Komunikat na Zakończenia

Najwyższy czas na publikacje komunikatu technicznego tegorocznego Zakończenia Sezonu w RJnO. Prognoza pogody zapowiada, że może spaść śnieg i będzie zimno. Trasa oraz limit czasu na jej pokonanie (100 minut) powinny zadowolić wszystkich. Naprawdę warto zapoznać się z załączonym komunikatem i wystartować w zawodach. W tym roku prawo udziału w losowaniu roweru firmy Wheeler mają wszystkie osoby, które ukończyły przynajmniej jedną z pucharowych rund oraz potwierdzą jeden punkt z trasy scorelaufu czasowego.

Szczegółowy program nie powinien już ulec wielkim zmianom. Można się wyspać, bowiem start masowy rusza o godz. 11:00, a wystartować można aż do 12:20. Koniec limitu czasu o 12:40. Tu też nie będzie już żadnych zmian.

Trasę możemy pokonywać na rowerze, na nogach lub jak spadnie sporo śniegu to na nartach. Zgłoszenia zamykamy 18. listopada o godz. 22:00. Później należy już przygotować się na sporo wyższe opłaty za start. Szczegółowy program przedstawia się następująco:

10:00 – otwarcie biura zawodów odbiór kart startowych, Pawełków i naklejek.

11:00 – start masowy dystans scorelauf czasowy limit czasu 100 minut,

12:20 ostatnia możliwość startu na trasę scorelaufu czasowego.

13:00 – rozpoczęcie uroczystego podsumowania Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy oraz Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację 2021. Wręczenie okolicznościowych medali, dyplomów i nagród.

Nagrody otrzymują tylko osoby obecnepodczas ceremonii zakończenia – nie można odebrać nagrody dla kogoś (za wyjątkiem dyplomu i medalu – to nie przepada).

13:30 - 13:40 Losowanie nagrody głównej – roweru firmy Wheeler Polska. Warunek otrzymania nagrody głównej: Start w sobotę i potwierdzenie minimum jednego punktu, ukończenie minimum jednych zawodów PWiM w RJnO 2021.

13:40 - 13:45 – Wspólna zdjęcie wszystkich uczestników Zakończenia Sezonu RJnO 2021 wraz z medalami, dyplomami i nagrodami i nagrodą główną rowerem firmy Wheeler Polska.

13:50 14:00Opuszczenie bazy zawodów.

Komentarze

Czy wiadomo jaka długość

Czy wiadomo jaka długość trasy może wyjść dla wszystkich PK po optymalnej ścieżce?

Myślę, że około 30-34 km po

Myślę, że około 30-34 km po optymalnym wariancie, czyli do przejechania w 100 minut, nie będzie upału nie będzie śniegu warunki idealne powinny być do szybkiego kręcenia i pokonywania trasy. Skala mapy będzie za to nietypowa 1:13750 i mapa sięga aż do Międzylesia czyli fajna sprawa, bo będzie można ja wykorzystać do innych aktywności.

A czy są może statystyki

A czy są może statystyki zawodów? Ile było zawodników? Kto najwięcej miał startów itp? Jak w poprzednich latach?

Pozdrawiam

Statystyki na pewno powinny

Statystyki na pewno powinny się ukazać. Ja natomiast policzyłem długość trasy w linii prostej wychodzi 20400 metrów po moim zdaniem optyalnym wariancie czyli tak jak podałem w odpowiedzi  dystans do pokonania około 30-34 km.  

Fajnie by było jakbyście nie

Fajnie by było jakbyście nie zapomnieli przywiesić numerów startowych z tegorocznego sezonu na Swoje rowery. Dyplomy i medale już mam, lampioniki w terenie w 60 % ustawione. Niestety nie będzie Jurka Kalinowskiego.

Przypominam, że uległ zmianie

Przypominam, że uległ zmianie dojazd do siedziby Wheelera. Jadąc z Warszawy w kierunku na Lublin należy skręcić w prawo  za hotelem Morfeusz./ul. Wąska/ następnie do końca i w prawo w ul. Równą skręcamy i już prawie jesteśmy na miejscu. Budowany jest wiadukt nad trasa Lubelską przy ul. Zagórskiej. Właściwie jest już chyba czynny, bo widziałem jadące nim samochody. Po raz ostatni spotykamy się na Zakończeniu Sezonu w tym miejscu. Już 85 % punktów ustawionych w terenie. Ustawiony także na Swoim miejscu słupek 7 km trasy MTB fioletowej z Międzylesia - teraz jeszcze pozostaje wywiercenie miejsca na jego ustawienie. Słupek służył za ławkę w wybudowanym około 600 metrów na północ szałasie. Czego to ludzie nie wezmą, aby służyło tylko ich wygodom. Podobny los spotkał słupek ZPK w Międzylesiu, ale też już wrócił na swoje miejsce. 

Wreszcie opiekunowie Swoich

Wreszcie opiekunowie Swoich pociech będą mogli pojeździć na całego przez 100 minut, bowiem wystarczy potwierdzić 1 PK, który znajduje się bardzo blisko startu i mety. Na koniec jedna ważna informacja - siedzibę Wheelera zamykamy o 14:00 czyli jeśli ktoś zaparkuje auto wewnątrz i nie wróci z lasu przed 14:00, to auto będzie mógł odebrać dopiero w poniedziałek 22.11.2021 od 8:30. Warto o tym pamiętać i wówczas zaparkować warto Swój pojazd na zewnątrz. Zawsze do powrotu do domu pozostanie rower lub autobus - nadal kursują starą trasą.

No i zgłoszenia w I terminie

No i zgłoszenia w I terminie zamknęły się automatycznie. Wydrukuje 100 map czyli o 16 wiecęj niż mamy zgłoszeń w terminie. Biorąc pod uwagę, że kilka procent osób nie pojawia się na starcie i mam 4 mapy czarnobiałe to limit zgłoszeń po za terminem szacuje na 20 osób i na tyle będę przygotowany. Kto pirerwszy ten bliżej nagrody głównej w losowaniu roweru Wheeler Polska. Wartość roweru to około 3000,00 PLN

Pojawiły się oczekiwane przez

Statystyki - pojawiły się oczekiwane przez kilka osób statystyki tegorocznego cyklu Pucharu, tutaj oraz jako załącznik.

Jak zawsze super przygotowane

Jak zawsze super przygotowane statystyki przez Adama możemy przeanalizować i podziwiać. Nowość w przyspieszonym tempie jest rewelacyjna. Ciekawe jak wyglądają zsumowane statystyki na przestrzeni ostatnich lat. Wygląda na to, że szanse na wylosowanie nagrody głównej ma na razie 85 osób, bowiem tyle jest zgłoszonych do tej pory na jutrzejsze Zakończenie Sezonu. Nie wiadomo ile osób dojedzie podejmując decyzję w ostatniej chwili oraz jaki procent zgłoszonych zrezygnuje z udziału w zawodach. Jest, to chyba i tak największa ilość osób, które będą brały już po raz ostatni w losowaniu roweru firmy Wheeler Polska. Warto by było też dodać do statystyk.