Lipiec 2021

Włoskie OrtInO

Ciao a tutti! Gorąco, jak na wakacje przystało, zapraszam na sierpniową odsłonę turystycznych marszy na orientację OrtInO. Już w najbliższy wtorek, 3 sierpnia, eksplorować będziemy zakątki Starych Włoch. Do wyboru trasy na trzech poziomach trudności - od początkujących do zaawansowanych. Jak już się można domyślić motywem przewodnim będzie piękna słoneczna Italia :) Che bello!

Więcej informacji na stronie Stowarzyszy, a zapisy otwarte tutaj.

TRIP z Dreptusiem

7 sierpnia o 11.00 serdecznie zapraszam na tematycznie związany z Powstaniem Warszawskim spacer z mapą po Starym i Nowym Mieście z cyklu TRIP z Dreptusiem. Trasa dla każdego, z punktami stałymi. Potwierdzenie odbywa się poprzez dopasowanie zdjęcia i/lub odpowiedź na zadane pytanie. Więcej informacji na stronie dreptuś.pl i FB @trip.wycieczki. Tradycyjnie liczba map ograniczona! 

Wakacyjne Serce z Lampionem

Wakacje w pełni, pogoda dopisuje (czasem aż nadto), a Stowarzysze jak zawsze zapraszają na Wakacyjne Serce z Lampionem.
W tym roku spotykamy się w sobotę 24 lipca w Komorowie (nad "zalewem" w Otwarym Centrum Rekreacji). Czekać na Was będą po dwa etapy (na trzech poziomach trudności: TP, TU i TZ) oraz wejściówka i wyjściówka :)
Wszelkie aktualności dostępne są na stronie Klubu, a zapisy dostępne są tutaj (do piątku do godz. 8:00).
Przybywajcie - nie może Was zabraknąć!

TRIP z Dreptusiem

25 lipca (niedziela) czekać będzie na Was kolejny spacer z mapą dla każdego czyli już 8 TRIP z Dreptusiem. Miejscem imprezy będzie ulica Wilcza. Zadaniem uczestników będzie dopasowanie do siebie par zdjęć. Poniewważ tym razem na mapie nie pokazano, którym obiektom zrobiono zdjęcia, na pokonanie ok. 3 km będziecie mieli aż dwie godziny. Tradycyjnie liczba map ograniczona! 

Regulamin na stronie dreptuś.pl, a inne informacje na FB @trip.wycieczki

Rowerowe mistrzostwa w Starej Kuźni

W załączniku można zapoznać się z biuletynem Mistrzostw Polski, Pucharu Najmłodszych oraz Mistrzostw Województwa Opolskiego w RJnO, które zostaną rozegrane w Starej Kuźni w terminie 25-26 września br. Organizator zawodów LUKS Azymek Zdzieszowice przygotował nowe mapy oraz wybrał bardzo ciekawe miejsce do przeprowadzenia zawodów. W sobotę rozegrany zostanie dystans średni ze startu masowego w ramach Pucharu Najmłodszych oraz Mistrzostw Województwa Opolskiego. Po krótkim odpoczynku o 15:30 ruszy start zawodów sztafetowych (sztafety dwuzmianowe) w ramach Mistrzostw Polski oraz Pucharu Najmłodszych. W niedzielę odbędą się Mistrzostwa Polski i Puchar Najmłodszych na dystansie długim.

Półmetek GPDW M. St. Warszawy w RJnO

Za nami półmetek w rywalizacji GPDW M. St. Warszawy w RJnO . Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy dzisiejszych zmagań byli zadowoleni z tras oraz lokalizacji centrum zawodów. Odrestaurowany przez Nadleśnictwo Celestynów Czarny Staw wygląda pięknie i Ja osobiście po powrocie do domu od razu chciałbym znaleźć się w miejscu dzisiejszego centrum zawodów ponownie. Starałem się przy projektowaniu tras pokazać uczestnikom pokonujących je jak najwięcej pięknych i ciekawych miejsc Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i jednocześnie zrobić to w ten sposób, aby trasy były wymagające i ciekawe pod względem nawigacji. Tutaj ocenę muszą jednak wystawić uczestnicy zawodów.

Międzynarodowa obsada

Wyjątkowo szybko w dniu dzisiejszym były dostępne wyniki z rywalizacji podczas II rundy GPDW oraz IV rundy PWiM w RJnO. Wszystko dzięki najmłodszym uczestnikom, którzy wspólnie pokonywali trasę zieloną i Zuzanna wprowadzała wyniki praktycznie na bieżąco w oczekiwaniu na ich powrót z lasu. Najmłodsi sobie poradzili znakomicie i wrócili z uśmiechami na ustach cali ubłoceni jak należało po tak solidnej walce na trasie, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Dojechali wszyscy zawodnicy z zagranicy i dzięki temu startowali reprezentanci, aż z 4 krajów, Czech, Litwy, Estonii i Polski. Byli bardzo zadowoleni ze startu oraz z tras. Wynik i mapy już są dostępne. Wystartowało 60 osób, a jutro na uczestników czekają tradycyjnie dwa dystanse: sprint i średni.

FINAŁ Korony Mazowsza na najbardziej przyjaznym osiedlu

No cóż, drodzy orientaliści, już w niedzielę (11 lipca) żegnamy Koronę Mazowsza finałowym biegiem na osiedlu Przyjaźń (Jelonki, Bemowo, GPS: 52.237015, 20.918945). Wielu z Was czekało na powtórkę biegu po klimatycznych labiryntach wśród drewnianych domków, a więc proszę bardzo.

ZGŁOSZENIA na FINAŁ - kliknij

  WYNIKI ONLINE  

TRIP z Dreptusiem

18 lipca (niedziela) już po raz kolejny chciałem zaprosić Was na lajtowy spacer z mapą dla każdego. Miejscem imprezy będzie Ogród Saski i jego najbliższe okolice. Zadaniem uczestników będzie odszukanie zaznaczonych na mapie miejsc i dopasowanie do nich zdjęcia lub odpowiedź na zadane pytanie. Oczywiście odpowiedź ukryta będzie na PK. No i najważniejsze. Liczba map ograniczona! 

Regulamin na stronie dreptuś.pl, a inne informacje na FB @trip.wycieczki

Pilzno 2021

Zakończyła się w dniu dzisiejszym rywalizacja podczas 5 dniowych zawodów w RJnO w Czeskim Pilznie. Startował w zawodach Peter Riabinin z UKS Falenica Warszawa i skoncentrował się głównie na startach zaliczanych do WRE. Gratulacje, bowiem Peter osiągnął świetne wyniki. Na dystansie klasycznym był 15 w następnym starcie był 8 na dystansie średnim. Stawka w rywalizacji była bardzo dobra bowiem startowała czołówka zawodników męskiej elity z Danii, Francji, Litwy i Austrii. Gratulacje dla Petera

Strony