Wyciek niekontrolowany

Nastąpił wyciek wersji roboczej mapy w Starej Kuźni. Janek Zdanowicz nie zrobił tego świadomie, ale fakt jest taki, że mapa pojawiła się na jego profilu facebookowym. Ja nigdy nie byłem i nadal nie jestem zwolennikiem fb, bo to dla mnie strata czasu i nic dobrego z tego nie wynika. Ktoś się chwali lub krytykuje innych, są także informacje o zawodach, ale to nie to samo co oficjalna strona internetowa do której mają dostęp wszyscy, a nie tylko dopuszczeni przez właściciela, który jak na przykład ktoś krytykuje go na profilu wówczas zamyka mu do niego dostęp i likwiduje jego wpisy pozostawiając same pozytywne. Tak czy inaczej w załączniku możecie znaleźć opublikowaną mapę. Na całe szczęście trasy nie wyciekły i to jest najważniejsze. Opublikowany teren jest jednocześnie terenem zamkniętym, na którym do czasu rozegrania zawodów nie można przebywać.

Co do mapy, to przy obecnej technologii mając odpowiednie programy można sobie taka mapę zrobić, bowiem pliki lidarowe są już darmowe. Jak wiemy mapy na PWiM są od lat wszystkim znane i wielokrotnie już większość na nich startowała i od lat większość nadal popełnia błędy. Przy okazji przypominam, że I termin zgłoszeń związany z wpłatą niższego wpisowego mija w piątek 10 września, należy pamiętać o zgłoszeniu zespołów sztafetowych. Zmian kategorii można dokonywać do końca II terminu zgłoszeń czyli do 20 września.

Janek Zdanowicz naprawdę wykonuje znakomitą robotę i ja osobiście nie wierzę, że zrobił to celowo. Ze Swojej strony mogę powiedzieć, że zawsze chętnie z nim będę nadal współpracował.

ZałącznikWielkość
Image icon Screenshot_20210811-150139_Facebook.jpg506.72 KB

Komentarze

Jeśli ktoś robi zdjęcie i je

Jeśli ktoś robi zdjęcie i je udostępnia, to takiej publikacji na portalu społecznościowym nie można nazwać "wyciekiem niekotrolowanym". Jest to nieprawda. Mapa sama się nie publikuje. Tym bardziej, że na screenie widoczny jest autor relacji. Zupełnie inną kwestią jest świadomość działania. Korzystając z Facebooka, warto zapoznać się z jego funkcjami, żeby w przyszłości nie miały miejsca tego typu sytuacje. Dostęp do tej relacji mógł mieć potencjalnie każdy użytkownik Facebooka. 

Dodany został zapis do B-2

Dodany został zapis do B-2 zawodów w związku z publikacją mapy terenu zawodów:

OBOWIĄZUJE CAŁKOWITY ZAKAZ POSŁUGIWANIA SIĘ JAKĄKOLWIEK MAPĄ TERENU ZAWODÓW W CENTRUM. JEŚLI SĘDZIOWIE ZAWODÓW ZAUWAŻĄ TAKIE PRÓBY WÓWCZAS CAŁY KLUB Z KTÓREGO OSOBA/Y/ POSŁUGIWAŁY SIĘ WYDRUKIEM MAPY TERENU ZAWODÓW BĘDĄ ZDYSKWALIFIKOWANE.

W którym miejscu przepisy

W którym miejscu przepisy PZOS pozwalają na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej?

Powoli zaczynamy popadać w

Powoli zaczynamy popadać w paranoję. Najpierw udostępniana jest mapa terenu, a później jest straszenie dyskwalifikacją zbiorową. Przy takim zapisie klub może być zdyskwalifikowany za dyskusję w centrum zawodów z innymi zawodnikami po minięciu mety w celu wymiany wariantów przejazdu. Czy korzystanie z mapek z B2 też podchodzi pod ten zapis?

Pytanie do sędziego głównego

Pytanie do sędziego głównego.Proszę o weryfikację zgłoszeń wg roczników. Zawodnik ma możliwość startu w kategori wyższej tylko jedną kategorię, dlaczego zgłoszenia w sztafetach seniorskich są niezgodne z Regulaminem RJNO 2021??? 

pytanie 2.

pytanie 2.

Czy sztafeta dwuzmianowa może składać się z jednego zawodnika? Nigdzie nie ma wymogu 2 osób.

Dokładnie takie same pytania

Dokładnie takie same pytania zadawałam i wskazywałam błędnie (lub PK) zgłoszone sztafety.

Odpowiedzi były takie: Jan Cegiełka na początku pozwolił mi na zaliczenie jednoosobowo sztafety. Nie zabraniają tego przepisy. Natomiast Sędzia Główny nie zezwolił mi na taki start. Prośba o interpetację przepisów została wysłana do Zarządu PZOS (nie mam jeszcze odpowiedzi).

 

Czy Sędziowe rówież zauważyli

Czy Sędziowe rówież zauważyli, że w regulaminie i biuletynie zawodów wpisany jest "dystans średni start masowy"? Nie ma takiej konkurencji w RJnO. Zgodnie z CTZ-em 25.09 mają zostać rozegrane KMP na dystansie średnim:

Dokładnie taka sama informacja widnieje w kalendarzu imprez rankingowych na ten rok:

Zasady rozgrywania startu masowego i dystansu średniego są zupełnie inne. 

Jeśli to są jakieś zawody hybrydowe, to nie powinny być punktowane, bo przepisy nie przewidują takiej konkurencji. Nie powinny być przyznawane żadne punkty rankingowe (indywidualne), ani w KMP.

Pytania do Sędziego:

  • w jaki sposób będzie liczony ten dystans - Jak będą przyznawane punkty rankingowe, a jak punkty KMP? 
  • dlaczego zdecydowano się na zmianę formuły zawodów?

Korzystanie z map zawartych w

Korzystanie z map zawartych w B2 jest dozwolone właśnie w tym celu zostały zamieszczone, aby przestrzegać zasad i stosować się do nich. Odpowiedzi na inne pytania będą udzielane tylko i wyłącznie kierownikom danych klubów. Proszę się do nich zwrócić, aby przysyłali ewentualne zastrzeżenia i pytania do organizatorów zawodów.

Prośba w imieniu kierownika

Prośba w imieniu kierownika klubu jest taka, żeby podano aktualne adresy mailowe (lub kontakt telefoniczny), na które mają być wysyłane zapytania. Nie ma takiej informacji w biuletynie i regulaminie zawodów.