February 2022

FalInO dla Ukrainy

Zapraszam serdecznie na 5. etap FalInO, który odbędzie się w dniu 5. marca. Nie będzie pobierana opłata za wpisowe, jednak każdy uczestnik będzie mógł włożyć do przygotowanej puszki dowolną kwotę, która zostanie przekazana na pomoc zawodnikom z orientacji sportowej na Ukrainie. Całą kwotę przekażę Michałowi Kusiowi, aby mógł ją razem ze swoimi zebranymi funduszami przekazać na akcję Orientaliści dla Ukrainy. Szczegóły: https://gps-o.pl/2022/02/27/gps-o-dla-ukrainy/

GPS-O dla Ukrainy

Zaangażowanie w pomoc ludziom, którzy cierpią w wyniku rozpętanej przed raptem czterema dniami wojny jest chyba bezprecedensowe. Ja też chciałbym dołożyć cegiełkę do realizacji tego celu zapraszając Was do udziału w specjalnej edycji GPS Orienteering. Na bieg nie będzie normalnego wpisowego, ale przy punkcie wydawania map przygotuję skarbonkę, gdzie będzie można wrzucić dowolną kwotę – a ja jeszcze tego samego dnia przekażę zebrane środki na akcję Orientaliści dla Ukrainy.

Szczegóły: https://gps-o.pl/2022/02/27/gps-o-dla-ukrainy/

Akademickie Mistrzostwa Świata w NBnO

W Czechach rywalizację podczas Akademickich Mistrzostw Świata w NBnO rozpoczęli dzisiaj studenci z 12 państw, w tym z Japonii. Niestety, ale z Polski nie mamy żadnego żaka. Zawody rozgrywane są w okolicach Jachymova tuż przy granicy z Niemcami. Śniegu jest dosyć, rywalizację można śledzić tutaj: https://wusoc2022.cz/wusoc-live/ W tym terenie miałem przyjemność startować i jest to piękne miejsce do biegania zimą na nartach z mapą.

Wieczorny deszczyk w Parku Młocińskim oraz zapowiedź kolejnego etapu

Ponad 40 osób uczestniczyło w 2 etapie zimowego treningowego cyklu Dystans Stołeczny, który odbył się w Parku Młocińskim w minioną środę. 

PEŁNE WYNIKI, MIĘDZYCZASY, ANALIZA ORAZ MAPY DOSTĘPNE TUTAJ

A już w kolejną środę, 2 III zapraszamy na kolejny leśny nocny etap - tym razem na Choszczówkę, gdzie również tradycyjnie będą na Was czekać 4 trasy, których parametry podajemy już dziś:

Zorientowani na Górę

Już w najbliższą sobotę (26. lutego) serdecznie zapraszamy do Góry Kalwarii na imprezę na orientację upamiętniającą 352. rocznicę powstania miasta Góra Kalwaria, a także jej założyciela - Stefana Wierzbowskiego.

Zorientowani na Górę to impreza dla wszystkich. Zarówno pasjonaci biegania, jak i spacerowicze znajdą tu coś dla siebie.

Jelenie w klatce

W ubiegły weekend odbyły się tym razem tegoroczne Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację. Zgodnie z tradycją zawody rozegrano w Czechach. Prognozy pogody wieszczyły klęskę tym zawodom. Jednak w sobotę rozegrano sprint. Poniżej zamieszczam mapę trasy kobiecej elity.

Już samo dojście/dojazd na start wzdłuż pola wymagało wielkiej wprawy i cierpliwości. Śniegu na tym 2 kilometrowym odcinku było jak na lekarstwo. Kilka razy musiałam zdejmować narty i wyjmować błoto z wiązania. Zdarzały się też odcinki, gdzie chodziłam na nartach po łące. Do lasu puścili nas bardzo późno. Startowałam po godzinie 15 jako pierwsza z kategorii. Pogoda wyśmienita, raczej zachęcała do jazdy na rowerze niż do biegania na nartach. Pięknie świeciło słońce i z pewnością temperatura była dodatnia...

Wietrzny etap

Wiatr zdrowo dawał się we znaki zawodnikom pokonującym w dzisiejsze trasy 4. etapu FalInO. Frekwencja jednak była bardzo dobra, bowiem ponad sto osób wystartowało na poszukiwania lampionów na falenickiej wydmie i w jej okolicach. Można było się poczuć jak na wojennych filmach, podczas ataku na przeciwnika, bowiem silny wiatr powodował, że sporo gałęzi spadało na ziemię oraz inne drobne rzeczy fruwały w powietrzu i pomiędzy nimi pokonywali trasy uczestnicy dzisiejszych zmagań niczym jak podczas obstrzału artyleryjskiego.

Pierwsze medale MP w 2022 roku

Dobiegają do końca tegoroczne zimowe IO w Pekinie i doskonale w ten czas wpasowały się narciarskie biegi na orientacje. Dwa tygodnie temu na czeskiej ziemi rozegrano ubiegłoroczny czempionat, a w tym tygodniu trwa walka o pierwsze medale MP. W dniu dzisiejszym zakończyły się już zmagania na dystansie sprinterskim, miały się jeszcze odbyć zawody sztafetowe, ale z powodu małej pokrywy śnieżnej zostały odwołane.

Podsumowanie WMTour R2 - Słoneczna Mostówka

W minioną niedzielę rywalizowaliście z wydmą, wrzosowiskami oraz dywanem z gałęzi, co zdecydowanie utrudniało dojrzenie małych lampionów.

Jednak uśmiechnięte twarze bardziej ogrzewały niż zimowe słoneczko, które towarzyszyło od rana do samego końca zbierania punktów.

Dłuższe trasy niż pierwotnie planowałem, mało "zbiegany" teren myślę, że zrekompensowały daleką podróż na trening.

Pages