Runda trzecia i dziesiąta

W dniach 21-22 września odbędzie się trzecia i jednocześnie przedostatnia runda tegorocznego cyklu o Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację. Będzie to jednocześnie dzisiąta runda tegorocznego Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO, więc będzie o co walczyć. Tym razem w sobotę zapraszam do Józefowa na penetrowanie wawerskiej wydmy od strony południowej. W tym dniu rozegrane zostaną zawody na dystansie klasycznym. W niedzielę ponownie w okolicach Józefowa, ale tym razem na mapie Michalin rozegrane będą zawody na dystansie sprinterskim oraz średnim. Tym razem startujemy z nowego miejsca, które znajduje się na północno-wschodnim rogu mapy.

Obie mapy zostały zaktualizowane i zostały przygotowane na nich bardzo ciekawe trasy. Biorąc pod uwagę okres przygotowań naszej kadry do ostatniego startu na początku października w Niemczech skala map jest taka sama jaka zostanie użyta przez organizatorów Mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców oraz Pucharu Świata seniorów. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że do naszych kadrowiczów dotrze wreszcie, że bez startów z mapą nie mają czego szukać w rywalizacji na imprezach międzynarodowych.

Komunikat techniczny zawodów można znaleźć poniżej w załączniku, a zapisy już od tygodnia są otwarte w naszym systemie zgłoszeniowym. Serdecznie zapraszam, szczególnie kadrowiczów. Zanim jednak doczekamy dzisiątej rundy mamy jeszcze rundę dziewiątą, która odbędzie się w najbliższy weekend (7-8 września) w Sękocinie i Magdalence. Adam Wojciechowski z tej okazji przygotował nową mapę w nowym terenie, który jest bardzo podobny do tego co będzie na dystansie sprinterskim w Niemczech.

ZałącznikWielkość
PDF icon PWiM_RJnO_2019_Runda_10_Komunikat.pdf311.99 KB