Maj 2021

Dobre wieści z IOF

Po ciągłym odwoływaniu imprez światowych przez IOF, mamy wreszcie światełko w tunelu. Co prawda też już wcześniej odwołane Mistrzostwa Europy w RJnO zaplanowane na sierpień w Rosji zostały przełożone na październik i odbędą się w Portugali razem z Mistrzostwami Świata Masters i Pucharem Świata czyli imprezami już wcześniej zaplanowanym.

Mokotów na rowerze!

Tych którzy nie wybierają się na Matnie, Pomeranie czy inne wyjazdowe zawody spontanicznie zapraszam popołudniową porą w najbliższy czwartek, 3 czerwca, na aktywne spędzenie Światowego Dnia Roweru :) Oczywiście na rowerze i oczywiście z mapą. Terenem do eksplorowania będą mnie lub bardziej znane zakamarki Mokotowa.

Więcej informacji w regulaminie w załączniku, a zapisy otwarte tutaj.
Aktualności dostępne są na stronie Stowarzyszy.

3. etap Warsaw Orient Races we WTOREK - 1 czerwca

Maszyna biurokracji wydała nam wreszcie zielone światło i wyjątkowo we WTOREK 1 czerwca w Dzień Dziecka pobiegamy na zaległym etapie na Bemowie (Górce). Na Was czekają nowy teren i mapa. Ciekawe trasy i wielowariantowość dla Was zapewnia Karol Galicz na mapie autorstwa Andrzeja Magiera. A więc jak z nazwy starego filmu "Miejsce spotkania nie może zostać zmienione" spotkamy się przy ul.Kazubów 2, start tradycyjnie otwarty od 16:30 do 19:30 o dowolnej minucie.

Czar klasyfikacji

Dotychczas wydawało mi się, że tylko rankingi rowerowe, którym patronuje PZOS, są przejawem przerostu formy nad treścią. Klubowe Mistrzostwa Polski, Puchar Najmłodszych, Drużynowe Mistrzostwa Polski, Indywidualne Mistrzostwa Polski i wiele innych wzbudzających szczery uśmiech klasyfikacji przewinęło się przez regulaminy rowerowe, że naprawdę trudno na trzeźwo to wszystko ogarnąć.

Wyniki, mapy i brawa dla organizatorów

Zakończyła się rywalizacja podczas I rundy Klubowych Mistrzost Polski w Rowerowej Jeżdzie na Orientację w na Śląsku, w Rudach koło Rybnika. Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski w sprincie  i na dystansie średnim oraz Puchar Najmłodszych, więc medali do rozdania była cała fura. Zawody zostały zorganizowane perfekcyjnie pod każdym względem, super mapy i bardzo ciekawe i wymagające trasy. Podziękowania za to głównie dla Jana Zdanowicza i Ireneusza Towarka oraz pozostałym organizatoram, którzy stworzyli świetny zerspół.

WARSAW ORIENT RACES 2021 - 26 maja (czwarty etap)

4 etap WOR 2021 odbędzie się w najbardziej klimatycznym miejscu Warsawy - osieldu Przyjaźń już w środę 26 maja od 16:30 do 19:30. Na Was czeka teren, który dotychczas nie był jeszcze biegany przez orientalistów. Drewniane domki i ogrodzenia stworzyły prawdziwe labirynty, po których zapraszamy ponawigować.

ZGŁOSZENIA na 4 etap

Zgłoszenia trwają do północy wtorku 25 maja.

Miejsce startu (Osiedle Przyjaźń 186). GPS: 52.235605, 20.919395

Wiosenne MnO w Lasach Młochowskich

Serdecznie zapraszamy na XXIII Wiosenne Marsze na Orientację "WiMnO", które odbędą się już w najbliższy weekend w Lasach Młochowskich (starty możliwe zarówno w sobotę, jak i niedzielę - po wcześniejszym uzgodnieniu)

W ofercie po dwa etapy turystycznych tras na orientację na trzech poziomach trudności (dla początkujących, średniozaawnsowanych oraz zaawansowanych) oraz wejściówka i wyjściówka. A na deser trasa krajoznawcza :)

Komunikat techniczny rowerowych MP w Rudzie

W załącznikach poniżej uczestnicy rozgrywanych w najbliższy weekend (22-23 maja) Mistrzostw Polski, Klubowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Najmłodszych w Rowerowej Jeździe na Orientację mogą znaleźć sporo informacji o zbliżających się zawodach. Zapraszam zatem do zapoznania się z komunikatem technicznym (zwanego też Biuletynem 2) oraz listami startowymi w podziale na kategorie oraz kluby.

Street-O #29

Już w najbliższy czwartek 20 maja zapraszam na 29. edycję Street-O. Tym razem na indywidualnym spacerze z mapą będziemy odkrywać zakątki Ochoty.
Edycja ta odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych InO, w związku z czym przeprowadzona zostanie oddzielna klasyfikacja dla osób pokonujących trasę marszem :)

Kategoria: rogaining 60 min lub 90 min
Mapy można pobierać w godzinach: 17:30 - 19:00
Start: środkowa część Parku Zachodniego (naprzeciw Dworca Zachodniego > tutaj)
Zamknięcie możliwości oddania karty startowej: 20:30
(przybycie po tym czasie = NKL)
Świadczenia: mapa, naklejka, karta startowa i po spacerze - coś na osłodę życia ;)
Zapisy: tutaj otwarte do 19.05. (środa) godz. 23:59

Rozgrzewka przed MP #klasyk

Witam serdecznie!

Zapraszam wszystkich na rozgrzewkę przed MP w klasyku, będziemy biegać na mapie "Przystanek 3" trasa w formie skróconego klasyka. Dnia 22.05.2021r.

Spotykamy się w m. Chotomów, ul Wypoczynkowa. Tu lokalizacja: https://goo.gl/maps/PQTcPjUEuivFL9FN8.

Skala mapy 1:10 000 (dla tras rodzinnej, A oraz B )
Skala mapy 1:15 000 (dla trasy C)

Parametry tras:

  • Trasa Rodzinna - 2km
  • Trasa A - 3/4km
  • Trasa B - 6/7 km
  • Trasa C - 10/11 km

Strony