Styczeń 2013

Czas się wylizać

Towarzystwo rajdowe liże jeszcze rany (np. paznokcie u nóg:) po zeszłotygodniowych Mistrzostwach Europy w AR (Adventure Racing), a już czas pomyśleć o kolejnej tego typu wyrypie. Słowo wyrypa jest jak najbardziej na miejscu, bowiem kolejny rajd jest organizowany właśnie pod nazwą Szklarska Wyrypa. Jeśli domyślimy się, że chodzi w tym przypadku o Szklarską Porębę to wystarczy tylko znać datę (7-9 marca) i już wiadomo o co chodzi. Będzie bieganie, rowerek oraz to co wyrypiarze lubią najbardziej, czyli narty biegowe. Jest na to duża szansa, bowiem okoliczny mikroklimat (Jakuszyce i okolice) sprzyja biegówkom jak mało który.

Mistrzowski Skorpion

Tegoroczny Ekstremalna Impreza na Orientację SKORPION odbędzie się w dniach 15-17 lutego w Skierbieszowie koło Zamościa. Jak co roku będzie można porozciągać się na trasach pieszych o długościach 100 i 50 km. Ta druga będzie się zapewne cieszyła dużo większą popularnością i to nie tylko z racji krótszego dystansu, ale także z powodu rangi jaką otrzymała od szyszek koordynujących kalendarz Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. W tym roku będą to bowiem Mistrzostwa Polski na trasie krótkiej, czyli 50-kilometrowej.

Ekspedycja PO-CZOPEK

W najbliższy piątek w Poczopku koło Białegostoku rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, więc najwyższy czas zapoznać się z długościami tras przygotowanych na tą okoliczność. Tak więc w piątek trasy będą średnie, w sobotę sprinterskie, a w niedzielę klasyczne:) Więcej parametrów dociekliwi powinni szukać w załączonym komunikacie technicznym, gdzie dodatkowo można znaleźć więcej informacji o mapach, lokalizacji centrum zawodów oraz wiele innych. Śnieg cały czas topnieje, ale do weekendu nie zdąży, co wcale nie znaczy, że Ekspedycja Poczopek będzie łatwa i przyjemna. Przyjemna na pewno tak, ale łatwa raczej nie.

Deszcz w Barcelonie...

...ale nie taki zwykły, tylko medali napotkali zawodnicy z Polski na zakończenie rozegranych tam w ostatni weekend (26-27 stycznia) Mistrzostw Europy w Rogainingu. Wstępne wyniki można już znaleźć na stronie zawodów oraz oczywiście poniżej w załącznikach. Dla przypomnienia rogaining to takie długie (24-godzinne) piesze zawody na orientację. Można powiedzieć, że jest to bieg na orientację, chociaż często przemienia się w marsz, czołganie, a nawet zwykłe chaszczowanie. Trasa jest jedna, ale klasyfikacja prowadzona jest w rozbiciu na zespoły męskie, damskie oraz mieszane (pierwszy plik z wynikami). Te z kolei są podzielone na juniorów, seniorów, weteranów młodych i weteranów młodych duchem (drugi plik z wynikami) i właśnie w tych kategoriach dostaje się na zakończenie Mistrzostw medale.

Galeria gwiazd...

...czyli kwiat warszawskich narciarzy-orientalistów uwięziony w pęt(l)ach. Zawodnicy, którzy przyjechali na sobotni etap Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w NBnO liczyli na szybkie pokonanie krótkiej i łatwej (przynajmniej tak im się wydawało) trasy przygotowanej przez Rafała Zaworonka. Na kolejnych zdjęciach widać jak gaśnie im uśmiech i jednocześnie nadzieja na szybkie dotarcie do mety:)

Wyniki (i nie tylko) FalInO

Dociekliwi eksploratorzy naszej strony zapewne już znaleźli wyniki rozegranej w ostatnią sobotę (26 stycznia) trzeciej rundy falenickich biegów na orientację FalInO. Kto nie znalazł temu odpowiedni link podajemy na tacy. Jest tam także zaktualizowana klasyfikacja generalna, z której najwyraźniej wynika, że rywalizacja o pierwsze miejsce w kategorii OPEN M już się zakończyła. Koledze Karolowi Galiczowi gratulujemy zwycięstwa i życzymy równie spektakularnych sukcesów w jeszcze bardziej prestiżowych cyklach zawodów w biegu na orientację:)

Tym razem szybko nie było

Wczorajszy bieg górski w Falenicy nie był niestety okazją do bicia rekordów życiowych. Najlepszym dowodem jest czas zwycięzcy trasy 10-kilometrowej Artura Jabłońskiego, który męczył się 40:15, czyli prawie 6 minut więcej niż dwa tygodnie wcześniej. Nie wynika to jednak (mamy nadzieję) ze spadku formy, ale z trudnych warunków panujących na trasie biegu. Wyniki biegu, zarówno indywidualne, jak i zespołowe, można jak zwykle znaleźć w naszym dziale rankingowym. Jest tam także aktualna klasyfikacja po 4 biegach, więc będzie co oglądać całą noc:)

Przyszpileni

Zgodnie z planem dzisiaj można było sobie szpilkować do woli i do tego całkiem bezkarnie jeśli robiło się to zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie rozegranych dzisiaj zawodów z cyklu Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. Zabawa odbyła się na terenach przylegających do hipodromu w Starej Miłosnej przed rozpoczęciem biegów zorganizowanych przez Towarzystwo Narciarskie "Biegówki". Zabawa polegała na przejechaniu wyznaczonej na mapie trasy i oznaczeniu szpilką na mapie lokalizacji napotkanych po drodze 7 punktów kontrolnych.

Koniec postu bliski

W tym roku ostatni dzień folgowania, zwanego także ostatkami, przypada na 12 lutego, ale wydaje się, że tegoroczny post długo nie potrwa. Czyżby zapadły jakieś rewolucyjne decyzje podczas organizowanych od czasu do czasu synodów? Ano, nic z tych rzeczy. Po prostu 6 marca odbędzie się 12. edycja marszy na orientację na ortofotomapie, czyli OrtInO, a każdy bywalec imprez Klubu InO Stowarzysze dobrze wie, że OrtInO=CIASTO. Co prawda jest to tylko deser do dania głównego, czyli zabawy z mapą, ale czasem różnie to bywa:)

Strony