Jest patronat i wyniki obu dni

Miło nam poinformować, że Burmistrz Gminy Krzeszowice Pan Wacław Gregorczyk objął patronatem honorowym Mistrzostwa Polski i Puchar Najmłodszych w Rowerowej Jeździe na Orientację rozgrywane w dniach 1-2 sierpnia 2020 w Nawojowej Górze. Kolejna miła informacja dotyczy połączenia kategorii weteranów. Wśród kobiet będzie tylko jedna kategoria K 50 i wszystkie panie wystartują na trasach K50. Panowie będą rywalizować w kategoriach M40, M45, M50, M60 i M70. Pozostałe kategorie nie wymagały tego typu zabiegów na szczęście. W załączniku aktualny B-3 oraz zweryfikowana lista osób zgłoszonych - udało się wszystkim dokonać opłat licencyjnych do PZOS.

Teraz czekamy na publikację list startowych - proszę pamiętać o wypełnieniu oświadczeń z B-3 bez ich dostarczenia w biurze zawodów nie będzie możliwy odbiór pakietów startowych, a tym samym udziału w zawodach. Mam nadzieję, że zostanie zakończano dyskusja, ale też liczę, że jak rozpocznie się jak w roku ubiegłym wykrzykiwanie na ten temat, to ktoś z Was się wypowie i zabierze zdanie w tej sprawie, a nie będzie stać jak Mumia.

Komentarze

MPW

Według Regulaminu Mistrzostw Polski Weteranów w RJnO na 2020 r. można połączyć maksymalnie tylko dwie, sąsiadujące ze sobą, kategorie wiekowe (III.5).   

Zgadza się dokładnie i

Zgadza się dokładnie i właśnie tak zostało zrobione obejrzyj zgłoszenia i dopiero później pisz - mamy 1 zawodniczkę w K40 i 4 w K45. Ja wiem, że to nie jest ok łączyć 4 zawodniczki z K45 z jedną silniejszą z K40 - wygląda zdecydowanie na to, że regulaminy są do generalnej korekty, aby uniknąć tego typu sytuacji. Ania napisała do mnie wczoraj maila i przeniosła się do kategorii K45 ma do tego prawo natomiast Teresa mogła się zgłosić w kategorii wyższej, ale postanowiła walczyć z silniejszymi zawodniczkami. Ze względu na płeć piękną, która zawsze jest dla Nas najpiękniejsza nie podaje więcej szczegółów. 

Dobrze, że trwa dyskusja, bo od dawna jej brakowało i mam nadzieję, że poprawi to sytuację RJnO w Polsce - do powrotu z początków jesteśmy niestety bardzo daleko i nadal zamiast się do tego zbliżać, to robimy kolejne kroki wstecz. Ja mam nadzieję, że nastąpi wreszcie podsumowanie dwóch ostatnich sezonów i wręczenie zapewnianych we wspominanych regulaminach nagród dla klubów - już o zawodnikach nie wspominam, bo niestety zeszli oni na dalszy plan - chodzi o Indywidualny Puchar Polski. Skoro ileś lat temu, kiedy sytuacja była znacznie gorsza niż obecnie można było ich nagradzać za indywidualne wyniki, to obecnie od ponad 6 lat w tym temacie jest pustaka. Szkoda, ale cóż należy mieć nadzieję, że nie będzie jeszcze gorzej, bo na lepiej nie mamy co liczyć obecnie.

W celu dania przyjemności z pokonywania trasy wszystkie panie zlokalizowałem na trasach K50 i dlatego taka kategoria jest wpisana w B3.  Nie chodzi tutaj w tym wszystkim, aby dać każdemu dać w kość, tylko aby mieli przyjemność z udziału w zawodach. Stąd taka kategoria, bowiem każda zmiana powoduje idące za sobą błędy, a chcę ich uniknąć.  Zrozumieją, to tylko te osby,  które organizuja zawody, ale niestety nie ma ich zbyt wiele.

Lista startowa została

Lista startowa została uzupełniona o aktualne licencje PZOS została podmieniona w newsie. Na żółto zaznaczone osoby bez licencji. Jeśli chodzi o Puchar Najmłodszych oficjalnie te osoby walczą w konkurencji natomiast nie zdobywają punktów dla klubu w klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Polski. Osoby ze starszych kategorii startują po za konkursem. Mam już SIAC i zostanie on przydzielony zawodnikom, którzy nie podali numery chipa w zgłoszeniu. Koszt wypożyczenia SIAC na oba dni zawodów wynosi 10 złoty.

Nie było informacji, że

Nie było informacji, że zawody będą rozgrywane na SIAC. Czy będzie możliwość wypożyczenia, jeśli w zgłoszeniu podało się numer "zwykłego" chipa?

Jest jeszcze kilka wolnych

Jest jeszcze kilka wolnych chipów. Wszystkie imprezy ostatnio są rozgrywane na SIAC, tylko problem w tym, że stacje maja zasięg do 30 cm. Dużo osób zamówiło SIAC. Proszę przesłać na mój adres mail zapotrzebowanie póki jeszcze mogę coś zrobić. jcmtbo@gmail.com

Już można się zapoznać z

Już można się zapoznać z minutami startowymi na oba dni zawodów w Nawojowej Górze. Listy zamieszczone razem z B-3 oraz zgłoszonymi zawodnikami.

Nie można. Mapa jest znana i

Nie można. Mapa jest znana i nie jest tajemnicą jak narysuje gdzie jest start większość osób może szybko rozplanować sobie trasy znając jeszcze do tego skalę mapy. Przyjedziesz do centrum zawodów i tam będzie oznakowany dojazd na start i tyle temat uważam za zamknięty.

Wyniki zamieszczone map nie

Wyniki zamieszczone map nie posiadam w formie w jakiej zostały wysłane do druku, ale pewnie Mariusz zamieści je na stronie Górzanki i tam można będzie je pooglądać. Relacja zapewne ciekawa ukaże się na Face napisana przez Andrzeja Krochmala cóż więcej można dodać chyba już nic.