Otrębusy i Podkowa Leśna zapraszają na nasycone kilometrami trasy

Przedostatnia, dziewiąta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację odbędzie się w dniach 7 i 8 października. Gospodarzami zawodów będą Otrębusy i Podkowa Leśna, które ostatnio gościły rowerzystów w 2019 roku podczas Mistrzostw Polski. W tym roku zawody w obydwa dni obejmą jednak w sporej części nowe tereny.

W sobotę zapraszamy na dystans klasyczny na którym zawodnicy najdłuższej trasy do pokonania będą mieli około 48 km. Wszystkie trasy z wyjątkiem zielonej zostały zaprojektowane na czas zwycięzcy poniżej 2h. Szybki teren pozwalać będzie na osiągnięcie wysokich prędkości, więc zapowiada się intensywne ściganie. Większość tras zawita aż do Żółwina na którego terenie zawodów w RJnO jeszcze nie było.

W niedzielę spotykamy się w Podkowie Leśnej, gdzie rozegramy tradycyjnie dwa dystanse. Sprint będzie miał charakter leśno-miejski, co nada dodatkowej atrakcyjności rywalizacji (uwaga na ruch pieszy i samochodowy w mieście). Z kolej dystans średni pozwala na spędzenie minimum 50 minut bez opuszczania urokliwego lasu.

Zapisy są już otwarte w systemie. Prosimy nie zrażać się kilometrami biuro zawodów będzie otwarte przez ponad 4 godziny, a więc każdy będzie w stanie zdążyć pokonać swój wybrany dystans.

ZałącznikWielkość
PDF icon PWiM_RJnO_2023_Runda_9_Komunikat.pdf176.16 KB