November 2021

Treningowy Nocny ORIENT EXPRESS

Spragnionych możliwości biegania z mapą zapraszam w sobotę 27 listopada o godz. 17:00 na kolejną, trzecią już odsłonę ORIENT EXPRESS-u czyli treningu BnO na znajomej mapie ZPK Białkówka koło Kolbuszowej.

Żeby nie było nudy to listopadowa wersja zamiast lampionów i stacji SI będzie oparta na odblaskach. Do kompletu uatrakcyjniania oprócz słupków ZPK dołączą nowe miejscówki z odblaskami, które trzeba będzie "wyczesać" z pomocą kompasu i mocnej latarki.

Piękna sobota

Chyba nikt z dzisiejszych uczestników Zakończenia Sezonu w RJnO nie spodziewał się, że będzie nam towarzyszyć tak wspaniała pogoda. Po wczorajszym dniu, kiedy przez cały dzień siąpił deszcz i silnie wiał wiatr, dziś pozostały tylko dwa mocniejsze powiewy wiatru, które porwały kilka dyplomów podczas ceremonii ich wręczania i to w dość ciekawym momencie, kiedy akurat zwycięzca był nieobecny, aby odebrać trofea - tak jakby poprzez aurę chciał pokazać, że jednak jest z nami nadal. Urwano jeden perforator na PK 52 oraz Nasz Mistrz zapomniał powiesić przed swoim domem lampioniku. Dlatego prawie wszystkim uczestnikom dadałem po 2 PK jako zaliczone. Myślę, że to sprawiedliwe rozwiązanie nie wpływające nijak na końcową klasyfikację.

Wilanowski Street-O

Wyjątkowo ciepło zapraszam na 35. Street-O - już w czwartek 25 listopada. Tym razem z mapą odwiedzimy Wilanów.

Update 29.11. Wyniki w załączniku.

Kategoria: rogaining 60 min
Mapy można pobierać w godzinach: 17:20 - 18:50
Start: przy pętli autobusowej Wilanów
Zamknięcie mety: 20:10 (przybycie po tym czasie = NKL)
Świadczenia: mapa, naklejka, karta startowa, a na mecie - coś na osłodę życia ;)
Zapisy: tutaj otwarte do 24.11. (środa) godz. 23:59

Przypominamy, że potwierdzanie PK wymaga indywidualnego lub, przy starcie zespołowym, kompletnego składu w (tym samym) momencie obecności na PK.

Komunikat na Zakończenia

Najwyższy czas na publikacje komunikatu technicznego tegorocznego Zakończenia Sezonu w RJnO. Prognoza pogody zapowiada, że może spaść śnieg i będzie zimno. Trasa oraz limit czasu na jej pokonanie (100 minut) powinny zadowolić wszystkich. Naprawdę warto zapoznać się z załączonym komunikatem i wystartować w zawodach. W tym roku prawo udziału w losowaniu roweru firmy Wheeler mają wszystkie osoby, które ukończyły przynajmniej jedną z pucharowych rund oraz potwierdzą jeden punkt z trasy scorelaufu czasowego.

Wznawiamy Falino

Po rocznej przerwie danej falenickiej wydmie na regenerację wznawiamy cykl biegów na orientację Falino. Tradycyjnie będziemy towarzyszyć z BnO Zimowym Biegom Górskim podczas których bardzo duża część jego uczestników startuje przed lub po biegu z mapką i odnajduje lampioniki w terenie. Jest gotowa nowa mapa terenu szkoły dla najmłodszych. Wprowadzamy kategorie CM i CK dla weteranów oraz osób chcących pokonać krótszy dystans niż w Open K lub Open M. Trasy BM i BK w tym sezonie wyłącznie dla uczniów szkół. Pozwólmy rywalizować im pomiędzy sobą. Trasy CM i CK będą tylko nieznacznie dłuższe od tras BM i BK. Warto o tym pamiętać podczas dokonywania zgłoszeń.

Senioriada / Dystans Stołeczny prolog - szczegóły!

Przedstawiamy Wam szczegóły niepodległościowego biegania na warszawskiej AWF! 

START i META

Start i meta biegu znajdują się w pobliżu wejścia do Hali Gier. W środku będzie można pobrać mapę, dokonać opłaty a także sczytania SI. Będą dostępne również toalety w budynku głównym AWF. GPS Centrum zawodów: 52.286871, 20.957182.

Zimowe Biegi Górskie wracają

Po pandemicznej przerwie do kalendarza wraca ulubiony cykl warszawskich biegaczy, czyli Zimowe Biegi Górskie w Falenicy. Pierwszy etap zaplanowany jest na 8 stycznia 2022, a kolejne będą odbywały się co dwa tygodnie, aż do 19 marca.

Zapisy na cały cykl ruszają w naszym systemie zgłoszeniowym 14 listopada i jest to bardzo ważna informacja, bo limity uczestników są, tak jakby, trochę niższe niż dotychczas :)

Senioriada oraz Dystans Stołeczny na Dzień Niepodległości!

Wszystkich chętnych do uczczenia na sportowo 103. rocznicy odzyskania Niepodległości, AZS Warszawa wraz z BKS Wataha Warszawa serdecznie zaprasza na prolog Dystansu Stołecznego, który odbędzie się na warszawskiej AWF! Bieg będzie odbywał się w ramach Senioriady 2021 - serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich seniorów, trasy AMATOR oraz MANIAC będą dostosowane do pokonania marszem z kijkami, ale oczywiście podbieganie nie będzie zabronione :)

Podkurek 2021

Jeszcze tylko 2 dni pozostały na zgłoszenia na PODKUREK 2021. Do dyspozycji trasy biegowe z mapą pn. "Podsumowanie Sezonu BnO 2021" w formule scorelauf z limitem 45 lub 60 min. W tym roku trasa jest nieco dłuższa i do dyspozycji będzie aż 24 PK z różną punktacją. Potwierdzając wszystkie PK można zdobyć 75 pkt. Jest też niespodzianka w położeniu 2 PK, które są na fragmentach mapy lidarowej. Jeden jest na swoim miejscu, ale drugi należy sobie wpasować w treść mapy kolorowej. Optymalna długość trasy po wszystkich PK to ok. 9 km. Mapa składa się z treści opracowanej przez 2 różnych autorów w różnym okresie i połączona. Zostały wprowadzone unacześnienia na trasie przebiegu. Mamy nadzieję, że trasy, choć nietypowa to będzie okazją do dobrej zabawy.

Pages