Runda piąta i szósta

W maju czekają na nas jeszcze dwie rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Już w najbliższą niedzielę (13 maja) w Światowy Dzień Ptaków Wędrownych w Dąbkowiźnie odbędzie się jednodniowa (dwuetapowa: sprint i średni) runda piąta. Po dwuletniej przerwie wracamy na ciekawy i wymagający technicznie teren mapy Białobrzegi. Centrum zawodów będzie się znajdować przy sklepie spożywczym przy zjeździe z drogi nr 631 do Nieporętu w ulicę Cichą do Dąbkowizny. Duża zaleta dla zmotoryzowanych, bo jak wracałem z drugiej rundy w Wieliszewie, to właśnie tam zaczynał się gigantyczny korek samochodów jadących nad Zalew Zegrzyński.

Kolejny weekend (19-20 maja) to okazja startu w Kobyłce i Wołominie organizowanej tradycyjnie przez Adama Wroniaka, który jest też autorem okolicznych map. Zostały one ponownie zaktualizowane, więc na uczestników czeka jazda bez niespodzianek w terenie. W sobotę odbędą się w Kobyłce dwa etapy (sprint i średni), a w niedzielę jedziemy do Wołomina na dystans długi.

Zapisy są już otwarte w naszym systemie zgłoszeniowym i będą działały do piątku poprzedzającego zawody do godziny 14:00. Później prawie miesięczna przerwa, bowiem runda siódma odbędzie się dopiero w połowie czerwca. W międzyczasie można .wybrać się na kilka imprez ogólnopolskich z naszego kalendarza.

Komentarze

Drobne uzupełnienie

Drobne uzupełnienie informacji do 6. rundy.

W sobotę w Kobyłce zawody pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka. Mapa zaktualizowana, wąwozy lekko zalane wodą więc może być ciekawie. Na trasie czarnej dystansu średniego 2 mapy A4. Teren może nie jest duży, ale za to ciekawy, sam lubię pojeździć po tej plątaninie ścieżek :)

W niedzielę tradycyjnie dystans długi w Wołominie. Start jak w ubiegłym roku przy rezerwacie "Białe błota". Mapa w trakcie aktualizacji (dużo większy obszar w porównaniu do sobotniego terenu), trasy czerwona i czarna będą na 2 mapach A4 i będą przebiegać w pobliżu terenu wrześniowych Mistrzostw Polski sztafet. Niedzielne zawody pod patronatem Burmistrza Wołomina.

Zapraszam na te zawody nie tylko stałych bywalców naszego cyklu, ale również mieszkańców Kobyłki i Wołomina - można nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również zapoznać się z fajną dyscypliną sportową oraz lepiej poznać okolicę miejsca zamieszkania.

Uwaga dla podróżujących z

Uwaga dla podróżujących z Warszawy trasą numer 631 - remont wiaduktu nad drogą numer 8 i ruch wahadłowy - spory korek był jak wracałem z Dąbkowizny w kierunku Nieporętu - mam nadzieję, że rano do 9:30 powinno się dość sprawnie przejechać. 

Uwaga! Zmiana godzin startu w

Uwaga! Zmiana godzin startu w Kobyłce. Przypadkiem okazało się, że w tym samym miejscu i czasie strażacy organizują bieg charytatywny (tutaj więcej informacji), więc prościej było przesunąć nasze zawody. Nowe godziny startów w sobotę: 10:30-12:00. Godziny startów w Wołominie pozostają bez zmian. Zapraszam serdecznie.

A może ktoś wspomoże strażaków i pobiegnie w ich biegu? Start o 9:30 w pobliżu naszego Centrum Zawodów.