Październik 2022

Podkurek - Podsumowanie Sezonu BnO 2022

Z prawdziwą przyjemnością organizatorzy z Oddziału PTTK Warszawa Praga oraz HKT "TREP" PTTK zapraszają 6 listopada 2022 r. (niedziela) na XLV Rajd na Orientację "PODKUREK 2022" oraz Podsumowanie Sezonu w BnO 2022 w Malcanowie. Obie konkurencje odbędą się w ramach Zlotu Turystów Oddziału PTTK Warszawa Praga. Z tej okazji organizatorzy przygotowali specjalny program przy wspólnym ognisku z kiełbaskami i konkursami krajoznawczymi. Będzie też m.in. Konkurs rzutu jajem kurzym na odległość. Specjalne trofea czekają. Będzie też dostępny bufet z domowym ciastem i kiełbaskami. Na zakończenie ogniska przewidziano smakowanie ciasta urodzinowego.

Z szansami na rower

Adam przygotował listę osób, które mają szansę na ostatni już niestety rower jaki będzie losowany po zakończeniu 10 już edycji Pucharu Warszawy i Mazowsza z rokiem (2020) przerwy spowodowana pandemią. Rowery jednak były już wcześniej jako nagrody w latach 2004-2009 - tu lepiej będzie pamiętać to Anna, która do tej pory ma rower Wheelera jaki dostała wtedy za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PWiM w RJnO. Wtedy było rozdanych aż sześć rowerów w jednym sezonie. Od 2010 r. losujemy rower wśród uczestników i jak na razie nikt nie wylosował dwóch rowerów. Do maszyny losującej trafi 26 losów według wykazu z listy w załączniku. Szczęśliwiec, jednak musi być obecny w trakcie losowania - już raz się tak zdarzyło, wtedy wyciągamy kolejny los i tak aż do skutku.

Analizy, analizy ...

Lepiej późno niż wcale. Robimy kolejny krok i korzystamy z Livelox. Na początek runda 10. PWiM z ostatniego weekendu, która została już wchłonięta przez Livelox.

Livelox jest bardzo fajnym narzędziem do analizy wybranych wariantów przejazdu różnych zawodników na tej samej trasie, o ile sami zainteresowani dodadzą swoje ślady (o ile je w ogóle mają). Zachęcam do dzielenia się swoimi przejazdami (wymaga logowania).

Halloween-O 2022

Stowarzysze serdecznie zapraszają na dyniowe zawody na orientację Halloween-O. Spotykamy się w poniedziałkowe popołudnie 31 października w wiatach przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła.

Do wyboru są trasy turystyczne, jak i sportowe w formie rogainingu.

Więcej informacji dostępnych jest w regulaminie na stronie Klubu, a do zapisów zapraszamy tutaj.

Czas na podsumowanie rywalizacji

Po zaciętej walce o jak najlepsze lokaty w GPDW i PWiM w RJnO 2022 nadchodzi najbardziej oczekiwany moment podsumowania tegorocznych obu cykli. Każdy uczestnik, który wziął udział w tych zawodach jest dla mnie zwycięzcą bowiem podjął się niełatwego wyzwania startu z mapa w celu odnalezienia lampioników usytuowanych na drogach przepięknych Mazowieckich terenów leśnych, Emocji nie brakowało i całe szczęście, że lampiony nie znikają z lasu często, co na pewno nie jest dość komfortowe dla uczestników, którzy ich poszukują. W tym roku miało, to miejsce na szczęście tylko podczas przedostatnie rundy w sobotę w Wołominie.

No i po zawodach

Chciałoby się powiedzieć - miało być sucho ... część 2.
W dniu wczorajszym została dokończona runda wołomińska, a tym samym zakończyła się rywalizacja w tegorocznym cyklu Intergalaktycznego Wszechpucharu (kompilacja różnych określeń) Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację w roku 2022.

Dzień kalkulatora

Ostatni dzień galaktycznego wszechpucharu był zdecydowanie dniem kalkulatora. Walka o podium w najliczniejszych kategoriach oraz w OPEN prowokowała do kalkulacji - ile punktów mam zdobyć by zachować swoją pozycję nawet gdy rywal wygra, ile punktów mam zdobyć by wyprzedzić nieobecnego.

Doszło do niespodziewanych transferów na trasach, doszło do realnego ścigania się. Ściganie - szczególnie na dystansie średnim urozmaiciła pogoda. Ci którzy wyruszyli szybko - zdążyli przed deszczem. Ci kolejni część, a nawet całą trasę pokonywali w deszczu - choć mogło być gorzej wink. Ilość wody w lesie była mniejsza niż w sobotę, nawet mimo bagien rozlanych pośrodku mapy. Czytelna drożnia umożliwiała osiąganie naprawdę dużych prędkości średnich.

Zlot Sympatyków Otwocka

W ramach Zlotu Sympatyków Otwocka, który odbędzie się 6 listopada tego roku zapraszamy na dwa etapy InO. Startujemy od godziny 9 do 10, a ze względu na inne atrakcje organizowane w ramach zlotu wyjście na trasy po 10 nie będzie możliwe. Dla uczestników InO przygotowaliśmy dwie trasy w dwóch stopniach trudności - TP, TU/TZ. Meta, zlokalizowana w innym miejscu niż start, znajduje się w bazie edukacyjnej MZPK "Torfy". Tu na uczestników będzie czekało ognisko, poczęstunek oraz inne atrakcje. związane ze Zlotem.

Strony