Lipcove Poszlaki

Powiat Otwocki serdecznie zaprasza na Lipcowe Poszlaki!

23 lipca 2022 r. na plaży miejskiej w Otwocku po stronie Józefowa amatorzy ruchu na świeżym powietrzu będą mieli okazję sprawdzić się w marszach na orientację. Ci, którzy uczestniczą w imprezach na orientację od lat, na pewno się nie zawiodą, a ci, którzy zaczynają dopiero swą przygodę z mapą, będą mogli rozwinąć skrzydła pod okiem doświadczonych instruktorów. Warto spróbować!

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy 2 trasy o długości około 4-5 km na trzech poziomach zaawansowania. Na start zapraszamy od godziny 9:00. Zamkniecie startu nastąpi o godzinie 13:00, natomiast na ostatnich uczestników będziemy czekać do godziny 15.

Idea imprez na orientację jest prosta. Każdy uczestnik rajdu otrzymuje specjalną, opracowaną przez organizatorów mapę terenu, na którym odbywają się zawody. Mapa może być przekształcona na różne sposoby – niektóre fragmenty mogą być wycięte, inne przemieszane ze sobą albo odwrócone, w zależności od poziomu trudności danego etapu. Posługując się tą niezwykłą mapą, uczestnik rajdu musi odnaleźć wskazane przez organizatorów miejsca i potwierdzić w nich swoją obecność, a potem zameldować się na mecie w określonym czasie. Aby rajd był ciekawy dla wszystkich, uczestnicy mogą wybierać spośród kilku tras o różnym poziomie trudności.

Aby wziąć udział w imprezie, wystarczy napisać maila na adres poczta@otwock.pttk.pl lub zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: https://www.orienteering.waw.pl/pl/entry/team/1142. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lipca 2022 r. do godz 14.