June 2022

Powrót ZetPeKów

Stowarzysze, po ponad dwóch latach, zapraszają na powrót treningów na Zielonych Punktach Kontrolnych. Na dobry początek zapraszamy we środę 6 lipca na Kępę Potocką. Do wyboru dwie trasy: krótka (2-2,5 km) lub długa (4-4,5 km). Więcej szczegółów na dedykowanej stronie, a zapisy dostępne tutaj.

Update 5.07. Z powodu braku frakwencji trening zostaje przesunięty. Stay tuned!

Uwaga - trening odbędzie się w przypadku zgłoszenia przynajmniej 5 osób!

Wymagająca runda i korekta kalendarza

Ciepełko nie odpuściło podczas drugiego dnia zmagań z trasami podczas GPDW i PWiM w RJnO. Dziś trasy były jeszcze bardziej wymagające i niestety bardziej piaszczyste zwłaszcza podczas dystansu sprint. Frekwencja bardzo dobra, ale dziś spora część osób na drugi start wybrała trasę zieloną i była to bardzo dobra decyzja. Pojawiło się sporo osób, które po raz pierwszy startowały z mapą i to też dobry zwiastun na przyszłość. Wody wystarczyło, a do tego były wspaniałe ciasteczka przyniesione przez Kasię i Adama oraz Grześki - wszystko bez czekolady dzięki czemu przetrwało do końca w idealnym stanie do spożycia. Meta była w cieniu i podczas odpoczynku pomiędzy etapami towarzyszyły uczestnikom przyjemne powiewy wiatru, które były zbawienne w regeneracji pomiędzy startami.

10 x SOLO 2022 - podsumowanie

Sobota 25.06.2022 r. była bardzo gorącym dniem z temp. dochodzącą do 28-30 st. C. To była już 35 edycja tej imprezy. Imprezy, która wzięła swoje początki w 1988 r. i była przeprowadzona we wrześniu w 1988 r. w okolicach Celestynowa na mapie Skarbonka. Na zawodach pojawiło się pytanie skąd ten pomysł na taką imprezę. Był to mój pomysł na zorganizowanie zawodów na podobieństwo szwedzkiej Tiomili, czyli 10 zmianowej sztafety panów i 5 zmianowej sztafety kobiet. W 1988 r. na starcie pojawiło się 10 sztafet męskich (nocno-dzienne) z całej Polski oraz 3 sztafety kobiece (dzienno-nocne). Już wkrótce okazało się, że trudno wystawić w takich składach więc z czasem były to sztafety mieszane na dystansach krótkich i średnich i z czasem (z przerwami) już tylko starty indywidualne.

Gorąca runda

Można powiedzieć śmiało, że dziś mieliśmy lato w pełnej krasie podczas cyklu rywalizacji w GPDW oraz PWiM w RJnO. Jutro będzie jeszcze cieplej, dlatego będę w centrum zawodów już o 10:00, aby dać możliwość wcześniejszego startu. Wody będzie dwa razy więcej i mam nadzieję, że jej nie zabraknie, chociaż przy takiej temperaturze dobrze jest, aby każdy zabezpieczył się we własny zapas tego trunku. Mapy i wyniki już na swoim miejscu i mam nadzieję, że dzisiejszy sprint rozegrany w większości na terenie osiedla wszystkim się podobał. Dystans średni, to w większości zachodnia część Falenickiej wydmy i można było ją porównać z tą z poprzedniej rundy w Choszczówce.

Korona Mazowsza - przed nami finał!

Dziękując uczestnikom za liczny udział we wczorajszym etapie na Choszczówce, którego wyniki i międzyczasy możecie podziwiać tutaj, zapraszamy do udziału w finałowym etapie naszej corocznej imprezy, który odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (27 VI 2022) w Jabłonnie.

Zanim jeszcze przejdziemy do szczegółów - zapraszamy do analizy LIVELOX wczorajszego etapu, która dostępna jest już od kilkunastu godzin!

10 x SOLO 2022

Organizatorzy z HKT "TREP" PTTK Oddziału Warszawa Praga zapraszają na XXXV Jubileuszowy Rajd na Orientację "10 x SOLO 2022", który odbędzie się w sobotę 25 czerwca 2022 r. Centrum imprezy zlokalizowane jest na polanie na przedłużeniu ul. Fabrycznej w Starej Miłosnej. Do dyspozycji będą trasy piesze na orientację w kat. TZ, TU i TP oraz 4 trasy biegowe na dystansie 2, 4, 6, 8 km.

Korona Mazowsza 2022 - etap 3 na Choszczówce!

Serdecznie zapraszamy na 3 etap Korony Mazowsza, który odbędzie się 23 czerwca 2022. Startować można w godzinach 18:15 - 19:30.

Centrum treningu znajdować się będzie przy ul. Mehoffera na warszawskiej Białołęce (Choszczówka) - GPS: 52.356264, 20.992230

Najlepszy dojazd autobusem 133, 176 - przystanek Choszczówka i dalej ok 900 spacerkiem na wschód lub autem.

Pages