Wokół S8. III runda PWiM w RJnO

Puchar Warszawy i Mazowsza w RJnO nie może się obejść bez rundy położonej na zachód od Wisły. W ostatnich latach poznaliśmy lasy Magdalenki, Sękocińskie, Komorowskie, Otrębus i Nadarzyna. W 2021 roku zapraszam na nowe tereny zmapowane podczas pandemicznego 2020 roku.

W sobotę 26.06.2021 w Młochowie w okolicach pięknego przypałacowego parku znajdzie się baza zawodów na dystansie długim. Będą to prawdopodobnie jedyne zawody kalendarza krajowego w RJnO na tym dystansie. Sezon będzie już w pełni, więc mam nadzieję, że trasa będzie do przejechania dla każdego.

Lasy na południe od Młochowa trochę odbiegają od dotychczas poznanych w okolicach Warszawy. Charakteryzują się dużą ilością szybkich szutrów i szerokich ubitych duktów, co przy delikatnych różnicach poziomów przypominają czasem kaszubskie lasy. Będzie szybko toteż parametry tras są dłuższe niż zazwyczaj dla tego typu dystansów.

W dniu 27.06.2021 przeniesiemy się na drugą stronę trasy S8 w lasy książenickie należące już do Nadleśnictwa Grójec. Start zlokalizowany będzie w letniskowej miejscowości Władysławów. Tamże odbędą się dystanse sprinterski i średni, które będą łączyć w sobie elementy leśne i zamieszkałe w postaci gruntowych dróg poprzez okoliczne działki. Należy być przygotowanym na większą ilość piachu, ale nie aż tak jak w okolicach Otwocka.

Nowością będzie udostępnienie w dniu startu kodów tras w aplikacji GPS Orienteering. Dla chętnych będzie możliwość przejazdu z aplikacją, która na zakończenie pozwala na ciekawe analizy swojego przejazdu z międzyczasami i prezentacją wariantu na mapie. Używanie aplikacji nie zwalnia z obowiązku potwierdzania punktów kontrolnych przy pomocy karty startowej i perforatorów.

Dla zainteresowanych wszystkie starty są ujęte w kalendarzu krajowym RJnO i posiadają współczynniki rankingowe 0,8 dla dystansu długiego i 0,7 dla dystansów sprint i średni.

Zgłoszenia są już otwarte w systemie zgłoszeniowym, a poniżej znajduje się komunikat techniczny.

ZałącznikWielkość
PDF icon PWiM_RJnO_2021_Runda_3_Komunikat.pdf701.45 KB