Listopad 2017

Regulamin i nowe terminy ZBG

Jest już regulamin nadchodzącej XV edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy, a wraz z nim nowe terminy zawodów. Cykl wystartuje dopiero 20 stycznia i będzie się składał z czterech biegów klasyfikacyjnych oraz biegu finałowego. Nowe terminy można znaleźć w załączonym poniżej regulaminie oraz na stronie ZBG. Jak co roku gorąco zachęcamy do jego przeczytania, co oszczędzi zarówno organizatorom, jak i uczestnikom niepotrzebnych stresów związanych z zapisami oraz odbiorem numerów startowych.

Listopadowa hała

Frekwencja na Hale przeszła najśmielsze oczekiwania Krasnala. Z niezwykle kameralnej imprezy zrobiły się poważne zawody. Na starcie, w ubiegłą niedzielę, stanęło blisko 50 piechuro-biegaczy. Dużo. Biorąc pod uwagę, że w tym samym czasie odbywała się niezwykle konkurencyjna impreza jaką jest Gezno. Nikt się nie spodziewał, że znajdzie się aż tylu śmiałków penetrowania Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Bo odnalezienia były hały…

Zaproszenie na finał

Zapraszamy serdecznie na finałowe zawody Pucharu Bielan w BnO, które odbędą się 18 listopada 2107 roku na Chomiczówce. Start masowy planowany jest na godzinę 11:00. Biuro zawodów będzie czynne w Szkole Podstawowej nr 80 przy ul. Aspekt 48.

XXII InO u Piotra

Na InO u Piotra próbowałem już różnych rzeczy. Zdarzyło się i tak, że najpierw powstała koncepcja trasy, potem w terenie stanęły punkty, a w ostatniej kolejności dokonałem aktualizacji mapy. Tym razem jest nieco odmiennie. Mapy zostały zaktualizowane, koncepcje wymyslone zgodnie z aktualizacją, teraz tylko wrysowac PKSy, pociąć, pokręcić, pocenzurować.

Rozstrzygnięcie

Niezwykle się ubawiałam podczas poszukiwań mojego Pucharu. Dzisiaj nadszedł dzień podsumowania. W związku z tym, że przemawiają do mnie prace plastyczne lub obrazy, to takie będą docenione. Za pomoc i wsparacie są nagrody. I to jakie?!

Wspomnienie kwestii, pokrótce: chodzi o trofeum za moje wybitne wyniki w RJnO za rok ubiegły, bo wygrałam Indywidualny Puchar Polski.

Otóż wpłynęły dwie prace konkursowe. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Doliński (nagrodzony obrazek, ten powyżej z Cristiano).

Nagroda jest taka.

Debiut Street-O

Na środowy wieczór Stowarzysze przygotowali nową formę zawodów na orientację - Street Orienteering. Prawdopodobnie były to pierwsze tego typu zawody w Warszawie, a może nawet i w Polsce. Miejsce startu - okolice Galerii Mokotów.

Na starcie każdy otrzymał mapę i kartę startową. Niby to samo co na większości zawodów na orientację, ale mapa jakaś inna i karta startowa też inna.

PWiM w RJnO 2017 na wykresach

Tydzień temu zakończyła się rywalizacja w Pucharze Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację AD 2017. Kilka dni temu pojawiła się pierwsza informacja o statystykach w cyferkach i na zakończenie sezonu została przygotowana druga odsłona tych statystyk w postaci wykresów. Ja tylko przygotowałem dane natomiast pomysł i realizacja (i to jaka!!) są dziełem Karoliny Pacek. Zapraszam do zapoznania się z załącznikiem lub kliknięciem w poniższy obrazek, który jest tylko jednym z wielu wykresów, które wykonała Karolina. Miłego oglądania :)

Słoneczne zakończenie sezonu

Przepiękna pogoda towarzyszyła zawodom kończącym tegoroczne zmagania w Pucharze Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację. Dzisiaj na starcie scorelaufu czasowego w Majdanie stanęło 44 zawodników. Na trasie zielonej było 9 punktów kontrolnych, na pozostałych 19. Zgodnie z planem nikt nie zdołał potwierdzić wszystkich punktów kontrolnych w dostępnym limicie 60 minut.