Rozgrzewka rowerowa BPK

Gdyby komuś było mało z trasami treningowymi to na stronie z rowerowymi trasami BPK (tutaj) pojawiło się 6 nowych tras w okolicach Wołomina, oznaczonych jako trening od 01 do 06. Większość to raczej sprinty, ale z różnymi urozmaiceniami, których nie da się zrobić w wersji z lampionami.

Na każdej z tych 6 map umieszczone są współrzędne startu oraz kod (plus QR code) do wykorzystania w bezpłatnej aplikacji GPS Orienteering Run, która pozwala potwierdzać obecność na poszczególnych PK. Oczywiście można jeździć (lub biegać) bez aplikacji, ale wtedy nie ma pewności, że jest się w prawidłowym miejscu (w terenie nie ma faworków, to typowe BPK).

Kilka dodatkowych informacji o tych trasach.
Trening 01 jest nastawiony bardziej na podjazdy (ok. 75m), których na Mazowszu jak na lekarstwo. Trasa 02 - bardziej sprint, ale z kilkoma podjazdami. Trasy 03 i 04 w terenie rzadko wykorzystywanym na wcześniejszych zawodach, dla wielu osób teren nieznany, trasa 05 do kompletu z 03 i 04 - blisko siebie są miejsca startu. Trasy są na tyle krótkie, że można za jednym zamachem objechać 2-3 trasy.

Dodatkowo osoby korzystające z aplikacji Strava mogą "zaliczyć" kilka nowych sergmentów (w razie zainteresowania mogę podać na której trasie pomiędzy którymi PK).