Street-O #41

Uff. Wyniki gotowe dla trasy Street-O i TO.

Trasa z okazji Tygodnia InO punktowana za 3. Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na następne edycje.

Zapraszam na kolejną odsłonę Street-O w dniu 17.05.2022 na Natolin. Uczestnicy mojej poprzedniej edycji na pewno nie będą zawiedzeni. Punkty będą oczywiście złośliwe, podchwytliwe i na spostrzegawczość wink Tym razem z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia InO zapraszam również na trasę turystyczną. Zaplanowane jest tak, by każdy chętny mógł wziąć udział w obu trasach.

Szybki Mózg powraca

Zapraszamy na jubileuszową 10. edycję naszego kultowego cyklu! Przygotowaliśmy dla Was trzy biegi na przełomie maja i czerwca.

 

  • 31 maja (wtorek): Mistrzostwa Ursynowa w BnO - Braci Wagów
  • 8 czerwca (środa): Jezioro Gocławskie
  • 22 czerwca (środa): Praga Północ (nowa mapa!)

Mistrzostwa Mazowsza Góra Kalwaria 29 maja 2022

UKS OSiR Góra Kalwaria serdecznie zaprasza do udziału w Mistrzostwach Mazowsza w biegu średniodystansowym!

Zawody odbędą się 29 maja 2022 r. (niedziela) w Górze Kalwarii na nowej mapie Góra Kalwaria Walewice. Podczas zawodów zostanie rozegrany Memoriał Władysława Machowskiego. Trenera, działacza, a przede wszystkim mentora i opiekuna młodych ludzi.

Żółwik w Żółwinie

Stowarzysze serdecznie zapraszają w najbliższą niedzielę 22 maja do aktywnego spędzenia czasu w mapą w nieokrytym dotychczas terenie - do Żółwina nieopodal Podkowy Leśnej. W ofercie trasy turystyczne: piesze (na trzech poziomach zaawansowania) oraz rowerowa! A wszystko to na zwieńczenie VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych InO.

Pośladki wawerskie już w środę, 25 maja!

Orientuj się razem z Oddziałem PTTK im. M. E. Andriollego w Otwocku!

25 maja 2022 r. w Miedzeszynie amatorzy ruchu na świeżym powietrzu będą mieli okazję sprawdzić się w marszach na orientację. Imprezę pod hasłem Pośladki Wawerskie organizuje oddział PTTK im. M. E. Andriollego w Otwocku, a miejsce startu to róg ulic Garncarskiej i Macierzanki. Wydarzenie będzie elementem szerszego projektu, jakim jest Festiwal Świdermajer. Ci, którzy uczestniczą w imprezach na orientację od lat, na pewno się nie zawiodą, a ci, którzy zaczynają dopiero swą przygodę z mapą, będą mogli rozwinąć skrzydła pod okiem doświadczonych instruktorów. Warto spróbować!

Magdalenka i Sękocin pod patronatem drukarza

W pierwszy weekend czerwca zapraszamy rowerowych orientalistów na jedyną w tym roku rundę Pucharu Warszawy i Mazowsza na zachód od Warszawy. Tym razem przenosimy się na mapy już eksplorowane przez zawodników w poprzednich latach. W 2019 roku odbyła się runda w Magdalence, jednak ze względu na intensywną ulewę frekwencja była niewielka, a obecni wtedy zawodnicy narzekali, że nie byli w stanie pokazać pełni swoich możliwości. Tym razem w sobotę przeprowadzony zostanie start na dystansie klasycznym. Również w 2019 roku odbyły się ostatnie zawody w okolicy Komorowa, były to Mistrzostwa Polski na dystansie średnim. Wracamy na ten teren przenosząc bazę zawodów do Strzeniówki, czyli południowego końca mapy, co pozwoli zbudować nowe, ciekawe trasy.

Mistrzostwa Śląska w orientacji precyzyjnej

Bardzo dziękujemy Wszystkim na udział w Mistrzostwach Śląska w orientacji precyzyjnej. Piękna pogoda oraz urokliwe miejsce były zachęta do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Bogata flora i fauna Śląskiego Ogrodu Botanicznego niewątpliwie dodały uroku arenie zmagań zawodników.

Ogromną niespodziankę swoja obecnością i startem w zawodach sprawił nam Pan Jerzy Dymarski. Autor „AB Imprez na Orientację" - poradnik wydany w 1978 r. Wartością dodaną była też możliwość zobaczenia pierwszych map z orientacji sportowej z archiwalnej kolekcji Pana Wacka Czerkawskiego.

Piaszczysty średni dystans

Sprint był szybki i punkty rozstawione na szybkich i wąskich ścieżkach wymagały jedynie uwagi, aby nie zderzyć się z inną osobą lub zmieścić się z kierownicą pomiędzy drzewami. Natomiast dystans średni to już prawdziwa Pustynna Burza i powalone drzewa na drogach. W porównaniu do roku ubiegłego na drogach leżało o wiele więcej drobnych i nie tylko powalonych drzew, co nie ułatwiało przejazdu. Po raz pierwszy ustawione były punkty w zachodniej części mapy i PK 20 stał na najwyższym wzniesieniu w Wesołej i był to długi podjazd z poprzedniego PK w dodatku w końcówce po zrytej przez konie drodze. Podjazd godny i nie pokonywali go tylko zawodnicy z trasy zielonej. Bardzo mało osób dokonało objazdu dookoła asfaltem.

XIX TRIP z Dreptusiem (OTTInO)

Serdecznie zapraszam w środowe popołudnie (18 maja) do wzięcia udziału w kolejnej imprezie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych Imprez na Orientację. Tym razem do wyboru będą dwie trasy, łatwa - TP (pełna mapa) oraz trudniejsza - TO (mapa przygotowana wg fantazji autora). Start zlokalizowany będzie w rejonie fontanny w Parku Wielkopolskim. Regulamin dostępny jest tutaj, a zapisy tylko do poniedziałku.

Pages

Last comments

TopicWhenWhoWhat
Żółwik w Żółwinie20/05 22:02pawrozikJest już dostępna
Piaszczysty średni dystans16/05 10:29IgorZ innej beczki; na terenie
World Orienteering Day z13/05 10:09jarek-uscbyło ok !
Puchar Podlasia RJnO - Listy30/04 01:29alftanKategorie M40, M45, M50 -
Komunikat techniczny Pucharu29/04 22:29karolaGdzie odbiera się numery
Puchar Podlasia RJnO - Listy29/04 14:52awZgłaszam błąd w listach
Komunikat techniczny Pucharu28/04 19:37janWkradł się mały błąd w
Puchar Podlasia - końcówka27/04 23:03akrochDziękuję za szybką
Puchar Podlasia - końcówka26/04 11:31akrochPoszukuję wolnego miejsca na
GAMBIT 2022 - Wielkanocna17/04 21:10Wieczorek PiotrLinki do wyników na
V Sosnowe Klimaty05/04 21:08Andrzej KaimPoprawione pełne wyniki
Celestynów Winter Challange02/04 22:07Andrzej KaimJest jeszcze 6 map trasy 8
Celestynów Winter Challange02/04 16:32malcinJakby Ci się nie udało
Celestynów Winter Challange02/04 15:54karolaTadek, mapy wydrukowane ma
Celestynów Winter Challange02/04 15:41Tadziu32167Czy i jak można wejść w
Subscribe to Front page feed