Z basenem w tle

Przy bezchmurnej pogodzie odbywała się dzisiaj rywalizacja rowerzystów w Strzeniówce, z bazą w pobliżu basenów letnich. Dla chętnych przygotowane zostało 8 tras, tradycyjnie cztery na dystansie sprint i cztery na średnim.

Sprint rozgrywany był całkowicie na obszarze tzw. Lasu Komorowskiego, gdzie poprzednimi zawodami były Mistrzostwa Polski w 2019 roku. Dzięki pracy leśników przez te 3 lata las uległ pewnym przeobrażeniom, dzięki czemu efekt deja vu u części startujących został trochę zniwelowany.

Dystans średni obejmował już szerszy obszar wymagający pokonania drogi Pruszków - Nadarzyn i sprawdzenia umiejętności nawigacyjnych w lasach przynależnych do miejscowości Kanie. Dodatkowy urozmaiceniem był przyjazd przez osiedle z dosyć ciekawym układem dróg i furtek zwiększających ilość wariantów przejazdu między punktami. Zgłoszeni a nie startujący mogą mieć czego żałować.

Wyniki z 75 przejazdów są już w systemie rankingowym, zostały też opublikowane mapy.

Kolejna runda już za tydzień w Legionowie i Choszczówce, tamtejsze tereny wróżą bardzo ciekawe trasy. Zapraszamy.