Zaczynamy!

Stało się to co już dawno powinno się stać. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu warszawskich (i nie tylko) orientalistów postanowiłem stworzyć stronę z aktualnymi informacjami dotyczącymi szeroko rozumianej rekreacji z mapą. Intencją moją jest udostępnienie miejsca, które ułatwi znalezienie wszystkich potrzebnych informacji o polskich (ze szczególnym uwzględnieniem Mazowsza) jak i ciekawszych zagranicznych imprezach na orientację.

Na razie udało się odpalić kalendarz, który zawiera informacje o części tegorocznych zawodach. Docelowo znajdą się tam imprezy na orientacje biegowe (może nawet turystyczne), rowerowe, narciarskie, rajdy ekstremalne oraz ciekawsze biegi przełajowe (np. Zimowe Biegi Górskie w Falenicy). Na razie są tam tylko pozycje z kalendarza zimowego oraz ekstremalnego. Wkrótce zostanie uzupełniony o pozostałe. Wszystkich organizatorów zachęcam do przysyłanie informacji o zawodach, które postaram się szybko do kalendarza dodać.

Powstał także system do obsługi zgłoszeń na zawody. Jako pierwszy postanowił z niego skorzystać organizator XXXV Rajdu na Orientację Orient 2012. Gratulujemy odwagi i zachęcamy następnych.

Organizatorzy zawodów, którzy nie mają własnego serwera, a chcieliby otworzyć podstronę dla swoich zawodów informuję, że także taka możliwość istnieje. Zainteresowanych proszę o kontakt.

Każdą informację na stronie głównej można także skomentować. Proszę się nie krygować, nie ma się czego bać.

Wszystkie uwagi i wnioski dotyczące działania strony proszę przysyłać na nasz adres kontaktowy. Na ten sam adres można zgłaszać zawody do kalendarza oraz zgłaszać zapotrzebowanie na obsługę zgłoszeń na zawody.

Komentarze

Fajnie!

Fajnie, że powstała taka strona. Mam nadzieję, że będzie żyła i będzie umieszczała wszystkie info o nadchodzących imprezach BnO w okolicach Stolicy. Teraz jest czas próby, bo patrząc na kalendarz zawodów kontrolnych będzie się dużo działo.

Co do systemu zapisów to fajnie, że jest coś takiego - to na pewno gwarant wejść na stronę. IMHO wymóg logowania do zapisu jest zbyt dużą przeszkodą. Jestem przekonany, że są ludzie, kórzy z tego powodu zrezygnują ze startu, bo siedzą w pracy i chcą się zgłosić bez przesyłania maili w 1-2min. Poddaję pod rozwagę.
Pzdr,
Janek Kaseja

Logowanie

Logowanie jest po to, żeby ułatwić życie użytkownikom. Bez logowania trudno byłoby poprawić swoje zgłoszenia. Chyba, że pozwoli się wszystkim poprawiać wszystko. Idealna sytuacja dla spamerów i żartownisiów.

Zalogowani użytkownicy mogą teraz swoje zgłoszenia (dopóki nie minie termin zgłoszeń) edytować - wystarczy puknąć odnośnik Edytuj na prawo od swojego zgłoszenia, a nawet skasować - po wejściu w edycję. Wydaje mi się, że jest to rozsądny kompromis, biorąc pod uwagę prostotę procedury rejestracji nowego użytkownika.