Sierpień 2012

Kombajn w Sarzynie

W ostatni weekend września w Nowym Sarzynie na Podkarpaciu odbędą się Ogólnopolskie Zawody w MnO BUDZYN 2012. W zasadzie to nie będą to wyłącznie marsze na orientację, bowiem organizatorzy oprócz 5 etapów pieszych (w tym 3 nocnych) przygotowali dla uczestników także wiele innych atrakcji. Jedną z nich jest InO w basenie, czyli szukanie mikro punkcików ukrytych nad i pod wodą na oczach rozbawionej gawiedzi. Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, były już takie etapy np. Pszczynie, ale na razie nie będziemy wprowadzali osobnej kategorii do naszego kalendarza. Poczekamy trochę, aż dyscyplina okrzepnie.

W kolebce biegów na orientację

Wiele osób czytało, że kolebką orientacji jest Skandynawia, Bzdury!!! Organizatorzy zakończonych w ostatnią niedzielę zawodów w biegu na orientację Pěkné Prázdniny w czeskim Turnovie postanowili raz na zawsze rozstrzygnąć ten spór i zamieścili dowód rzeczowy w postaci filmu do którego obejrzenia zachęcamy.

OrtInO Express

Coraz bardziej skraca się czas między zakończeniem zawodów oraz wydaniem protokołu z kolejnych zawodów OrtInO, czyli turystycznych marszy na orientację na ortofotomapie. Obecnie przygotowanie wyników zajmuje Basi Szmyt zaledwie kilka godzin co w porównaniu z wieloma innymi zawodami jest prędkością iście kosmiczną. W kolejnych odsłonach wyniki będą pewnie pojawiać się on-line, albo nawet przed zawodami.

Rowerowy Blitzkrieg

Już w sobotę zaczyna się wrześniowy maraton rowerowy na raty, czyli trzy rundy Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Pierwsza z nich odbędzie się w najbliższy weekend w Nowych Groszkach koło Mrozów, w kolejny zawody przeniosą się do Starej Wsi koło Celestynowa, zaś tydzień później do Beniaminowa pod Nieporętem. Komunikat pierwszych jest już od jakiegoś czasu dostępny na stronie Mistrzostw, teraz przyszedł czas na szczegółowe informacje na temat rundy starowiejskiej, które można znaleźć w załączniku poniżej.

Tym razem na mokro

Zwycięzcą tegorocznego Grand Prix Pomorza, które odbyło się w dniach 24-26 sierpnia w Sierakowicach i okolicach, okazała się... pogoda. Pierwszego i trzeciego dnia zawodnicy biegali w strugach deszczu, więc często mieli okazję cieszyć się obcowaniem z Kaszubskimi górkami sporo dłużej, niż planowali. Niestety organizatorzy nie skorzystali z nadarzającej się okazji, aby przeprowadzić wybory Miss Mokrego Podkoszulka. No cóż, może w przyszłym roku.

WRC 2012 - ostatnie szczegóły

Organizatorzy tegorocznych Mistrzostw Świata w Rogainingu opublikowali resztę potrzebnych uczestnikom tych zawodów informacji. Chodzi w szczególności o plan centrum zawodów, wyjaśnienia symboli umieszczonych na mapie, ilość i wartość punktów kontrolnych i wiele innych, w tym najważniejszą, czyli menu usytuowanego w centrum zawodów lokalu gastronomicznego, w trakcie zawodów zwanego także hasz hauzem. Niestety, menu wygląda na mocno niekompletne, bowiem brakuje w nim bardzo popularnego w Czechach elektrolitu.

Z wizytą u dinozaura

Od zakończenia tegorocznego Grand Prix Polonia, czyli 3-dniowych zawodów w biegu na orientację w Jeleniej Górze, minął już tydzień, więc najwyższy czas na podsumowanie tej wiekowej, w sensie ilości rozegranych edycji, imprezy. Było fajnie, w końcu zawody rozegrane w terenie górskim, w środku lata, dość dobra organizacja (uczestnicy bardzo chwalili sobie zakwaterowanie w Domu Studenta), mapy i trasy dość przyzwoite oraz bujna wegetacja co widać na obrazku poniżej.

WMTBOC 2012 - to już jest koniec

Dzisiaj zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację. W zasadzie to prawie się zakończyły, bo obecnie trwa najważniejszy punkt programu, czyli impreza zwana bankietem, zapewne rzęsiście zakrapiana mocnym węgierskim winem. Niektórzy będą mieli okazję narąbać się ze szczęścia po świetnych wynikach osiągniętych na zawodach, niektórzy ze smutku po daniu ciała na całej długości. Reprezentacja Polski nie wyróżniała się ani na plus, ani na minus, więc pić będzie dla towarzystwa.

Barcińska Wielka Wyrypa

W ostatni weekend w okolicach Barcinka koło Jeleniej Góry odbyła się tegoroczna Izerska Wielka Wyrypa. Tym razem powodzi nie było, ale na wszelki wypadek organizatorzy ulokowali bazę w szkole położonej dość wysoko ponad otaczającym ją terenem. W programie była trasa rowerowa na 150 km oraz dwie piesze na 100 i 50 km. Ta ostatnia była jednocześnie Mistrzostwami Polski w (sprinterskich) Pieszych Maratonach na Orientację, więc możemy teraz przedstawić czwórkę mistrzów, którzy dobiegli do mety razem po 7h 34' zmagań z przygotowaną na tą okazję trasą.

Strony