Powakacyjny przegląd prasy

Najwyższy czas na pierwszy powakacyjny przegląd wiadomości prasowych i zapowiedzi zbliżających się wydarzeń w tegorocznej edycji Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację. W najnowszym wydaniu Wiadomości Sąsiedzkich dla Wesołej znajdziecie zapowiedzi i informacje na temat zbliżających się dwóch wrześniowych rund.

Rowery u Rumcajsa

Rowerowa jazda na orientację podczas ostatniego weekendu trafiła do Rzacholeckiego Lasu (po czesku Řáholci les). Miejscowy gospodarz, czyli sławny Rumcajs okazał się bardzo gościnny dla naszych reprezentantów, którzy szlifowali swoją formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w RJnO w Niemczech.

Ursynowskie Street-O

Serdecznie zapraszam na powakacyjne spotkanie z wielce lubianą dyscypliną orientacyjną, czyli Street-O. Tym razem areną zmagań będą zakręcone uliczki Ursynowa Północnego. Będzie trzeba zachować wyjątkową czujność :)

Poniżej kilka szczegółów dotyczących zawodów:
Data: 26.09.2019 r. (czwartek)
Start: czynny w godz. 18:09-19:09 zlokalizowany w wiacie przy Jurajskim Placu Zabaw na Olkówku przy ul. Puszczyka (52°09'37.2"N 21°01'25.0"E)

Puchar OK!Sport 2019 - komunikat techniczny

Do zawodów zostały 2 dni, zgłoszenia zostały już zamknięte ale jakby ktoś zdecydował się w ostatniej chwili na udział to na miejscu na pewno znajdzie się jedna lub dwie mapy. W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z komunikatem technicznym, a wkrótce również z listami startowymi - te i inne informacje można znaleźć na stronie zawodów http://oksport.org.pl/104-puchar-ok-sport-2019

Powtórka z przepisów

Koniec wakacji to dla wielu orientalistów powrót do szkoły. Dotyczy to głównie nieletnich, ale na naukę nigdy nie jest za późno, więc i my dorzucimy kilka podręczników do kaganka oświaty. Tym bardziej, że zbliżają się zawody w randze MP przed którymi, niezależnie od wieku, warto zrobić sobie powtórkę z przepisów. Chodzi głównie o Mistrzostwa Polski w Orientacji Precyzyjnej (Wleń, 14-15 września), ale skorzystać mogą także uczestnicy Mistrzostw Polski w Sprinterskim BnO, które wystartują w Serocku w najbliższą sobotę.

Średni sprint i klasyczny średniak

Tytuł może trochę na wyrost, ale czasy przejazdu na dzisiejszych zawodach w Magdalence były wyjątkowo długie w stosunku do planowanych. Padający od wczesnych godzin porannych i przebierający na sile w godzinach zawodów deszcz znacznie utrudnił rywalizację. Warunki geologiczne powodują, że większość dróg w Magdalence jest mocno piaszczystych, co w połączeniu z wodą stanowi zabójcę wszelkich łożysk, łańcuchów i klocków hamulcowych.

Sękociński klasyk

Budowniczy tras na zawodach na orientację ma naprawdę całkiem ciężką pracę. Nie dość, że przed zawodami powinien kilkukrotnie skontrolować teren na jakim odbywać się będzie rywalizacja to w dniu imprezy musi powiesić i zdjąć wszystkie punkty. Po dzisiejszej rundzie w Sękocinie okazuje się, że budowa trasy powinna być również poprzedzona wizją lokalną wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych oraz rozmowami z osobami zarabiającymi w lesie na temat dokładnej lokalizacji ich miejsc pracy. Brak takiej analizy może skończyć się znikającymi lampionami oraz zgorszeniem wśród zawodników, o czym dziś niektórzy mogli się przekonać.

Przejście Smoka

Jeśli ktoś nie spojrzał jeszcze na pasek boczny strony i nie zwrócił uwagi na przesympatycznego smoka, to teraz już nie ma żadnej wymówki. 

W tym roku po raz dziesiąty Klub InO Stowarzysze zaprasza na jesienny Ogólnopolski Rajd na Orientację Przejście Smoka. Tym razem nie tylko "turystów", ale też zwolenników długich dystansów, biegania i jeżdżenia na rowerze.

Runda trzecia i dziesiąta

W dniach 21-22 września odbędzie się trzecia i jednocześnie przedostatnia runda tegorocznego cyklu o Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację. Będzie to jednocześnie dzisiąta runda tegorocznego Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO, więc będzie o co walczyć. Tym razem w sobotę zapraszam do Józefowa na penetrowanie wawerskiej wydmy od strony południowej. W tym dniu rozegrane zostaną zawody na dystansie klasycznym. W niedzielę ponownie w okolicach Józefowa, ale tym razem na mapie Michalin rozegrane będą zawody na dystansie sprinterskim oraz średnim. Tym razem startujemy z nowego miejsca, które znajduje się na północno-wschodnim rogu mapy.

Rowerowe ostatki CTZ 2019

Sekcja orientacji sportowej klubu Górzanka Nawojowa Góra zaprasza w dniach 12-13 października na ostatnią w tym roku odsłonę Klubowych Mistrzostw Polski w Rowerowej Jeździe na orientację oraz Mistrzostwa Polski w RJnO na długim dystansie. Zawody odbędą się w Nawojowej Górze, a ze szczegółami i ich programem można zapoznać się w załączonym biuletynie. W sobotę o godz. 10:00 planowany jest sprint, a po południu o 15:00 rusza dystans średni. Mistrzostwa Polski na dystansie długim odbędą się dzień później, czyli w niedzielę 13 października. Start pierwszych zawodników planowany jest o 9:30.

Pages

Last comments

TopicWhenWhoWhat
Rowerowe ostatki CTZ 201917/09 13:09karolaChciałam się zapytać o
Średni sprint i klasyczny16/09 18:00pawelbMój ślad z super mokrej
Sękociński klasyk16/09 17:29pawelbMiałem chwilę to zrobiłem
Średni sprint i klasyczny12/09 10:57DKEOd rana jazda po Magdalnece
Sękociński klasyk11/09 15:10awTo teraz inny wariant
Sękociński klasyk11/09 14:26adamwDzięki, trzeba będzie mapę
Sękociński klasyk11/09 13:36DKETak. Nie wiem czy było
Sękociński klasyk11/09 10:10adamwPK21 - PK22 pojejechałeś
Sękociński klasyk11/09 09:38DKEPrzyszedł czas na pokazanie
To już jest koniec...10/09 08:34DKELas w Kobyłce to jeden z
Upalna sobota09/09 16:58awDzięki za udostępnienie
Upalna sobota09/09 15:46DKEPrzesyłam ślad(y) z trasy
Średni sprint i klasyczny08/09 19:35JanowscyDzisiejszy dzień to taka
To już jest koniec...05/09 13:00awKilka zdjęć z
Upalna sobota01/09 15:57PetermaricWczoraj  w trakcie
Subscribe to Front page feed