriami. Na żółto zaznaczone osoby, które nie posiadają na dzień dzisiejszy licencji PZOS. Chciałem zrobić listy startowe, ale poczekamy do czwartku 30.07.2020 -16:00 - ostateczny termin na uzupełnienie formalności ze strony klubów z PZOS. Ja otrzymam informację z biura PZOS w tej sprawie i wtedy wszystko będzie jasne jakie kategorie łączymy jeśli chodzi o weteranów. Na razie nie wygląda to różowo. 

W biuletynie nr 2 podany

W biuletynie nr 2 podany został termin zgłoszeń do 28.07. Nie było informacji o godzinie więc rozumiem że 28.07 do 23.59. Nie rozumiem publicznej weryfikacji danych przed upływem teminu zgłoszeń. Jeśli organizator potrzebuje więcej czasu na weryfikacje zgłoszonych osób powinien zaznaczyć wcześniejszy termin zgłoszeń np. 26.07, to zapewne załatwiło by kwestie uzupełnienia brakujących danych lub rezygnacji ze zgłoszenia. W związku z zamknięciem zgłoszeń w terminie proszę o uzupełnienie danych w opublikowanych zgłoszeniach pdf.

W kwestii właściciela konta na wpisowe. Jeśli w przelewie nie zgadza się nazwa właściciela konta to w operacjach międzybankowych taki przelew może zostać odrzucony. W biuletynie nie podano dość istotnej informacji dotyczącej: nazwy odbiorcy przelewu i tytułu przelewu. Dla mnie najważniejszą sprawą jest by płatność przeszła w terminie bez dodatkowych kompilkacji.

 

Akurat weryfikacja danych

Akurat weryfikacja danych przed upływem terminu zgłoszeń jest bardzo dobrym pomysłem i nie rozumiem, że ktoś może tego nie rozumieć. Lepiej przed wyjazdem na zawody dowiedzieć się, że coś nie gra (bp. brak licencji) u innych zawodników z kategorii niż dopiero po przekroczeniu mety dowiedzieć się "sorry, za mało Was wystartowało, nie będzie medali".

zgłoszenia zostały zamknięte

zgłoszenia zostały zamknięte dokładnie o 23:59 w dniu 28.07.2020 czyli wszystko zgodnie z planem. Fakt, że dość szybko opublikowałem listy to tylko wynika z mojej szybkości działania. Co do numeru konta i płatności pytanie nie do mnie tylko do kierownika zawodów Mariusza Skorupy. Ja jestem tylko Sędzią Głównym zawodów i zajmuję się Swoimi obowiązkami w tym zakresie. 

Nazwa właściciela konta: 

Nazwa właściciela konta:   Mariusz Skorupa  MS System,   Tytuł przelewu:  MP MTBO 2020,   subkonto w tym momencie obsługuje wyłącznie te zawody.

Nie można było tak od razu

Nie można było tak od razu podać tego w którymkolwiek Biuletynie? I przynajmniej doba+ za późno ...

Czy jest jakaś możliwość

Czy jest jakaś możliwość zweryfikowania czy przelew dotarł?