luty 2012

Rajd nie tylko dla warszawiaków...

...chociaż nazwa sugeruje coś zupełnie innego. Fundacja Wspierania Sportu Ekstremalnego EXTREME SPORTS pod przywództwem Tomka Pryjmy postanowiła po roku przerwy reaktywować ten sympatyczny rajdzik dla indywidualistów. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę (31 marca) na terenie warszawskiego Mokotowa.

Co robi Jan K. ciemną nocą?

Mania rankingów dopadła swoją kolejną ofiarę. Tym razem sprofanowany został cykl wieczornych sprinterskich biegów na orientację Warszawa Nocą organizowany przez ursynowski UNTS. Wiemy już także, czym zajmuje się nocami Janek Kaseja z Niezłej Korby. Brzydko bawi się excelem, a skutki tej zabawy można sobie obejrzeć tutaj.

Nocne Manewry SKPT, czyli gorączka zapisów

Już w najbliższy czwartek, czyli 1 marca, zaczynają się zapisy na Nocne Manewry organizowane przez gdański oddział SKPT. Nie należy ich mylić z Nocnymi Manewrami organizowanymi w Markach pod Warszawą przez KTE Tramp, które dla odróżnienia odbywają się... w tym samym terminie, czyli w nocy z 17 na 18 marca.

Rogaining na Litwie po taniości

Jeszcze tylko do końca lutego można taniej zapisać się na Mistrzostwa Europy w Rogainingu, które odbędą się na Litwie w dniach 5-6 maja br. Zeszłoroczne mistrzostwa na Łotwie zgromadziły przeszło 600 zawodników. W tym roku na liście jest już przeszło 300 osób w tym prawie 20 z Polski. System zgłoszeń nie jest niestety tak przejrzysty jak na naszej stronie, ale nie wszystko w życiu musi być doskonałe.

Duathlon biegowy - zgłoszenia otwarte

Za tydzień w sobotę (3 marca) wraz z biegiem górskim w warszawskiej Falenicy odbędzie się Duathlon biegowy, czyli połączenie biegu górskiego z biegiem na orientację. Tego typu zawody odbyły się już raz w grudniu zeszłego roku i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Trasy biegu na orientację nie będą zbyt trudne, więc jest to dobra okazja do sprawdzenia swoich talentów nawigacyjnych dla osób, które z tą formą rekreacji jeszcze styczności nie miały.

Ślizgawka pod Sejmem

W środę wieczorem na warszawskiej Agrykoli odbyła się czwarta runda zimowego cyklu sprintów Warszawa Nocą. Oblężenie Sejmu trwało dość krótko, bo pierwszy Profesjonalista, czyli Michał Olejnik, delegowany na tę okoliczność przez pospolite ruszenie województwa łódzkiego, wdarł się na sejmowe pokoje już po 17 minutach i 39 sekundach. Niestety, nikogo nie zastał, bowiem Wybrańcy Narodu nie dostają nadgodzin za pracę o tak późnej porze.

Worek z medalami rozpruty

Skorpion i Chemik nie były jedynymi zawodami rozgrywanymi w ostatni weekend. W Krynkach za Białymstokiem (patrząc oczywiście od strony Warszawy) spotkali się entuzjaści białego szaleństwa, aby poszusować na nartach, oczywiście biegowych i oczywiście z mapą. Impreza miała rangę Mistrzostw Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, więc frekwencja była... taka jak zawsze.

Weekendowe ostatki

W odróżnieniu od ostatniego weekendu, kiedy mieliśmy cztery fajne imprezy na orientację (narciarskie w Krynkach, turystyczne w Policach, ekstremalne w Batorzu oraz biegi górskie i na orientację w Falenicy), najbliższy nie zapowiada się zbyt pasjonująco. Jest tylko jedna i do tego sztafety, ale jak to mówią grzybiarze "lepszy rydz niż nic".

Hydrierwerke - galeria

W końcu jest już dostępna obiecana kolekcja zdjęć z ruin fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke. Fotki powstały podczas zwiedzania tego interesującego miejsca w dzień pomiędzy etapami rozgrywanych w Policach Mistrzostw Polski w Nocnych Marszach na Orientację CHEMIK 2012. Cała galeria dostępna jest tutaj. Poniżej kilka ujęć na zachętę.

Strony