Aktualizacja regulaminu

W marcu zostały zakończone prace w terenie związane z aktualizacją map. Jest bardzo dużo powalonych drzew na drogach, ale dzięki bardzo dobrej współpracy z Leśnictwem Czarna Wieś Kościelna zostaną one w większości usunięte z dróg (około 70 drzew). Podczas ostatniej wizyty w terenie zostanie to zweryfikowane przez autorów map. Został także zaktualizowany regulamin zawodów: nie będzie Mistrzostw Polski Leśników oraz startu w Supraślu we wtorek. Nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna Pucharu Podlasia za starty indywidualne, ale w zamian każdy startujący otrzyma pamiątkowy medal.

Organizator dokona połączenia kategorii wiekowych w przypadku zbyt małej liczby zgłoszonych zawodników, aby rozegrać Mistrzostwa Polski zgodnie z obowiązującymi regulaminami sportowymi. Nie będzie łączenia kategorii w Pucharze Najmłodszych oraz weteranów K60+ oraz M70+. Aktualny regulamin w zakładce Informacje, czyli tutaj.

Nie uległ zmianie termin zgłoszeń oraz wysokość opłat za udział w zawodach. Trasy na pewno nie będą przesadnie długie. Doskonale sobie zdaję sprawę, że czeka na uczestników aż pięć startów, dlatego proszę się nie martwić, że zabraknie sił na zwiedzanie okolic po zawodach. Parametry tras zostaną opublikowane po 26 kwietnia, a listy startowe na poszczególne etapy 28 kwietnia.