Pucharowe ostatki

Międzynarodowy Dzień Uciekania na Rowerze - właśnie takie święto wypada podczas ostatniej tegorocznej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer w Rowerowej Jeździe na Orientację. Uciekać muszą prowadzący w łącznej klasyfikacji przed goniącymi ich osobami. Jak zawsze w końcówce rozgrywek sporo się dzieje i dochodzi do ciekawych rozstrzygnięć. Całe szczęście, że nie jest to jednak główny cel większości uczestników naszych zawodów.  Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Korekta komunikatu ósmej rundy

Jak słusznie zauważył Andrzej Krochmal w komunikacie technicznym była kopiowana od dawna informacja na temat podsumowania tegorocznej rywalizacji w PWiM oraz GPDW w RJnO. Uwaga słuszna i zostało to sprecyzowane w KT, który znajdziecie w załączniku. Przy okazji zostały także skorygowane parametry tras na niedzielny sprint i dystans średni. Nie pozostaje więc nic więcej jak zgłosić się w terminie, który nie uległ zmianie i mija jutro o 22:00.

Podkurek - Podsumowanie Sezonu BnO 2021

Organizatorzy z HKT "TREP" PTTK zapraszają na tradycyjny XLIV Rajd na Orientację "PODKUREK 2021" w ramach, którego odbędzie się Podsumowanie Sezonu BnO 2021. Spotkanie zwolenników marszów jak i biegania z mapą zaplanowaliśmy w Białobrzegach w Leśnym Ranczu nad jeziorem Parów Karaski. W programie, oprócz 2 etapów MnO w kat. TZ, TU i TP przewidziano 2 trasy scorelaufu z limitem 45 i 60 minut oraz wspólne ognisko poświęcone obchodom 45. rocznicy powstania HKT "TREP" PTTK.

Już w domu

Na zakończenie Mistrzostw Europy w Portugalii Nasze dziewczyny w składzie Aleksandra Szaturska, Matylda Leśniak i Julia Nyga wywalczyły brązowy medal w zawodach sztafetowych. Można powiedzieć, że pech prześladował Matyldę. Już po przylocie do Lizbony zaginął jej bagaż podręczny i odnalazł się dopiero wczoraj przed odlotem i to nie w Portugalii, ale w Katowicach. Całe szczęście, że nie zaginął osobno spakowany rower. W bagażu były jednak inne potrzebne elementy takie jak SIAC jej i Julii, kompas, mapnik, kask. Na szczęście Ja miałem zapasowe SIAC, mapnik i kompasy, a Krzysiek Wroniak dwa kaski i udało się uratować dość szybko możliwość startów.

Światowy Dzień Żywności

Zgłoszenia już otwarte od dawna, ale dopiero teraz publikuje szczegóły VIII rundy PWiM w RJnO. Tym razem dość nietypowo odbędzie się VIII runda bowiem zarówno w sobotę jak i w niedzielę na uczestników czekają po dwie trasy, czyli w sumie jest możliwość zdobycia cennych punktów do końcowej klasyfikacji PWiM w RJnO aż w czterech startach. W sobotę zapraszam do Nieporętu start i meta zlokalizowane będą przed Urzędem Gminy Nieporęt. Natomiast w niedzielę odwiedzimy gościnny sklep w Wieliszewie z jego wspaniałym zapleczem jako centrum zawodów.

Srebro na longu

Dwadzieścia sześć sekund od pierwszego miejsca dzieliło dziś Bartka na dystansie klasycznym podczas Mistrzostw Europy w Portugalii. Kolejny bardzo dobry występ naszego młodego mistrza i drugi stopień podium, to naprawdę najlepszy sezon młodzieżowej kadry w RJnO w historii.

Street-O #33

Jesiennie zapraszam na 33. Street-O - już we wtorek 12 października. Tym razem eksplorować będziemy Rakowiec.

Update: 14.10. Wyniki w załącziku :)

Kategoria: rogaining 60 min
Mapy można pobierać w godzinach: 17:30 - 19:00
Start: Park im. Zasława Malickiego (przy SE skraju stawu)
Zamknięcie mety: 20:10 (przybycie po tym czasie = NKL)
Świadczenia: mapa, naklejka, karta startowa, a na mecie - coś na osłodę życia ;)
Zapisy: tutaj otwarte do 11.10. (poniedziałek) godz. 23:59

Mazurek po 11 latach znowu w Portugalii

Po 11 latach znowu mieliśmy możliwość wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego na ziemi Portugalskiej. W dniu dzisiejszym  na najwyższym podium Mistrzostw Europy Juniorów na dystansie średnim stanął Bartosz Niebielski. Rywalizacja była tak samo bardzo zacięta i w czołówce o kolejności zajętych miejsc decydowały sekundy. Tym razem najmniej błędów popełnił Bartek i odniósł historyczne zwycięstwo w kategorii Juniorów na imprezie Mistrzowskiej.

6. miejsce Bartka na sprincie

Po pomyślnym przejściu kolejnych testów na Covid 19 otrzymaliśmy w dniu wczorajszym akredytację i spokojnie można było zrobić trening z mapą na Model Event. Sama procedura testów i ogromna kolejka przypominała czasy PRL, gdzie właśnie w tak długim ogonku ludzie czekali, aby cokolwiek kupić. Tu ogonek jak i czas oczekiwania w nim był rekordowy. Całe szczęście, że wcześnie byliśmy w centrum zawodów i jako jedna z pierwszych ekip uzyskaliśmy akredytację. Po  treningu powrót do domu, Team Leader Meeting on-line i odprawa przed sprintem.

Orientuj się jak MISTRZ - otwarte zawody w biegu na orientację

Zapraszamy na otwarte zawody w biegu na orientację, które odbędą się w sobotę 30 października 2021 na stadionie miejskim w Górze Kalwarii. Będzie okazja pobiegania na nowo zaktualizowanej przez Jacka Morawskiego mapie. Wszystkich uczestników obowiązuje darmowe wpisowe. W pakiecie mapa, upominki za udział dla najmłodszych (do odbioru po sczytaniu chipa w centrum zawodów), oraz bufet - kawa, herbata i ciasto przygotowane przez klubowiczów UKS OSiR Góra Kalwaria.

Pages

Last comments

TopicWhenWhoWhat
Street-O #3313/10 23:15Barbara Sz.Hehe, co za perfidny
Street-O #3312/10 20:15Juna1U to niezły żart z
Światowy Dzień Żywności10/10 20:57akrochCzy na podanie szczegółów
6. miejsce Bartka na sprincie07/10 20:47ori1. Gratulacje. 2. Można
Już na miejscu06/10 18:37oriKto Was wpuścił z widłami
Już na miejscu06/10 09:21JanowscyA chrapiący ma do dyspozycji
MMM oraz Puchar Bielan -04/10 15:14pmossCześć Karol, widzę że
Manewry wodne03/10 20:32JanowscyOj tam, oj
Klimaty sosnowo-rowerowe03/10 20:31JanowscyWojtek i Staszek - Harpagany
MMM oraz Puchar Bielan -02/10 23:23KarolPrzemek, więcej takiego
MMM oraz Puchar Bielan -02/10 19:40GregNie można łączyć startu
Trening pamięciowy02/10 17:26janTrening będzie dostępny dwa
MMM oraz Puchar Bielan -02/10 00:37pmossPonieważ to już
MMM oraz Puchar Bielan -01/10 17:26Mateusz MioduszewskiNo ale obiad u teściowej
MMM oraz Puchar Bielan -01/10 17:22karolaMateusz, szaleństwo, bo
Subscribe to Front page feed