Grudzień 2022

Oddział Zamknięty, czyli Mazowiecki Zlot InO

Mazowiecka Komisja Imprez na Orientację i Klub InO Stowarzysze serdecznie zapraszają na XVIII Mazowiecki Zlot InO. Trasa jest dostępna tutaj na stronie Klubu. Można ją przebyć w dowolnej porze dnia i/lub nocy, dowolnym środkiem transportu oraz w dowolnym składzie osobowym - oczywiście im nas więcej tym lepiej! Trasa jest bezobsługowa, do przebycia między 25 grudnia a 8 stycznia.

Noworoczny Dystans Stołeczny - szczegóły

Z przyjemnością prezentujemy szczegóły Waszego pierwszego biegu w 2023 roku! :) Tradycyjnie, do wyboru będziecie mieli 4 trasy, których parametry przedstawiają się następująco:

  • AMATOR - 2,34 km / 9 PK
  • MANIAC - 3,84 km / 16 PK
  • WKRĘCONY - 5,65 km / 20 PK
  • CHOJRAK - 7,76 km / 27 PK

Tym razem, z uwagi na wyjątkowość dnia treningu, zapraszamy Was do biegu w późniejszych godzinach, tzn 12:00-14:00. Punkty będziemy zbierać po godzinie 15:00.

Warsaw Orient Training #5

Już w środę (28.12) wieczorem o 19:00 odbędzie się kolejny sprint warszawski, tym razem na Jelonkach i w nocnej odsłonie. Adres: Anieli Krzywoń 8 (GPS: 52.228253, 20.917652). Trasy dla Was zrobił Alex Obernikhin. Mamy nadzieję, że tym razem nikogo nie poprowadzi przez tory, przejeżdżające pociągi i tramwaje :D Osobiście poprosiłem o litość :))

Zgłosić się można najpóźniej do południa 28.12 by zdążyć wydrukować mapy:

ZGŁOSZENIA na Jelonki

Świąteczne spalanie serniczków w Białobrzegach

Miło nam było gościć 37 uczestników dzisiejszego świątecznego Dystansu Stołecznego. Mimo deszczowego poranka, który właściwie odczuł głównie budowniczy trasy, zmagania w lesie przebiegły w przyjemnej, choć bardziej wiosennej niż świątecznej atmosferze, gdzie pod koniec zmagań przebijało się nawet nieśmiało słoneczko :)

1. świąteczny etap Dystansu Stołecznego - szczegóły

Tuż przed Świętami prezentujemy Wam szczegóły bożonarodzeniowego etapu Dystansu Stołecznego w Białobrzegach / Beniaminowie :)

Na start zapraszamy w Drugi Dzień Świąt, 26 XII 2022, w godzinach 11:00-12:15. Punkty zaczynamy zbierać od 13:15

Do wyboru są 4 trasy, których szczegółowe parametry wyglądają następująco:

  • AMATOR - 1,99 km / 5 PK
  • MANIAC - 3,97 km / 12 PK
  • WKRĘCONY - 5,89 km / 18 PK
  • CHOJRAK - 7,96 km / 25 PK

Czas na FalInO 2023

Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem Zimowych Biegów Górski rusza FalInO, czyli biegi na orientację po Falenickiej wydmie i nie tylko. Tradycyjnie także do potwierdzania PK będziemy używać perforatorów i kart startowych.

Koncepcja scorelaufu sprawdziła się, dlatego też taka sama forma zawodów pozostaje w 2023 roku. Liczba punktów do potwierdzenia dla poszczególnych kategorii będzie podana na mapie oraz można się z nią zapoznać czytając komunikat umieszczony w załączniku. Na starcie każdy otrzyma mapę ze wszystkimi punktami kontrolnymi. Dla najmłodszych zostanie zbudowana trasa na terenie boiska SP 124.

Bajkowy Spacer II

W świąteczny poniedziałek 26 grudnia zapraszam na spacer z mapą, wieczorową porą, tropem świątecznych dekoracji. Tym razem „Bajkowy Spacer” będzie miał swój początek w Multimedialnym Parku Fontann, a zakończenie przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Na jego drodze, uczestnikom spaceru, będzie towarzyszyć bajkowa atmosfera miejskiej iluminacji oraz poukrywane w różnych witrynach sklepowych i nie tylko postaci św. Mikołajów. Ciekawe, który z nich wygra casting na najpiękniejszego św. Mikołaja?

Regulamin znajdziecie tutaj, a zapisy tutaj.

Dokładna lokalizacja startu.

Udane otwarcie sezonu w NBnO

To było naprawdę bardzo dobre otwarcie sezonu na nartach biegowych nie tylko na orientację. Bardzo dużo osób przyjechało do Międzylesia, aby cieszyć się zimą i wykorzystać świetną pokrywę śniegu do pobiegania na nartach. Na szczególną pochwałę zasługuje błyskawiczna decyzja Urzędu Dzielnicy Warszawa Wawer o organizacji nauki biegania na nartach oraz przeprowadzeniu zawodów w NBnO. Lata doświadczeń pokazują, że w okresie zimowym decyzję o organizacji imprezy należy podejmować bardzo szybko, bowiem takie zjawisko jak wystarczająca pokrywa śniegu w Warszawie trwa bardzo krótko.

Narty w Sulejówku

Jeżeli komuś było mało dzisiaj nart biegowych w Międzylesiu to korzystając z tego, że śnieg jeszcze jest warto się wybrać w niedzielę 18.12 do Sulejówka do parku Glinianki. Nowa mapa, nowy teren, pomiar czasu elektroniczny. Więcej szczegółów i zapisy tutaj.

Strony