Rajd Zimowy 360° w skrócie

Wszystkie zespoły trasy krótkiej są już na mecie. Jako ostatni, około pół godziny temu, przyjechali najwytrwalsi, czyli Orientop Wrocław/OMKInO Warszawa w składzie Jacek Wieszaczewski oraz Barbara Szmyt.

Z 14 startujących zespołów rajd ukończyło 11 ekip. Wycofał się Funexports oraz Orient Express, a z ukraińskiego Os-Direct/Zielesta na metę dojechała tylko Zielesta w osobie Tarasa Koniukhova.

Trasę krótką wygrały ex aequo dwa zespoły: Navigator (Paweł Moszkowicz, Sławomir Łabuziński) oraz Zgórmysyny AT (Sławek Dajema, Marcin Ździebło). Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Team 360º (Marcin Krasuski, Dawid Studencki).

Jeśli chodzi o trasę długą to z 8 zespołów wycofały się już dwa, czyli czeski OpavaNet/Tilak/Merida oraz On-Sight/Napieraj.pl. Kolejny, czyli mim/4MAX, napiera dalej, ale zdekompletowany.

Na mecie są już dwa zespoły. Wygrał inov-8 w składzie Magdalena Łączak, Paweł Dybek, Michał Jędroszkowiak oraz Maciej Więcek. Całą trasę pokonali w 44 godziny. Dwie godziny więcej męczył się czeski CZ AR Team / Berghaus / Nutrend / Merida w składzie Tomas Vanek, Petr Bloudek, Tomas Petrecek, Zuzana Weissova. Wkrótce na mecie oczekiwany jest rosyjsko-polski Arena.non.stop&Ogórki (Phillipp Fedosov, Pavel Rozanov, Michal Kiełbasinski, Ekaterina Kuzina), który najprawdopodobniej ukończy zawody na trzeciej pozycji.

Wszystkim (sobie także:) gratulujemy wytrwałości. Ostatniej nocy temperatura dochodziła do -28°C. Organizowanie etapów rowerowych w takich warunkach powinno być ścigane przez Trybunał w Hadze pod zarzutem ludobójstwa.

Na stronie organizatora można znaleźć mapy z tegorocznego rajdu w formacie Google Earth, sporo galerii zdjęć oraz aktualne informacje. Serdecznie polecamy.