Maj 2012

Szturm Cytadeli

Wiosenny deszczyk nie zniechęcił do pieszej wycieczki z mapą najbardziej wytrwałych orientalistów, którzy w ilości 60 dusz stawili się we wtorkowy wieczór na warszawskim Żoliborzu, gdzie odbyła się pierwsza, i miejmy nadzieję nie ostatnia, edycja imprezy na orientacje Majaczki Magdalenki. Zawodnicy przez ok. dwie godziny mieli okazję majaczyć po parkach i osiedlach znajdujących się w okolicy Cytadeli, a nawet pod jej murami, chociaż napastnicy nie nie zdołali chyba wtargnąć do samej twierdzy.

Wakacyjny Tułacz

Ruszyły zapisy na Wakacyjnego Tułacza, czyli rowerowy (50 km) lub pieszy (25, 30 i 50 km) rajd na orientację organizowany przez trójmiejskie Bractwo Przygody Almanak. Zawody odbędą się w sobotę 16 czerwca w okolicach Rumi, gdzie mieści się baza tegorocznej edycji. Start interwałowy tras pieszych zaczyna się o 6:30, rowerowych 3 godziny później.

Krwawa niedziela

Puchar Bałtyku to cykliczne trzydniowe zawody na orientację organizowane przez klub UKS Siódemka z Rumii. W tym roku centrum imprezy mieściło się w miejscowości Gniewowo nad jeziorkami znanym wielu uczestnikom z rajdu Navigatoria, który odbył się tam tydzień wcześniej. Stał tam jeden z punktów rajdu i to, o dziwo, dobrze.

Zdzieszowice - wyniki

W sobotę opublikowaliśmy wyniki piątkowego sprintu organizowanego w ramach zawodów w rowerowej jeździe na orientację organizowanych przez zdzieszowickiego Azymka. Dzisiaj przyszedł czas na kolejne etapy, czyli sobotni klasyk i niedzielny dystans średni. Warto wspomnieć, że zawody sobotnie miały rangę Mistrzostw Polski, co znacząco wpłynęło na frekwencję w kategoriach elitarnych. W kategorii M-21 pojawiło się czterech panów, a w K-21 aż 7 pań.

Asfalt rządzi

Zakończyła się kolejna edycja Ekstremalnego Maratonu Pieszego KIERAT. Wystartowało 530 zawodników, czyli trochę mniej niż w zeszłym roku, z czego 352, czyli trochę więcej niż w zeszłym roku, doczłapało się do mety z kompletem punktów. Pogoda była ładna, góry jak zwykle też.

Złoto w Szubinie

Wszystkich zainteresowanych rozkopywaniem miasta w poszukiwaniu skarbów musimy poinformować, że chodzi o zawody Złoto dla zuchwałych, które w tym roku zawitają do Pałuk. Tereny te są dość rzadko wykorzystywane do tego typu rekreacji, a warte wycieczki choćby z względu na ładne krajobrazy i liczne atrakcje turystyczne takie jak grodek biskupiński, czy wenecka ciuchcia.

Tłumy w Zdzieszowicach

Wczoraj odbył się pierwszy etap zawodów w rowerowej jeździe na orientację organizowanych przez LUKS Azymek ze Zdzieszowic. Popołudniowy sprint na mapie Kapkowice miał rangę Mistrzostw Polski, która najwyraźniej onieśmieliła wielu potencjalnych uczestników, bowiem kategorie męskiej i damskiej elity zgromadziły tylko 7 zawodników... w sumie, czyli dokładnie 4 panie i 3 panów.

Stowarzyszone rolki

Jeszcze dwa dni temu przewidywaliśmy rozwój Wiosennych Marszy na Orientację WiMnO w stronę imprezy bardziej ekstremalnej (rolkowo-kajakowej), a dzisiaj okazuje się, że to co wczoraj było w strefie marzeń, jutro zostanie zmaterializowane. Warszawski Klub Stowarzysze w osobach Basi Szmyt i Darka Walczyny zaprasza do spędzenia wtorku 19 czerwca na Polach Mokotowskich, gdzie odbędzie się rowerowo-rolkowa impreza na orientację Rower & Roll.

Strony