Sierpień 2018

Program na weekend

Jest już dostępny komunikat techniczny Pucharu OK!Sport, który odbędzie się w najbliższy weekend w Anielinie. W załączonym pliku można w szczególności znaleźć lokalizację centrum zawodów oraz parametry tras na sobotni klasyk i nocny oraz niedzielne sztafety.

XXII Festiwal Nauki

Tradycyjnie w drugiej połowie września wszystkich warszawiaków i warszawskich gości zapraszamy na intelektualne małe co nie co, czyli XXII Festiwal Nauki. Od 21 do 30 września zaplanowano wiele ciekawych i pouczających imprez festiwalowych. Co z tej mnogości wybrać dla siebie? 

Męka czeka!

Takim hasłem zapraszają organizatorzy na kolejną edycję Orientakcji, która odbędzie się 15 września nieopodal Sieradza. Trudne życie, trudne sprawy, trudny wrzesień. Kalendarz orientacji sportowej pęka w szwach. W pięciu miejscach jednocześnie być nie można. Organizatorzy zapewniają, że męka będzie przyjemna: Dobry teren i mało piachów. Zapisywać się można do 12 września. Zapraszamy!

Bike box poszukiwany

Były poszukiwania pucharu, który się nie znalazł. Może tym razem uda się z bike boxem (akurat on nie został ukradziony). Ogłoszenie jest ściśle związane z orientacją sportową. Ten bike box jest mi potrzebny na zawody z mapą, które się odbędą pod koniec września. Wytyczne są takie: nie może być kartonowy. Wymiary nie większe niż 140 cm x 80 cm x 30 cm. Gdybyś ktoś chciał się pozbyć/pożyczyć, to będę wdzięczna za odzew.
PS. Mój rower jest zasadniczo grzeczny. 

Street-O na Tarchominie

Ogórki ogórkami, ale maskotką ostatniej wakacyjnej edycji Street-O będzie oczywiście pyton! Z czerwonoskórym kolosem, jakże dostępnym jednak i dla milusiński, będzie można się zaprzyjaźnić już w najbliższą środę 22 sierpnia, albowiem start znajdować się będzie na placu zabaw na ulicy Ceramicznej na Tarchominie, w sąsiedztwie, lub być może wręcz na rzeczonym pytonie.

Koniec wakacji

Zbliża się wrzesień, a wraz z nim nieuchronny koniec wakacji. Skończą się zatem wakacyjne wyjazdy w góry i nad morze, opalanie i wcinanie lodów, a zacznie prawdziwe ściganie. Pierwszą okazją do tego będzie zaplanowany na 1-2 września Puchar OK!Sportu, który odbędzie się w naszych ulubionych, anielińskich lasach.

Runda X

Okres wakacyjny jeszcze w pełni, ale już zamieszczam zaproszenie na dziesiątą rundę Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, która odbędzie się w dniach 8-9 września w Malcanowie. To właśnie tam, gdzie w roku ubiegłym aura próbowała zamienić Wasze rowery w rowery wodne.

Tym razem jak na razie aura jest wyjątkowo sprzyjająca i mam nadzieję, że nie nastąpi jej gwałtowna zmiana. Teraz w przeważającej części mapy jest sucho i naprawdę fajnie się jeździ. Jednak gdyby nastąpiły długotrwałe opady deszczu, to oczywiście lokalizacja zostanie zmieniona, bo podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.

Strony