Mazurek po 11 latach znowu w Portugalii

Po 11 latach znowu mieliśmy możliwość wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego na ziemi Portugalskiej. W dniu dzisiejszym  na najwyższym podium Mistrzostw Europy Juniorów na dystansie średnim stanął Bartosz Niebielski. Rywalizacja była tak samo bardzo zacięta i w czołówce o kolejności zajętych miejsc decydowały sekundy. Tym razem najmniej błędów popełnił Bartek i odniósł historyczne zwycięstwo w kategorii Juniorów na imprezie Mistrzowskiej.

Dokładnie 11 lat minęło kiedy, to słuchaliśmy wówczas po raz pierwszy Mazurka Dąbrowskiego podczas zwycięstwa Anny Kamińskiej na dystansie sprinterskim podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Portugalii. W dniu dzisiejszym specjalnie założyłem koszulkę z tamtych Mistrzostw i niby nie wieżę w zabobony, a jednak ziemia Portugalska ponownie okazała się przyjazna dla zawodników z Polski.

To niesamowite po wielu latach pracy mieć możliwość wysłuchania hymnu narodowego podczas Mistrzostw Europy, Bartek o tym marzył i marzenia wreszcie się spełniły dzięki jego determinacji i bardzo ciężkiej pracy. Po ceremonii dekoracji udaliśmy się do miejscowej atrakcji turystycznej - wodospady, gdzie Bartek bez żadnych skrupułów od razu wskoczył do wody i wszedł pod fale spadającej wody z wodospadu. To niesamowite zwięczenie wieloletniej pracy. Jutro dystans klasyczny i na razie koniec z świętowaniem i przygotowania do jutrzejszego startu.