Udane otwarcie sezonu w NBnO

To było naprawdę bardzo dobre otwarcie sezonu na nartach biegowych nie tylko na orientację. Bardzo dużo osób przyjechało do Międzylesia, aby cieszyć się zimą i wykorzystać świetną pokrywę śniegu do pobiegania na nartach. Na szczególną pochwałę zasługuje błyskawiczna decyzja Urzędu Dzielnicy Warszawa Wawer o organizacji nauki biegania na nartach oraz przeprowadzeniu zawodów w NBnO. Lata doświadczeń pokazują, że w okresie zimowym decyzję o organizacji imprezy należy podejmować bardzo szybko, bowiem takie zjawisko jak wystarczająca pokrywa śniegu w Warszawie trwa bardzo krótko.

Do Międzylesia przyjechało około 70 osób, które wzięły udział w nauce biegania na nartach zorganizowanej przez Towarzystwo Narciarskie Biegówki oraz 41 osób podjęło wyzwanie startu z mapą na orientację, co jest świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę, że około 30% uczestników robiło to po raz pierwszy. W czwartek na antenie radia Wawa miałem przyjemność porozmawiania na temat orientacji i okazuje się, że przynajmniej cztery osoby przyjechały zachęcone tym co mówiłem i powiedzieli, że wywiad bardzo ich zachęcił do wzięcia udziału w zawodach. Każdy wracał z uśmiechem na twarzy i nikt, się nie spieszył do domu, uczestnicy dzielili się pomiędzy sobą wrażeniami pijąc herbatę lub kawę.

W załączniku wyniki dzisiejszych zawodów było tylko 14 punktów bowiem PK 3 nie można było ustawić w terenie z powodu prowadzonej w jego rejonie wycinki lasu. Na pewno jeszcze do wtorku można będzie pobiegać i zachęcam wszystkich do odwiedzenia Międzylesia, są założone ślady pomiędzy punktami i teraz już będzie znacznie łatwiej pokonać trasę. Mapa z punktami w załączniku. Lampiony zdejmujemy jutro. Warto skorzystać, bowiem nadchodzi odwilż i śnieg tak szybko jak się pojawił może zniknąć. Jutro Jan Lenczowski zaprasza do Sulejówka, gdzie na nowej mapie organizuje zawody na dystansie sprinterskim.

Komentarze

Jeśli w dniu jutrzejszym

Jeśli w dniu jutrzejszym chętne osoby pokonają trasę, to prośba o przesłanie czasu i ilości odnalezionych PK wówczas dodam je do wyników.

Super

Super

Miały być 3 trasy, a wyszło

Miały być 3 trasy, a wyszło 14 tras.
Zimne lato w tym roku, że na nartach biegaliśmy w dniu 17.07 :)

Przepraszam kolegę w gumie TN

Przepraszam kolegę w gumie TN Biegówki – jeśli na podbiegu wywróciłeś się, bo bałeś się, że wpadnę na Ciebie podczas zjazdu. Zmieścilibyśmy się tam spokojnie. Mam nadzieję, że nie wpłynęło to na Twój wynik.

To scorelauf, czyli kolejność

To scorelauf, czyli kolejność dowolna. Lampiony już zdjęte, ale trasy nadal fajne do jazdy na nartach dopóki śnieg nie stopnieje. Uzupełnione wyniki o kolejne osoby, które pokonały trasę w dniu dzisiejszym i jedną osobę której karta startowa została znaleziona w terenie. Jeśli chodzi o klasyfikację, to zrobiłem ją tak, bo jest, to bardziej czytelne, a spotkaliśmy się dla skorzystania z uroków zimy i możliwości startu na nartach na orientację po trzech latach przerwy na Mazowszu. Wszyscy, co przyjechali byli zwycięzcami. Dziękuje Marcinowi Krasuskiemu za ustawienie lampionów oraz Michałowi Malinowskiemu za ich zdjęcie w dniu dzisiejszym i znowu musiał się tłumaczyć innym osobom w lesie dlaczego Pan zabiera te lampiony z lasu. Dobrze, że ludzie są czujni i dzięki temu zaginięcia punktów stały się bardzo sporadyczne.