Październik 2021

Wielki Test

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w teście MTB w dniu jutrzejszym do Międzylesia na trasie MTB której start i meta są przy SP 138 na ul. Pożaryskiego 2 w załączniku mapa z trasami. Są dwie trasy 6 km i 15 km. Każdy z Was decyduje jaką trasę i ile pętli pokonuje do wyboru są 1-2 pętle na trasie 6 km i ta sama ilość na trasie 15 km. Nie trzeba się zgłaszać wystarczy przyjechać, nie ma opłat. Będzie prowadzony zapis czasu ruszamy o 11:00 - na początek w ramach rozgrzewki zalecane pokonanie 1 z pętli i później start interwałowy.

Zapraszamy na Warsaw Orient Training`i od 6 listopada

Zapraszamy na sprinterskie treningi w warszawskich parkach i osiedlach - Warsaw Orient Training.

Hormonogram treningów:

Losowanie roweru PWiM w RJnO

Już wszystko zostało zaplanowane i zostanie według tego planu zrealizowane. Wręczenie medali i dyplomów za PWiM oraz GPDW w RJnO odbędzie się 20. listopada w siedzibie firmy Wheeler Polska w Majdanie. W tym dniu zostanie rozegrany scorelauf czasowy, którego start rozpocznie się punktualnie o godz. 11:00. Najważniejsza informacja dotyczy jednak losowania roweru. W tym roku prawo do otrzymania nagrody głównej ma każdy uczestnik, który co najmniej raz startował w pucharowych zawodach i je ukończył. Dodatkowy warunek do spełnianie to start w zawodach w dniu 20. listopada i potwierdzenie minimum jednego PK z trasy. Startować można na rowerze lub bez, czyli pieszo. Ja też startuję :)

TRIP z Dreptusiem nie zwalnia tempa

W najbliższą sobotę (30.10) proponuję spacer z mapą Alejami Ujazdowskimi. To już ostatnia, jeszcze nieopublikowana trasa z cyklu "Z Dreptusiem po Trakcie Królewskim". Do przejścia będzie ok. 3 km. Mapa pełna, a potwierdzenie punktów kontrolnych odbywać się będzie poprzez odpowiedź na pytanie. Jak zwykle, na koniec, dla każdego będzie czekać słodka przekąska. Więcej takich tras znajdziecie na stronie dreptuś.pl, a bieżące informacje na FB: @trip.wycieczki

XLVIII Rajd Wieczorny "Palmiry"

W imieniu organizatorów z HKT "TREP" PTTK zapraszam na wieczorny spacer z mapą do Puszczy Kampinoskiej w okolice Cmentarza w Palmirach w dniu 1 listopada 2021 r. (poniedziałek). W tym szczególnym dniu odwiedzamy cmentarz w Palmirach, gdzie najeźdzcy rozstrzeliwali ludność z Warszawy. Spotykamy się jak zwykle pod Kinem Wisła na Pl. Wilsona o godz. 16.30 na wspólny wyjazd samochodem lub bezpośrednio na parkingu w Palmirach o godz. 17.15.

XX Ogólnopolskie Marsze na Orientację JAKUZA - 5-7 listopada 2021 r.

Seredcznie zapraszamy na XX Jubileuszową JAKUZĘ, któa odbędzie się w gościnnej Suchej w powiecie białobrzeskim.

Spotykamy się już 5 listopada w piątek, rozpoczęcie oczywiście w sobotę 6 listopada i tego dnia staniemy do rywalizacji najpierw 2 etapy dzienne, ognisko, a wieczorem etap nocny, zakończenie tradycyjnie w niedzielę 7 listopada.

Złota jesień na koniec rywalizacji w RJnO

Było chłodno, ale bez wiatru i pięknie świeciło słoneczko ukazując w całej krasie piękno złotej mazowieckiej jesieni podczas ostatków rywalizacji w PWiM oraz GPDW w RJnO w Anińskim Helenowie. Tradycyjnie jak co roku walka o poprawienie swoich lokat trwała do końca i w przypadku kilku osób przyniosła spodziewane efekty i awans na pudło w końcowej klasyfikacji obu cykli. Dziś nie było łatwo, bowiem punkty były obok siebie, sporo dokonywało korekty na karcie startowej i dzięki temu zostali sklasyfikowani, ale niestety nie wszyscy to zrobili. Na dystansie średnim już wszyscy uniknęli tego problemu, natomiast defekty wykluczyły kilka osób z walki o lepsze pozycje. Wyniki, mapy i końcowe klasyfikacje już gotowe do analizy i wyciągnięcia wniosków na przyszły sezon.

Wietrzna runda

Bardzo sprawnie została przeprowadzona dzisiejsza runda w Michalinie. Pogoda nie najlepsza, ale w przeszłości bywało już o wiele gorzej. Trasy chyba bardzo fajne i sędzia na PK 15 dla tras czerwonej i czarnej był bardzo dobrze przygotowany do pracy i pogoda nie była mu przeszkodą w sumiennym pełnieniu obowiązków - wielkie dzięki dla Piotra. Była to też runda, gdzie najszybciej zostały zebrane wszystkie 22 punkty w terenie i tu podziękowania dla Adama Szymańskiego, Darka, Karoliny, Marcina Pilipczuka i Uli - dla mnie pozostały tylko 3 lampioniki do zdjęcia z terenu. Dobrze, że nic nie zginęło, bo wówczas sędzia miałby problem.

Strony